DAG 0 W WIND r- 10 ONS ZEELAND I Mannen PUROL KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK 2e Klasse A. Te Breda: BredaMiddelburg. 3e Klasse A. Te Middelburg: Middelburg IIZierikzee. Athletiek. Voor den op 8 Juni a.s. te Middelburg te houden Singel loop", georganiseerd door de Middelburgsche Athletiek-vereeni- ging „Eendracht maakt Macht", kunnen deelnemers zich op geven tot en met 25 Mei a.s. bij het secretariaat van ,,E. M. M." Een groot aantal prijzen is wederom beschikbaar gesteld en het laat zich aanzien, dat het aantal deelnemers dat van vorige jaren zal overtreffen. Vooral van buiten Zeeland wordt groote deelname verwacht. Dit vooral moge voor de Zeeuwsche athle- tiekers eene aanmoediging te meer zijn, deel te nemen aan dit populaire en heilzame nummertje „3700 M. tippelen", opdat de zilveren „Miss Blanche"-wisselbeker ditmaal eens in Zeeland kan blijven. Van eene uitstekende organisatie kan men overtuigd zijn, want op dit gebied heeft „E. M. M." haar sporen reeds verdiend. Moge de dag van 8 Juni zoowel voor „E. M. M." als voor de Zeeuwsche athletiek een volslagen succes worden! LUCTOR ET EMERGO. APHtL,. 24 April. Wie nu onvoorbereid bij ons binnenvalt, denkt, dat we allen laboreeren aan een hartkwaal zoo blauw zien we. van de kou. Dr. Doorloop, die zeker 'n klokje had hooren luiden, kwam op vriendenbezoek om zijn diagnose eens vast te stellen, maar ging merkbaar teleur gesteld en klappertandend weg. Door Sientje gewaarschuwd, ben ik vanmorgen bezig geweest om het woord ,,'t koelhuis" uit mijn huisdeur te peuteren, daarop aangebracht met kope ren punaises. Wybo is waarschijnlijk de dader; ik met meer zekerheid de dupe. En dat alles om die te vroeg opgeborgen kachel. De een loopt met springende lippen, de ander met sleepende schreden en Sientje haar vingers zijn gekloofd als hakhout. Kortom zelfs de meest onwelkome gast wordt nog met open armen ontvangen. De Purol-rekening gaat met sprongen de hoogte in. Erkend moet echter wor den, dat we „schoon" zijn, hoewel ik Liesbeth nog nooit zoo zwart heb zien kijken. 25 April. Vandaag een heerlijke dag voor de Zeeuw sche wetenschap. Het „Genootschap" is wederom met een kleine honderd geleerden uitgebreid. De rest van mijn vrien den is nu ook ingelijfd. Ik sta natuurlijk reeds lang in het voorste gelid. Sinds mijn oude borstrok, met het fabrieks- nummer 1243, voor een middel-eeuwsche vondst is versleten, ben ik persona grata. Breeduitstra heeft zich weten te intro- duceeren met een aangereden kiezelsteen en de goede oude Krimp van Duimen is in genade aangenomen, nadat hij bewezen had, dat hij wel degelijk wist, hoe je renaissance en barok moest uitspreken. Krimp is zoo enthousiast, dat hij er sterk over denkt, om (wanneer hij over zes jaar den gemeentedienst verlaat) aan het huldigings-comité een hand boek over bouwstijlen te verzoeken. 26 April. Vandaag majoor Heetemelk gesproken. Hij was niet zoo erg in zijn hum omdat de Eerste Kamer het Kellogg-pact zonder eenige verontschuldiging aangenomen had. Eenige troost putte hij echter uit het feit, dat de ont wapeningsconferentie, het gooien van bommen uit vliegtuigen door militairen, niet heeft verboden. Niemand heeft nu een maal graag, dat men aan zijn pleizierige privileges raakt, nietwaar! Het klimaat is iets milder vandaag. Onze huids kleur heeft zich van indigo getemperd tot hemelsblauw. Jossie, die gisteren van school kwam met een briefje, dat hij terstond onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld, heeft nu van den school-arts de verzekering gekre gen, dat hij reeds genezen kan, wanneer hij geen koffie drinkt tot hij meerderjarig is. In „Het varken met de sirene" heb ik den candidaat-notaris, die eenigszins meer aangescho ten was dan anders, tot een partij biljart om een rondje overgehaald. Ik won. 27 April. Mijn vriend Primo de Rivera wordt in Spanje op een fatsoenlijke wijze aan den kant gezet. Een stroom van veertig duizend Spanjaarden heeft zich, handteeke- ningen achterlatend, door de hal van zijn huis bewogen. Koning Alfons wilde nog een commissie instellen ter onder zoek of vreugde dan wel leed de drijfveer dier massa was, maar Primo had dit liever niet. De Landbouw-Zuivelbond heeft gister de eerste grasboter aan H.M. de Koningin ge zonden en terstond daarop werd bekend, dat de vrouw van een margarine-vorst bestolen was voor 6 ton aan juweelen. Namaak geneest nooit, zou onze haring-leverancier zeggen. 28 April. Onze naaste buren hebben hun woning behan deld als een villa en haar den naam „Ons Genoegen" gegeven. Liesbeth is er onrustig van, maar ik moet lachen om die blufferigheid. Verbeeld je! Ons genoegen! De dagen dat er geen kwestie is, kun je wel tellen en bij iedere regen bui hebben ze lekkage. Het is, dat ik niet kan schilderen, maar anders penseelde ik voor dien pompeuzen titel het veelzeggende getal: 1/2. 29 April. De bankjes op de vesten zijn heden voor het eerst geplaatst. Ik ben er op gaan zitten met het kennelijk doel om rustig in het zonnetje mijn krantje te lezen. Doch ik was amper aan het gemengde nieuws begonnen, of ik kreeg van een robuste dame, die ook op die bank haar kapi tale persoonlijkheid geplaatst had, een mep om mijn ooren die raak was. Ik nam direct mijn geheele deposito op om verbouwereerd de plaats des onheils te verlaten. Met oogen als vraagteekens liep ik in de armen van den postdirecteur. Die schaterde van het lachen en wees naar 'n vlindertje, dat achtervolgd werd door een kat. „De vlinder zat straks op haar rug en 't poesje sloeg er met z'n poot naar", grin nikte hij. Heb mijn hoed recht gezet en ben met 'n duizelig hoofd naar bed gegaan. 30 April. Heel de stad vol vlaggen en wimpels, 's Mid dags kinderfeesten op de „Groene weitjes Ik was in de commissie voor versnaperingen. Liep met een mand sinaas appels over het terrein toen een boertje me vreeselijk belee- digde door te zeggen: Je moet schreeuwen man, anders verkoop je er geen een. Voor geen autoriteit is er tegenwoordig meer eerbied! Waar gaan we heen? Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voor komen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. Lange St Pieterstr. F 33, MIDDELBURG Volharding moet bij ons streven voorzitten wie iets ten halve doet, doet niets en is het beter niet begonnen te zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10