Kinderen PUROL KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33, MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK ONS ZEELAND dat het Zeeuwsch Genootschap zich zeer onachtzaam be toont waar het de waardeering van Zeeuwsche kunstenaars betreft. Een waardeering die wel niet bepaald noodzakelijk is, en in verband met den huidigen toestand niet eens ge- wenscht immers, het Genootschap streeft er niet naar om te zijn, wat het zou kunnen en moeten zijn bevorderaar van de cultureele ontwikkeling der Zeeuwen. Het verge noegt zich met de bescheiden rol van antiquiteiten-verzame laar, en publicist van wetenswaardigheden door en voor zijn leden. En dit is tevens de verklaring dat het Zeeuw sche volk niet de minste interesse voor dit toch zoo bij uit stek Zeeuwsch Genootschap toont. Een andere uitgave, meer op cultureel-historisch gebied, is het eerste Jaarboek van den Oudheidkundigen Kring ,,De Vier Ambachten", die te Hulst is gevestigd. In het offi- cieele gedeelte lezen wij, dat deze vereaniging zich toelegt op de studie van historie, folklore en taalkunde. Het leden aantal bedraagt niet minder dan 115 er zijn 11 coriespon- deerende leden. De jonge vereeniging heeft dit jaar hard gewerkt er zijn ook belangrijke lezingen gehouden er zijn in het stadhuis een oudheidkamer en bibliotheek ingericht en er is en wordt gewerkt voor het behoud en onderhoud van het stedelijk schoon. Buiten het officieele gedeelte bevat het jaarboek arti kelen van C. A. Dekkers, Leo van Breen, J. Adriaanse, A. de Mul, Jos. J. Gielen en P. A. Eggermont over historische, folkloristische en taalkundige onderwerpen. Deze uitgave is zoowel populair als wetenschappelijk en zal zeker ook buiten Zeeland worden gewaardeerd. Het vallen en bezeerenzich dikwijls, en het wiegekind heeft vaak last van roode of gesmette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos SO, Tube 80 ct Door heftigheid wil de dwalende vergoeden, wat hem aan waarheid en kracht ontbreekt. Men vindt wel eens oude, knorrige grimmige grootjes van achttien en charmante, lieve vroolijke meisjes van zes en zestig. Leo van Breen, wiens bundel „Wat de zee aanspoelt" in en buiten de provincie de aandacht trok. boek is buitengewoon keurig verzorgd en heeft een kost baar uitgevoerd omslag naar een fraai ontwerp van A. Smals. Wij hopen, dat de andere Zeeuwsche Oudheidkundige vereenigingen het voorbeeld van ,,De Vier Ambachten zul len volgen het zal den naam van ons gewest ten goede komen. Dit artikel werd geschreven voor het vorige Ons Zee land-nummer verscheen. Het doet mij genoegen, dat de redactie daarin blijk geeft van eenzelfde meening over de Genootschapsbenoemingen, die meerdere Zeeuwen onaan genaam hebben getroffen. v. B. De Zeeuwsche dichter Jan H. Eekhout, van wien dezer dagen een nieuwe verzenbundel verscheen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7