i VICTORIA-WATER ONS ZEELAND Het Stadhuis van Veere dat noodig gerestaureerd moet worden. Daar Veere niet rijk is heeft de gemeenteraad het Rijk voorgesteld het gebouw over te nemen onder voorwaarde dat het gemeentehuis er gevestigd mag blijven. wat daaronder verstaan wordt Zoo niet, dan mag het hier met een enkel woord worden aangegeven. Op een ontwikke lingsdag als bedoeld behandelen enkele landbouwers en landbouwdeskundigen van naam onderwerpen, op den landbouw betrekking hebbend, en na iedere lezing bestaat gelegenheid tot het uitwisselen van gedachten. Een soort volksuniversiteit voor de landbouwers dus (niet heelemaal, doch wellicht komt deze benaming het dichtst bij het eigen lijke doel). In Middelburg dan is de vorige week de eerste ontwik kelingsdag van de Z. L. M. gehouden en vele landbouwende Zeeuwen hebben door aanwezigheid van hun belangstelling in het nieuwe werk doen blijken. Velen lieten zich door de sprekers van den dag voorlichten, hetgeen o. i. weer eens wijst op de prachtige mentaliteit van den Zeeuwschen boer, die meer oog voor het nieuwe blijkt te hebben dan zijn collega in sommige andere streken van ons land. De nieuwe poging van de Z. L, M., om haar leden meer ontwikkeling bij te brengen verdient alle instemming. Zon der ontwikkeling komt men er heden niet meer. Zelfs de landbouwer niet „HET PLAATJE". Wandelen we vanuit Veere over den zeedijk naar den Sloedam, dan ontwaren wij, bijna op het eind van onzen tocht, aan de linkerzijde een kleine groep lage heuveltjes boven het water, resten van een ouden zeedijk. Daar, tusschen Walcheren en Zuid-Beveland, lag het Bij geregeld gebruik digestie bevorderend

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 3