ONS ZEELAND 7 een klein en lommerrijk bosch, waar het goed is te schuilen tegen de al te brandende zomer-hitte en indien gij niet af te vermoeid zijt waarlijk ik kan het u aanbevelen beklim dan een dezer duinen. Men heeft er ten uwen be hoeve een houten trap aangelegd, die weliswaar in den loop der tijden wat wrakkig en bouwvallig werd, maar niettemin nog zeer goed aan zijn doel beantwoordt. Be klim h'et duin en verwonder u voor de zooveelste maal over de schoonheid, waarmee de goden dit land gezegend heb ben, en dat zich thans voor uwe oogen ontvouwt gelijk een aanbiddelijk en ontroerend tafreel Wij rijden weer.... naar Zoutelande, Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat het Waterschap de Breede Watering bewesten Ierseke 84.000 gaat leenen voor verbetering der water gangen. dat in Goes een motorrijder kans zag zich met zijn motorrijwiel door een winkelruit heen te werken en slechts een klein wondje aan de hand op te doen. Een kranige prestatie. dat in de Nieuwe Kerk te Middelburg een viertal ramen in den oorspronkelijken toestand terug gebracht zal worden. dat twee Oostenrijksche jongens, die eenige jaren in Goes doorbrachten, dezer dagen per trapfiets zich naar Weenen verplaatsten. dat langs den rijksweg PrinsenhageThoolsche Veer een voetpad aangelegd zal worden. Het rijk kent dus het geslacht wandelaar ook nog. dat de commissie voor de in Goes te houden land bouwtentoonstelling de Koningin uitnoodigde deze expositie te willen openen. Hopelijk geeft onze Vorstin gevolg aan dit verzoek. dat 4 Mei te Middelburg een landbouw-ontwikkelings- dag gehouden wordt. De voorzitter der Zeeuwsche Land- bouw-Maatschappij, mr. P. Dieleman, zal een inleidend woord spreken, waarna de rijkslandbouwconsulent ir. C. Stevens, Goes, de verzorging van het weiland zal behan delen en de heer F. de Groene, Wilhelminadorp, de aard appel-selectie de heer D. W. Lindenbergen, 's H. Arends- kerke zal de ervaringen met moderne aardappelbewaar plaatsen nagaan, de rijkstuinbouwconsulent ir. A. A. W. v. d. Plassche de beteekenis van den tuinbouw voor den Zeeuwschen landbouw, terwijl ten slotte de heer W. de Buck, Meliskerke, zal spreken over verderen opbouw van Walcherens landbouw eisch van dezen tijd. Na elke inlei ding wordt gelegenheid gegeven tot gedachtenwisseling. dat een inwoner van Kruiningen in een sloot het lijk vond van een ouden dorpsgenoot. De fiets van het slacht offer, dat den laatsten tijd slecht van gezicht was, lag aan den kant van den weg. dat het circus Hagenbeek dit jaar weer eenige dagen zijn tenten in Middelburg zal opslaan. dat in Middelburg twee werklieden herstellingen moesten verrichten op het dak van een woning op de binnen plaats van de kazerne. Toen twee ladders aan elkaar ge koppeld waren en tegen de woning aan geplaatst, begaf de werkman P. zich in de goot en moet daar een misstap heb ben gedaan. P. viel naar beneden, doch zijn val werd gebro ken, doordat hij op den tweeden werkman viel, die halver wege de trap liep. P. werd per brancard naar het Gast huis vervoerd, waar zijn toestand niet direct verontrustend bleek. De tweede werkman kwam er met enkele schram men af. dat B. en W. van Bergen op Zoom het bestuur der coöp. suikerfabriek „Zeeland willen bewegen om de fa briek in de a.s. campagne, in verband met de aanneming van het Suikerwetje, alsnog te doen werken. dat de gemeenteraad van Rilland-Bath besloot tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor gas- voorziening met de gemeenten Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde, Kruiningen 'en Schore. dat de boerenleenbank en de nationale bankvereeni- ging te Ierseke ieder een nieuw kantoor gaan bouwen. dat de fosfaatfabriek te Sas van Gent aanzienlijk zal worden uitgebreid. Het ligt n.l. in de bedoeling de produc tie te verdubbelen. dat de Kroon aan 2 Hansweertsche autobusonderne mers geen vergunning verleende voor een autobusdienst HansweertMiddelburg. Wel voor een dienst Hansweert Goes. De ondernemer v. d. Graag te Goes kreeg toestem ming voor een dienst HoedekerskerkeGoes, hoewel Ged. Staten dit geweigerd hadden. dat de veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" 13 Mei a.s. haar 25sten jaardag zal vieren. dat een schildersknecht in Oosterland de onvoor zichtigheid had zich aan een electrischen draad vast te grijpen. Hij viel van een hoogte van 6 M. naar beneden. Zijn toestand is zeer ernstig. dat de Zwemhaven te Zierikzee veel zwavelwaterstof- gas „uitzendt". Het is de huizen in de omgeving aan te zien dat ze naar een goede rioleering snakken. dat een inwoner van Souburg in de afgeloopen week een lichtverschijnsel waarnam. Het licht was eerst blauw achtig, werd paars en ging ten slotte tot wit over. dat er nog veel vee uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar België gesmokkeld wordt. Onlangs legden de Belgische douanen de hand op een stier en 2 kalfvaarzen van Ne- derlandsche nationaliteit, die een waarde van ruim 10.000 francs vertegenwoordigden. dat de melk in Middelburg 2 cent goedkooper ge worden is. dat 25 April in Oud-Vossemeer 3 echtparen hun 40- jarige echtvereeniging vierden. dat de politie te Clinge iemand aanhield wegens het plegen van ontuchtige handelingen met een kind. dat in Rilland-Bath een schuurtje met een kunst moeder plus 30 kuikens in de vlammen opging. dat in Krabbendijke een nieuwe Kerk gebouwd zal worden. 1600 personen zullen er een plaats kunnen vinden. dat de K. L. M. het reizen per vliegtuig weer aan genamer heeft gemaakt. Luchtpassagiers kunnen zich voort aan met geluiddempers tegen het altijd nog hinderlijke motor-geraas beveiligen en met pillen tegen luchtziekte. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Door beleid brengen wij veel meer tot stand dan door geweld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7