Palais des Dames RINGERS „PROTOS" APPARATEN Electrische Apparaten Maatschappij ONS ZEELAND Hoofdkantoor AMSTERDAM, Nieuwe Doelenstraat uit de SIEMENS-SCHUCKERT-fabrieken Vraag demonstratie Stofzuigers, Zeilwrijvers, Strijkijzers, Strijkmachines Verkoop eventueel Huurkoop Billijke prijzen WAS CH AUTO MAT EN 9 Mokka-caramel, om huld door fijne melk chocolade. Let op den naam TELEFOON 49281 hart beginnen ze hun nieuwe loopbaan en ook veelal valt het in 't begin zóó mee, dat ze er overmoedig van wor den, ,,'t Werk is prettig en in 't ge heel niet moeilijk" heet het dan, tot op zekeren dag de terugslag kcmt. Die terugslag komt natuurlijk niet plotseling, maar langzamerhand, hier in een kleine teleurstelling, daar in een moeilijkheid, waar het jeugdige persoontje geen raad mee weet. Wat moeten de ouders hier aan deen In geen geval het eerste enthousi asme dempen door sombere voorspel lingen en opsommen van moeilijkheden waarmede het kind nog te kampen zal krijgen. Doof nooit het enthousiasme in uw kind, want dat neemt het u kwalijk en het zal geneigd zijn, wanneer de eerste teleurstellingen komen, ze u aan wrijven, daar u ze vooruit voorspeld hebt. Breng geleidelijk aan uw ervaringen en raad voor den dag, wanneer het u duidelijk wordt, dat het eerste enthousiasme van het kind begint te luwen. Dan pas begint het uw steun noodig te hebben vertel het dan, dat iedere taak, ieder werk, wat men op zich neemt, tallooze teleurstellingen en moeilijkheden met zich brengt en dat iedereen er mee te kampen heeft, maar dat het aan ons zelf ligt, er blijmoedig of neerslachtig onder te zijn. IRENE. LANQE LEVENSDUUR Zeeuwsch Voetbal. De voetbalcompetitie, die gedurende de vorstperiode negen achtereenvolgende Zondagen aan banden was gelegd, verloopt sedert de opheffing dier stagnatie alleszins gunstig. Nog slechts enkele wedstrijden zijn noodig om de ranglijsten te kunnen afsluiten en aan te vangen met de inspannende kampioens-, promotie- en degredatiewedstrijden, Over het algemeen hebben onze Zeeuwsche voetballers zich kranig geweerd. In de 2e klasse A van den Nederlandschen Voetbalbond, waarin „Vlissingen" zich van den kampioenstitel verzekerde, neemt ook „Zeelandia" ,eene eervolle plaats in; zij volgt momenteel als goede tweede en behoeft slechts den wed strijd D.O.S.K.O.Zeelandia op Zondag a.s. te winnen om defi nitief als No. 2 te eindigen. Met „Middelburg" is het minder goed gesteld. Na een hoopvol begin, viel eene inzinking waar te nemen, die haar enkele gevoe lige nederlagen bezorgde, zoodat zelfs de mogelijkheid nog be staat, dat de hoofdstedelingen op de laatste plaats terechtkomen en hun tweede-klasse-schap alsdan tegen twee derde-klasse kampioenen hebben te verdedigen. Doch wij zien het niet zoo ernstig in, aangezien de vereeniging „Alliance" heel wat slech tere papieren bezit en in 't allergunstigste geval nog met de Mid delburgers gelijk kunnen komen. Bovendien verwachten we, dat 't oude feu sacré zich nog eens bij „Middelburg" zal doen gelden en zij althans één puntje van de vier, die de beide door haar nog te spelen wedstrijden inhouden, weten te annexeeren. „Middelburg" moet nog op bezoek bij „Bredania" en „Breda", terwijl „Alliance" nog een visite verschuldigd is aan „Breda" en „G.U.D.O.K.", welke laatste evenwel nog twee thuiswed strijden voor den boeg heeft, n 1. den genoemden tegen „Alli ance" en een tegen „Vlissingen". Er is dus wel spanning in de onderste regionen, waar zooals uit onderstaanden stand moge blijken nog verschillende mogelijkheden zich kunnen voor doen. 't Is per saldo voor geen enkele vereeniging aangenaam in degradatiegevaar te verkeeren, maar we verwachten en ver trouwen, dat „Middelburg" er in slaagt, zich veilig te stellen en mitsdien dat onaangename karweitje aan anderen te kunnen overlaten. De stand der Zuidelijke 2e klasse A luidt als volgt: Gesp. Doelp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem Vlissingen 17 13 1 3 27 57—27 1.58 Zeelandia 17 10 2 5 22 52—42 1.29 Dongen 18 9 5 4 23 61—32 1.27 D.O.S.K.O. 16 8 3 5 19 31—29 1.18 Breda 16 8 1 7 17 31—41 1.06 Bredania 16 6 3 7 15 29—37 0 93 R. B. C. 18 6 2 !0 14 36—42 0 77 Middelburg 16 4 3 9 11 26—40 0 68 G.U.D.O.K. 16 4 3 9 11 32—49 0.68 Alliance 16 2 3 11 7 32-48 0.43 De 3e klasse A van den N. V. B„ uitsluitend omvattend Zeeuwsche elftallen, heeft nog slechts twee wedstrijden open staan, n.l. WalcherenZierikzee en Middelburg IIZierikzee. Vorige week wezen wij reeds op de belangrijke nek-aan-nek- race om de leiding tusschen de vereenigingen „Terneuzen" en „Hulst". Tegen alle verwachting in moest „Hulst" een punt achterlaten in Middelburg, waar Middelburg II een gelijk spel (00) wist te bevechten. „Terneuzen" won tegelijkertijd haar laatsten thuiswedstrijd tegen Zeelandia II, zoodat de Neuzenaars zich kampioen mogen noemen, tenzij het door „Hulst" inge diende protest mocht worden toegewezen. „Hulst" heeft n.l. geprotesteerd tegen het niet-toekennen van een strafschop. Deze werd na afloop van den wedstrijd alsnog genomen met resul taat, dat hieruit een doelpunt ontstond. Hoewel de scheids rechter pertinent is in zijn verklaring, waarbij eene overtreding, die het toekennen van een strafschop wettigt, is uitgesloten, blijft de mogelijkheid bestaan, dat de protestcommissie van den N. V. B. de rechtsgeldigheid van den strafschop en mitsdien het doelpunt aanvaardt, waardoor „Terneuzen" en „Hulst" met evenveel winstpunten zouden eindigen en dus op neutraal ter rein een beslissingswedstrijd moeten spelen. Zoolang het lot van het protest nog in de lucht hangt, is echter de stand van 3A aldus:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9