REffCR5 EU PCEDEI5 deczpcjmmg tuimh iWBMinTEri 16 ONS ZEELAND MIDDELBURG'S ABDIJ. 30 April 1929. Het stille plein, het oude plein, waar het verleden woont, waar nog het verre voorgeslacht zijn kunstgewrochten toont, daar is het stil, daar is het schoon, daar heerscht de majesteit, daar ruischt een oude melodie uit lang vervlogen tijd. Het stille plein, het boomenplein is vol van droomerij, dat laat de eeuwen langs zich gaan, het Plein van de Abdij. Daar rijzen torens slank omhoog, daar is men stil en klein, dat kan zoo wijd, zoo trotsch, zoo mooi en toch zoo eenzaam zijn. Daar werpt de maan een droeven schijn, die door de boomen breekt, daar is het goed, alleen te zijn als het Verleden spreekt. Daar houdt men zacht den adem in, daar fluistert zacht de wind, men buigt het hoofd eerbiedig neer en voelt zich als een kind. Op 't stille plein, op 't oude plein weergalmt een luide klank, de toren zingt een melodie van vreugde en van dank. Het is een klank, die Zeeuwenland vast met Oranje bindt, het jubelt over 't stille plein voor 't jarig Vorstenkind. Een oude steun, eene oud geluid, een glimlach en een traan, want zooveel schoons en zooveel droefs is daar voorbijgegaan. De oude toren zingt een lied van leuterzonneschijn. Moog' ééns het Kind, tot Vrouw gegroeid, Vorstin van Holland zijn! Prinsesje, dat nu jarig zijt en duizend weken oud, het torenlied zij een symbool, dat Zeeland van U houdt. Leeft jarenlang nog met ons mee, hoe onze toekomst zij, der Zeeuwen groet wordt U gebracht van 't Plein van de Abdij. WILLEM TELL II. De weg is glad, de afstand klein, van jokkernij tot zonde. Het purperen kleed is vaak gevoerd met harteleed. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z,-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.=Prijsvraag no. 14 Het feit dat er een letter d teveel stond in de opgave, heeft velen op een dwaalspoor gebracht. Er zijn een viertal zinnen te vormen o.a.„Vrienden zijn menschen die eikaars gebreken en deugden voor lief nemen". Bij de beoordeeling der antwoorden is met een en ander rekening gehouden. De prijs kreeg ditmaal P. MEERTSE, Tuindorp E 7, Arnemuiden. O. Z.-Prijsvraag no. 16 In het volgende raadsel, moeten de punten en strepen vervangen worden door letters, zóódanig dat de aldus verkregen woorden de aangegeven beteekenis hebben. Bovendien moeten de letters die inplaats van de strepen komen, achter elkaar gevoegd, een volzin vormen. Welke zijn de gevraagde woorden en hoe luidt de zin? een plaatsje in Noord-Holland een systeem een eiland de leer van Mohammed; een hap aanvang een weefsel achtervoegsel zeeschade is genuttigd. Oplossing uiterlijk 13 Mei in ons bezit. Op de envelop vermelden O. Z.-Prijsvraag No. 16. WIJ EN DE PLANTEN. ,,Hoe komt het toch," vraagt me een trouw lezeres van „Ons Zeeland", „dat ik zoo weinig succes heb met m'n plan ten, terwijl ik er toch alles voor doe." Het is niet gemakkelijk daarop te antwoorden, maar het komt mij voor, dat in de laatste woorden van haar vragende klacht de grondslag ligt van haar teleurstellingen. Want meer dan eens is het gebleken, dat men schreef: „ik doe er alles voor," terwijl men beter had gedaan te zeggen: ,,ik doe er alles mee". En omdat er in dit opzicht velerlei verwarring bestaat, kan het wellicht van nut zijn, daarover in het algemeen iets te zeggen. Het is een heel groot verschil of men iets voor of iets met een plant doet, maar nog altijd zijn er menschen die dei beteekenis er van niet willen aanvaarden en die, zelfs als

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16