ONS ZEELAND 17 Adamson werd te licht bevonden zonder gewogen te zijn. COPYBI6HT R 1.6. BOX 6. COPENhaGE bracht ik den laatsten tijd door bij mr. Mierick van Peute ren, want daar stond de kachel nog. Heden zal dit echter niet gaan de geheele huishouding ligt in de war, omdat me vrouw over een bananenschil is uitgegleden en in het zieken huis vertoeft met een gebroken rib mr. Mierick is terstond naar Amsterdam gegaan die wil de verplegingskosten ver halen op de vereeniging „Eet meer fruit"! 2 Mei. De couranten staan vol met verhalen over doo- den en gewonden. Ze zeggen, dat het gister 1 Mei-feest is geweest. Sommige menschen zouden daar over vallen, maar ik ben filosofisch aangelegd en zeg laten we tevreden zijn, want wanneer het inplaats van feest, ruzie was geweest, zou het nog heel wat erger zijn. Sientje had vandaag een reuze- inval. Ze had met Liesbeth een ernstig gesprek over de groo- te branden der laatste dagen, welke veroorzaakt zijn door kortsluiting en Sientje kon het maar niet begrijpen, dat ze van de radio geen gebruik maakten om dien kerel op te sporen. Met veel succes deze bak verteld in taveerne „Stor- tebecker". Breeduitstra vond daar aanleiding in om te spre ken over het wonderbare evenwicht in de economie. De win kelsluiting was een voordeeltje voor de bedienden en de kortsluiting voor de patroons ieder wat 3 Mei. Liesbeth heeft bij den baard van den profeet ge zworen, dat ze de kachel nooit weer vóór 1 Juni zal weg zetten om de laatste maand er niets anders in te stoken dan gedichtjes over de wonderschoone „monat Mai On- dertusschen trachten we zoo goed en kwaad het gaat in onze kamer, door Wybo „Nova Zembla genaamd, te overwinte ren. Ik krijg veel respect voor Barentzen en Houtman. De vrienden en ik hebben heden een klinkend protest opgesteld tegen de regeering, wegens haar roekeloosheid om het burgerrecht te verleenen aan vrouwelijke blauwbaarden, want de staatscourant van heden bevatte het verpletterend bericht, dat naturalisatie was verleend aan mej. Dunbier, weduwe van Fritz Schwammayer en negentien anderen. Te Ohio is een gevangenismuur omgewaaid door een cy cloon. Er worden 16 gevangenen vermist, naar wie men thans ijverig zoekt echter niet onder de puinhoopen. 4 Mei. Vandaag de stad in rep en roer door tientallen automobilisten en motorrijders. Twintig aanrijdingen, vier machines te water en vijftien winkelruiten in scherven. Er was zeker ergens een betrouwbaarheidsrit uitgeschreven. De agenten liepen bij paren processen-verbaal op te maken. Net een vliegende cursus in dubbel boekhouden Kregen van daag tijding uit Brussel, dat onze suikertante Louise ernstig ziek is geworden. V/e winden ons daar niet eens over op, want de vorige keeren werd ze ook geregeld beter. Dat zal wel weer niets worden, In Berlijn zijn de 1 Mei-feesten immer niet geëindigd. De staat van beleg is afgekondigd. Barricade-gevechten, snelvuur en pantser-auto's. Ik heb n anderen smaak voor gezellig onder elkaar. 5 Mei. Saaie Zondag. Kan niet eens voldoende journa- liseeren, want vanmiddag ontdekte ik, dat mijn vulpenhouder leeg was en zooals u weet is op Zondag het postkantoor niet geopend. g Mei. Middenstandsvergadering. Ik voel daar wel niet zoo veel voor, maar tegen de verkiezingen kan een weinig populariteit geen kwaad. Men kan nooit weten. Er was een vurige spreker, die 't had over het nut der reclame. Een scrupuleus toehoorder vreesde het adverteeren niet met zijn geweten te kunnen overeenbrengen. De spreker stelde hem gerust. De Israëlieten beoefenden deze bezigheid reeds met succes, want Samson nam slechts twee kolommen en geraakte daardoor voor altijd bekend.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17