mum EN POEDELS ló ONS ZEELAND Fabrikant J. B. DIESCH LANGE BURG C 110 MIDDELBURG PINKSTERPRET. IN ZEELAND J. HOOFTMAN Jr. - Vlasmarkt - Middelburg in kwaliteit nimmer overtroffen Alleen echt met het merk J. D. WE1QERT NAMAAK de athletiek onder de voetballers te propageeren. We zullen ons dus voorloopig slechts verheugen over de medewerking van het Bestuur van „Vlissingen" en de stille hoop koesteren, dat de werkende leden spoedig zullen volgen. Intusschen belooft deze koppelwedstrijd wel een succes te worden. Althans 10 Zeeuwsche koppels hebben ingeschreven, waarvan we noemen: Zeemacht te Vlissingen en E, M. M. te Middelburg, elk met twee koppels en voorts de Kon. Marechaussée te Vlissingen en U. D. I. te Wolphaartsdijk elk met een koppel. Onder deze koppels bevinden zich o.m. de kampioenen van den Zeeuw- schen Athletiekbond op de 400, de 800 en de 1500 meter, benevens de bekende Olympiade-sprinter Boot. De heer J. van de Plasse heeft de algeheele leiding in handen, terwijl als jury leden-tijdopnemers zijn aangezocht de heeren KI. de Vries, voorzitter Z. A. B., Mr. Joh. Adriaanse, vice-voorzitter Z. A. B., en de heer R. Brysse, voorzitter der V. C. „VlissingenDe heer J. P. van Bel, official van den Nederlandschen Voetbalbond, zal zeer waarschijnlijk als starter fungeeren. Wij wenschen E. M. M. geluk met dit goede begin zoowel als succes voor het welslagen van deze propaganda, die niet zal nalaten de athletiek de belangstelling te bezorgen, die deze gezonde tak van sport verdient. Turnen. Als voorproefje van de groote turnfeesten, die gedurende de Pinksterdagen te Vlissingen zullen plaats vinden en waaraan zoowel van uit als buiten Zeeland tal van vereenigingen zullen deelnemen, werd op Hemelvaartsdag een turnfeest te Middel burg gearrangeerd, waarbij o.m. de groep Walcheren van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring van het Kon. Nederlandsch Gymnastiek Verbond eene uitvoering gaf, en zeven Zeeuwsche turnclubs hunne medewerking verleenden. Circa 400 turnsters en turners hebben proeve van hun bekwaamheid afgelegd in de gymnastiek en daarbij bewezen, dat de turnsport nog voor heel wat verbetering vatbaar is, vooral ten aanzien van gemeen schappelijke oefeningen. Individueel werden de vrije oefeningen vrij behoorlijk uitgevoerd, doch in combinatie met derden bleek maar al te zeer, dat samenvoeging van heterogene krachten nog geen eenvormigheid brengt. Overigens waren zoowel de wedstrijden als de oefeningen een groot succes, mede dank zij het fraaie weer en de muzikale illustratie door een tweetal muziekvereenigingen. We hopen, dat onze Zeeuwsche turnsters en turners op dezen turndag geleerd hebben, de gebreken in hun eigen werk waar te nemen opdat zij gedurende de groote Pinksteruitvoeringen te Vlissingen den toets der vergelijking met niet-Zeeuwsche vereenigingen glansrijk kunnen doorstaan en hunne prestaties een volslagen succes worden voor de Zeeuw sche turnsport. Zeeland heeft op het gebied van turnen, een naam op te houden. Bij velerlei gelegenheden hebben de Zeeuw sche gymnasten, zoowel vrouwelijke als mannelijke, zich doen kennen als kranige werksters en werkers en wij vertrouwen, dat het tegenwoordige Zeeuwsche turngeslacht die traditie zal weten te handhaven, opdat Zeeland de goede plaats in de rij der Nederlandsche Turn-kringen minstens kan behouden. LUCTOR ET EMERGO. De Pinkster is een mooie tijd voor openlucht-gezelligheid, van drommen menschen, mooi en niet, 't gaat al naar buiten, waar men ziet. De Pinkster brengt ons naar het strand, daar worden wij wat bruin gebrand: Dat is wel goed, dat is wel fijn, het moet maar dikwijls Pinkster zijn. De duinen zijn met Pinkster vol van drukke dagjesmenschen-lol, daar blikt het brood uit pakpapier, daar klokken zacht de fleschjes bier. Een hijg- en blazers-klimpartij naar 't hoogste punt der duinenrij, de moeders moe, de vaders rood, de kinders kwaad, de beenen bloot. Dat is wel goed, dat is wel fijn, het moest maar dikwijls Pinkster zijn. De Pinkster is een mooie tijd voor twee alleen in eenzaamheid, een lange dag aan 't zonnig strand, een lentefeest in lief deland. Een fluistering, een lief verbond, zoo hoofd aan hoofd en mond aan mond. Dat is wel goed, dat is wel fijn, het moest maar dikwijls Pinkster zijn. De Pinkster is een mooie tijd, dan raakt men weer zijn centen kwijt. Dan schaft men nieuwe kleeren aan, dan moet men naar de spaarbank gaan. Dan krijgt men plots, o wat een kruis, de opgaaf der belasting thuis. Dat is wel goed, dat is wel fijn, het moest maar dikwijls Pinkster zijn. De Pinkstertijd, het is een feit, is vol van pret en van jolijt. En zelfs als je een brombeer bent, die nooit eens échte vreugde kent, toch brengt de zon, die pret in 't rond, een glimlach om je starren mond. Dat is wel goed, dat is wel fijn, het moest maar dikwijls Pinkster zijn. WILLEM TELL II. draagt men het meest de Heerenkleeding van Steeds het nieuwste

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10