2 ONS ZEELAND VRIENDELIJK VERZOEK AAN ONZE LEZERESSEN EN LEZERS. Natuurlijk hebt U familieleden en kennissen buiten de Pro vincie, van Zeeuwsche afkomst of wel volbloed Zeeuwen. Voor ons is het van belang hun adressen eens te weten opdat wij hen eens een proefnummer van ons blad kunnen zenden. Voor hen zal het prettig zijn een blad te ontvangen waarin rij van hun geboortelandje juist dat vinden, waarin zij belang •tellen. Doet U even de kleine moeite en schrijf ons hun adressen. Wij zorgen voor de rest. Bij voorbaat dank. DE ADMINISTRATIE. LINNEN STEMPELBANDEN. Verkrijgbaar bij de Fa. Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag en bij de Administratie van dit blad Fraaie linnen stempelbanden voor den 3den Jaargang van ons blad a f 1.85. Linnen stempelbandjes voor den roman „Liefde's Jeugd droom" a f 0.90. Franco toezending na ontvangst van postwissel. De nieuwe leider der „Middelburgsche Courant" varen, varen.... zelfs op Zondag stadhuis aangeboden ontwik kelde landbouwers. Met belangstelling hebben de Middelburgers en ook wel niet-Middelburgers uitgezien naar de benoeming van een directeur-hoofdredacteur der „Middelburgsche Courant" in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Deibel. De benoeming schijnt nogal eenige voeten in de aarde gehad te hebben, want de opengekomen plaats bleef langer onbezet dan te doen gebruikelijk is. Deze week dan is de naam van den nieuwen leider van het Zeeuwsche libe rale dagblad bekend geworden. De aandeelhouders lieten hun keuze vallen op den heer S, S. Smeding, tot nu toe als redacteur verbonden aan de Zutphensche Courant. Over deze benoeming hebben we ons hartelijk verheugd en dat niet zonder reden natuurlijk. Schrijver dezes werkte n.l. een jaar met den heer Smeding aan een dagblad in Holland samen en gedurende den gezamenlijken arbeid was hij in de gelegenheid diens journalistieke en organisatorische ta lenten te leeren kennen en te. waardeeren. De nieuwe directeur-hoofdredacteur der Middelburgsche Courant is een consciëntieus en hard werker, iemand met een scherp verstand en met een breeden kijk op het leven, dat hij als journalist te beoordeelen heeft. Ongetwijfeld zal hij zich spoedig in de soms eigenaardige problemen van ons gewest hebben gewerkt en zijn lezers op uitnemende wijze van voorlichting dienen. We heeten collega Smeding van harte welkom in de provincie, welke hij, gevoelig voor de goede eigenschappen van de Zeeuwsche bevolking en voor de uitzonderlijke schoonheid van het Zeeuwsche landschap, weldra zal lief hebben als een der eigen zonen. X De ietwat tragi-komische affaire met de motorveerboot „Koningin Wilhelmina", die op Zondag een extra reis naar Breskens maakte om daar een Franschen tourist plus auto te halen, doch op hoog bevel later zonder passagier naar Vlissingen moest terugkeeren (omdat een fatsoenlijke boot nu eenmaal op Zondag geen reizigers overzet blijkbaar staat den lezer natuurlijk nog duidelijk voor oogen. Er zijn nu eenmaal van die zaken op het ondermaansche die men niet licht vergeet Bovendien is de historie in de afgeloo- pen week opnieuw in gedachten gebracht. Zondag j.l. heeft dezelfde veerboot weer een extra-reis gemaakt, en dit keer kwam ze zelfs met volle dekken terug. Ruim honderd Bel gen en drie groote touring-cars werden via de „Koningin Wilhelmina" van Breskens naar Vlissingen verplaatst. Op Zondag Als je blieft. Hebben Ged. Staten plots een ander standpunt t. o. van de Zondagsrust ingenomen Was de vorige weigering om iemand over te zetten een vergissing Of een dwaasheid waarvoor thans de oogen van ons hooge college zijn open gegaan We hebben nog altijd recht op het staartje van het on langs gebaarde boot-muisje in den vorm van een antwoord van Ged. Staten op enkele, door een lid van Provinciale Staten, ingediende schriftelijke vragen. Vermoedelijk zal dit staartje (dat het zich dra vertoone licht verspreiden, ons doen zien dat de vorige keer een vergissing in het spel was, en dat de overheid hier in Zee land wel degelijk overtuigd is van de beteekenis van den (zelfs Zondagschen) tourist voor ons gewest. X Erfenissen kunnen soms leelijk bezwaren. Als een ar moedzaaier van een erflater van een excentrieken rijken oom een groot landgoed (zonder moderne exploitatie-mo gelijkheden) toegewezen krijgt onder beding, dat hij het niet verkoopen of een andere bestemming geven zal, dan is hij heelemaal niet bon-af, en het zullen misschien niet alleen vriendelijke gedachten zijn, die hij de nagedachtenis van den overleden zonderling wijdt. Behalve particulieren kunnen ook gemeenten op een kwaden dag tot de erken ning komen, dat het zelfs in erfenissen niet alles goud is wat er blinkt. Een voorgeslacht kan b.v. heel mooie oude en im posante bouwwerken en instellingen nalaten aan een ge slacht dat achteruit gaat en op den duur niet meer bij mach te is de erfenis naar behooren te verzorgen en te onder houden. Een voorbeeld hiervan levert ons Veere, ééns een machtige, rijke stad, thans een dorp dat altijd herinneringen wekt aan een zieligen edelman op klompen, laatste telg uit een eertijds aanzienlijk en vermaard geslacht. Veere „zit" o. a. met een prachtig stadhuis, dat van een voornaam verleden der Veerenaars getuigt, dat de huidige bewoners van het plaatsje met recht met trots vervult, maar. dat eveneens vraagt gerestaureerd te worden. Restaureeren kost geld, goed restaureeren van een historisch monument als het stadhuis in Veere zelfs veel geld, en in ieder geval meer dan met de huidige financieele draagkracht der ge meente behoorlijk te rijmen is. De gemeenteraad heeft zulks ingezien en thans wil hij trachten het gebouw aan het rijk over te doen. Onder voorwaarde natuurlijk, dat het gemeen tehuis in het gebouw gevestigd kan blijven. Als het aanbod aanvaard zal worden en er is geen enkele reden om daaraan te twijfelen zal Veere van een heele zorg ontlast zijn en toch tevens in werkelijkheid niets verspelen. Gemeentelijke erflaters met een bezwaar de erfenis kunnen ten minste nog eens boffen Het rijk is in die dingen gewoonlijk bovendien een fatsoenlijk eige naar, die zich niet op een nieuwe aanwinst laat voorstaan. X De Zeeuwsche Landbouw-maatschappij, voor den land bouw van ons gewest van zoo enorme beteekenis, heeft een nieuwe stap gedaan in het belang van alle bij den land bouw betrokkenen. De maatschappij heeft n.l. haar eersten ontwikkelingsdag georganiseerd. De lezer weet natuurlijk

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2