DAG ON WIND 16 ONS ZEELAND Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzcr.dstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat reeds een aanvang is gemaakt met het leggen van den kabel, benoodigd voor de electrificatie der mid dengroep. dat in Augustus Goes van electriciteit voorzien zal zijn. dat Ged. Staten van Zeeland aan de stoomtramweg maatschappij AntwerpenGoes vergunning verleenden tot aanleg en in instandhouding van spoorwegen op wegen en straten in de gemeente Tholen. dat aan den oever van den Nieuw Neuzenpolder het lijk van een 35-jarigen zeeman aanspoelde. Waarschijnlijk behoorde het slachtoffer tot de bemanning van de sleep boot die onlangs bij Antwerpen kapseisde. dat wederom 24 Belgische loodsen van Vlissingen naar Ostende overgeplaatst zullen worden. dat de bekende gevaarlijke trap in de duinen bij Val- kenisse eindelijk hersteld is. Men zal dezen zomer dus zonder kans op het breken van beenen en armen en erger van het schoone uitzicht kunnen genieten. dat de motorclub „Zeeland" Zaterdag j.l. een zeer goed geslaagde rit door de provincie hield. De geschokte deelnemers herstelden zich in de avonduren met een bal (danspartij). dat Zondag in Vlissingen een tank, waarin vloeibare koolteer, ontplofte. Er ontstond een begin van brand, doch men wist uitbreiding te voorkomen. De catastrophe van 1925 herhaalde zich niet, dat de spoorwegmaatschappij MechelenTerneuzen voornemens is binnenkort een halte te openen tusschen de stations Sluiskil en Axel in. Dit zou verband houden met de nieuwe in aanbouw zijnde ammoniakfabriek. dat 31 winkeliers te Sas van Gent momenteel deel nemen aan een winkelweek. dat een Duitsch stoomschip te Ierseke circa 3 millioen zaai-oesters innam. Deze Zeeuwtjes zullen in Denemarken „gepoot" worden. dat we volgens de landbouwers maar eens wat meer regen moesten hebben, volgens anderen wat beter weer. dat verschillende Zeeuwen Zondag j.l. te Antwerpen den voetbalwedstrijd BelgiëHolland volgden. dat de restauratie-werkzaamheden aan de Gentsche poort te Hulst ten einde loopen. De poort is weer voor het verkeer opengesteld. dat in de Abdijgebouwen te Middelburg centrale ver warming wordt aangelegd. Dit beteekent in den komenden winter beter verdeelde warmte en minder brandgevaar. dat op den hoek van de Heerenstraat en de Lange Delft te Middelburg een wielrijder uit Souburg een vrouw aanreed. Deze werd bewusteloos in een winkel gedragen. Het verkeer in de hoofdstraat van onze hoofdstad laat, wat de voetgangers betreft, nog veel te wenschen over. dat de raad van Terneuzen eenstemmig van oordeel is, dat het bestuur van de Zeeuwsch-Vlaamsche waterlei ding er goed aan zal doen af te treden. dat 700 ingezetenen van Aardenburg (in totaal wonen daar 1000 kiezers) zich door inteekening op een lijst tegen leidingwater verklaarden. Weer een bewijs dat men in Aar denburg niet tegenover alle vraagstukken heel erg verdeeld staat. dat, dank zij de bemiddeling van de vereeniging „Nehalennia" te Middelburg, de gevel van het „Norenhuis" aan de Kade in den ouden toestand is gebracht. dat het Schuttershof in Goes nog steeds niet ver pacht is. dat de aanleg van den nieuwen verkeersweg Zee landNoord-Brabant bij Rilland al is waar te nemen. dat zich al 800.turners van beiderlei kunne opgaven voor het turnfeest, op tweeden Pinksterdag in Vlissingen te houden. dat in de Scheldestad een vrouw colporteerde ten einde gelden bijeen te brengen voor een stichting. De politie vond uit dat de colportrice zelve de stichting was. Deze onstichtelijkheid boet de wandelende stichting vermoedelijk in een stichtelijk gesticht. -dat de Ned. Ver. van Huisvrouwen aan mej. H. Jansen te Middelburg de zilveren medaille met oorkonde uitreikte wegens 12|-jarigen trouwen dienst bij een Middelburgsche familie. Op 31 Augustus plegen wel voor mindere dappere daden hoogere onderscheidingen geplaatst te worden. dat de raad van beheer der Nationale Maatschappij voor Belgische Spoorwegen zijn instemming betuigde met het voornemen der regeering betreffende het terugkoopen van het op Belgisch grondgebied gelegen gedeelte van den spoorweg GentTerneuzen. Deze zal vervolgens in het net der Nationale Maatschappij worden opgenomen. dat de nieuwe ophaalbrug over de middensluis te Ter neuzen voor het landverkeer in gebruik genomen is. De nieuwe brug beteekent een belangrijke verbetering. dat de vorige week Donderdag al veel vreemdelingen een bezoek aan Middelburg brachten. O.a. is een Belgische meisjesschool gesignaleerd. dat dr. Jenny Weyerman dezer dagen uit Suriname terugkeert. Het volgend jaar gaat de dokter in Nickerie, Coronie en Albanië (drink) water (onder) zoeken. dat in het afgeloopen seizoen uit Ierseke ruim 3 mil lioen oesters meer verzonden werden dan verleden jaar. dat in Arnemuiden met lucifers spelende kinderen kans zagen de gordijnen van het ouderlijk huis in brand te steken. Alvorens de gevolgen van het gevaarlijke spelletje zich konden uitbreiden, verschenen buren met emmers water. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu APRIL!, 11 1 Mei. Heb vanmorgen op Jossie's aanschijn, minstens één liter benzine verknoeid en nog is de verf er niet goed af. De arme knaap had gistermorgen verstaan, dat hij des mid dags met oranjewimpers op het feestterrein moest verschij nen, terwijl de onderwijzer stokstijf volhoudt, dat h:j wim pels gezegd heeft. Overigens schijnt de zon weer en hebben wij vandaag minder kou geleden, dan gewoon. De avonden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16