75%J> ONS ZEELAND der lezers van deze advertentie kan 's-morgens geen tijd vinden om zich de „weelde" van een behoorlijk ontbijt te veroorloven. Hebt Ge er nooit verbaasd over gestaan, welk een eetlust U hadt tijdens Uw vacantie? Toen hebt ge moeten beseffen, hoeveel ge Uw lichaam in het gewone leven te kort doet. En niettemin ver wondert ge U er over, dat ge U minder wel voelt. Werkelijk, het tegenwoordige in tensieve leven eischt te veel van Uw organisme, zoodat U bijzon dere maatregelen moet nemen om fit te blijven. Wat wij in onzen enerveerenden tijd noodig hebben is een „Super- food", dat onze dagelijksche voeding aanvult en veredelt. Zulk een „Superfood" is Ovomaltine. Ovomaltine is een extract uit versche eieren, volle Zwits. melk, Dr. Wanders moutextract en cacao. versterkt ook U 22 VOOR GRATIS PROEFBUSJE OVOMALTINE KERKHOFF C Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en comestibleszaken. in bussen van f0.90 af. Fabrikant: Dr. A. WANDER A.G., Bern Vertegenwoordiger i KERKHOFF Co. Nasaaakadc 373 Amsterdam W» en reken er op, dat U vóór Zaterdag in het buitenland bent!" ,,Ik beloof het u en zal mijn belofte houden!" antwoordde even koel de advocaat. Doch hij beefde van ontgoocheling bij de gedachte aan zijn verlies. De kolonel, die nu begreep, dat de zaak zeer ernstig was, bracht hem met een taxi thuis! Den volgenden middag, tijdens het bitteruurtje, vertelde Waltersen zijn vrienden van zijn overwinning. Toen hij uit gepraat was en in zijn vreugderoes een rondje gaf, bracht een kellner hem een briefje. Hij las het en stootte toen een vreeselijken vloek uit. Het epistel luidde als volgt: Geachte Heer Waltersen, Aangezien ik den wedstrijd verloren heb en ik nim mer mijn woord heb gebroken, deel ik u hierbij mede, dat ik hedenmiddag met den expresstrein in de rich ting Duitsche grens ben vertrokken. Het zal u mis schien interesseeren, dat de bekoorlijke Madeion in mijn gezelschap is. Wij hebben ons van ochtend ver loofd en trouwen onmiddellijk. De wittebroodsweken zullen wij waarschijnlijk in Menton doorbrengen, van wege het zachte klimaat. U moet voortaan wat voor zichtiger zijn met uwe uitdagingen en wedstrijden. U had moeten zeggen, dat ik wanneer ik zou verliezen, alleen -het land zou moeten verlaten! Ook Madeion zendt u hare groeten. Hoogachtend, PAUL M. Trek drie rechte lijnen in dit figuur zoodanig dat de rechthoek in 6 deelen verdeeld wordt, en de som der cijfers in elk deel gelijk aan 6 is. VEREENIGINGSNIEUWS. Zeelandia te Den Haag heeft Vrijdagavond in „Musica" een gezelligen avond georganiseerd. De hoofdschotel werd gevormd door een Zeeuwsch tooneelstuk in 3 bedrijven, Ba.es Jan", voor het tooneel bewerkt door J. C. Heyblom uit Haarlem, naar het verhaal van Heins. Dit in Zeeuwsch dialect door Haarlem- sche Zeeuwen opgevoerd tooneelstuk, had bij de stampvolle zaal ,een uitbundig succes. Men moet van „buten" komen, om te kunnen begrijpen, hoe het iemand in het hart treft, als hij daar zoo voor zijn oogen toestanden aanschouwt en met zijn ooren gesprekken hoort, zooals hij die zoo dikwijls in zijn geboorte plaats gezien en gehoord heeft. Vooral de heeren J. S. van Huet en mej. Ch. J. Keulemans verdienen een extra pluimpje voor de vertolking, die overigens zwak was. Maar wat hindert dat. De Zeeuwen zagen en hoorden Zeeuwsch. Dat was al heel veel waard. Voor den aanvang van den avond had de voorzitter van Oplossing van het vorige raadsel De schaduw is verkeerd, ze moest in het groote zijvlak geteekend zijn, want: de toren staat aan den Westkant, dan staan de linker boomen aan den Zuidkant. Het is 1 uur op de klok, dus de zon staat dan in het Zuiden, de schaduw moet dus komen aan den Noordkant van de kerk en niet zooals op de teekening aan den Oostkant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 22