2 ONS ZEELAND VRIENDELIJK VERZOEK AAN ONZE LEZERESSEN EN LEZERS. Natuurlijk hebt U familieleden en kennissen buiten de Pro- vmcie, van Zeeuwsche afkomst of wel volbloed Zeeuwen, Voor ons is het van belang hun adressen eens te weten opdat wij hen eens een proefnummer van ons blad kunnen zenden. Voor hen zal het prettig zijn een blad te ontvangen waarin nf van hun geboortelandje juist dat vinden, waarin zij belang ■iellen. Doet U even de kleine moeite en schrijf ons hun adressen. Wij zorgen voor de rest. Bij voorbaat dank. DE ADMINISTRATIE. LINNEN STEMPELBANDEN. Verkrijgbaar bij de Fa. Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag en bij de Administratie van dit blad Fraaie linnen stempelbanden voor den 3den Jaargang van ons blad a f 1.85. Linnen stempelbandjes voor den roman „Liefde's Jeugd droom" a f 0.90. Franco toezending na ontvangst van postwissel. 0/ Goes.... O! Vlissingenge brek aan bad-gele genheid grens wijziging op komsthet Zeeuwsch Genootschap en de jongeren; bloem- bollenvelden in.Zeeland Wellicht herinnert men zich onze afkeuring over de af wezigheid van een badhuis in de hoofdplaats van Zuid- Beveland. In woord en beeld (men denke aan onze foto grafische April-grap) hebben we de inwoners van Goes van de noodzakelijkheid van een badhuis trachten te over tuigen, doch tot nu toe werd ons de prettige bezigheid, die het boeken van resultaten toch steeds is, niet gegund Uit de burgerij wordt op den raad, in verband met deze kwestie, niet den minsten druk uitgeoefend, de plaatselijke bladen bevatten geen ingezonden stukken, waarin het verlangen naar een bad kenbaar wordt gemaakt, en het staat dus te bezien dat het gemeentebestuur in de afwezigheid van pu blieke belangstelling aanleiding zal vinden om de eertijds terloops toegezegde plannen te laten rusten. Sommigen vinden, zoo bleek ons, een eenvoudig badhuis in een stadje van 9000 inwoners overbodig, en ze zijn van oordeel, dat de uitgaven voor bouw en exploitatie niet gewettigd zijn. We zijn het met deze gelegenheids-bezuinigers (voor an dere zaken, met een of ander principe verband houdend, voteeren ze gaarne flinke sommen!) niet eens, al kunnen we het billijken dat zij zich afvragen of de kosten eenigszins in overeenstemming zullen zijn met de verlangens naar de hygiëne Goes is in onze provincie niet de eenige plaats waar de zorg voor het lichaam zich nog niet aan de elders heer- schende opvattingen daaromtrent heeft aangepast. Dit la zen we dezer dagen o. a. in de ,,Vlissingsche Courant", in een ingezonden schrijven. De inzender gaf te kennen dat de badinrichting in de Scheldestad ten eenenmale onvol doende is toegerust en dat hij en anderen zich dikwijls naar Middelburg moeten begeven, willen zij dë geneugten van een bad smaken. Dit is toch eigenlijk wel heel erg. Goes heeft slechts 9000 inwoners en geen badhuis, Vlissingen daarentegen telt 21.000 zielen en verwacht kon worden dat de Vlis- singsche bevolking in de gelegenheid werd gesteld op be hoorlijke wijze te baden. Het wordt meer dan tijd dat men in Zeeland eens wat meer aandacht aan deze kwestie gaat schenken. We ver langen geen luxieuse en dure inrichtingen, doch bad-inrich- tingen waar men zich afdoende zal kunnen baden. We hopen dat het gemeentebestuur van Vlissingen de bad-kat de bel aan zal binden. Wellicht laten de kleinere gemeenten zich dan door het Vlissingsche voorbeeld inspi- reeren X Tusschen de inwoners van Westdorpe en van Sas van Gent bestaat al eenige jaren verschil van meening over de annexatie-plannen der laatste gemeente. Sas van Gent ver langt n.l. een strook grond van Westdorpe en ze wil een ander stuk daarvoor in ruil geven. In 1926 reeds hebben Ged. Staten van Zeeland geadviseerd de gevraagde grens wijziging tusschen de gemeenten goed te keuren. De gronden waarop dat advies steunde, waren de vol gende Door het kanaal van NeuzenGent worden zoowel de gemeente Sas van Gent als de gemeente Westdorpe in twee stukken gesneden. Nu de industrie der gemeente Sas van Gent zich uitbreidt en wegens gebrek aan ruimte in die gemeente behoefte zal krijgen aan nieuwe terreinen langs het kanaal, wordt de noodzakelijkheid gevoeld om de ge meente uit te breiden met een strook grond naar de ge meente Westdorpe ten Westen van het kanaal, welke strook, in verband met hare ligging, door die gemeente niet vol doende als industriegebied kan worden geëxploiteerd. Daartegenover is het billijk, dat door de gemeente Sas van Gent wordt afgestaan een deel van haar grondgebied ten Oosten van het kanaal, hetwelk zich bij het landbouwgebied van Westdorpe aanpast. Thans is het wetsontwerp betreffende de grenswijziging

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2