16 ONS ZEELAND In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.=Prijsvraag no. 16 Uithoorn (of Uitgeest) stelsel Tholen islam beet begin linnen te averij gegeten De zin luidt dus: Uitstellen is beginnen te vergeten. Het lot wees als prijswinner aan A. C. v. FRAASSEN, Kruisweg 27bis, Utrecht. O. Z.-Prijsvraag no. 18 GEHEIMSCHRIFTRAADSEL. 4, 4, 15 4, 15, 14, 4, 3, 4 12, 9, 13, 15, 6 12,4,11,15,2,4,3,21 20,19,5,20 1,13,21 6, 17, 2, 7, 4, 15, 6 12, 11, 2, 4, 15, 6, 4, 15 19, 18 16, 19, 17. 8, 6, 4, 15. De sleutel is 1, 2, 3, 3, 4, 5, 6, 4, 7, 8, 9, 10, 4, 11 een bekend persoon uit de vaderlandsche geschiedenis. 12, 13, 3, 14, 4, 15, 16, 17, 11, 10 een plaats in Zuid- Limburg. 18, 19, 20, 21 een overheidsinstelling. Oplossingen uiterlijk Maandag 27 Mei in ons bezit. Op de envelop vermelden O. Z.-Prijsvraag No. 18. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat een Deensch schip in de afgeloopen week weer eens 4 millioen zaaioesters in Ierseke kwam halen. dat een Rotterdammer, die er een sport van maakte in hotels te Axel, Groede en Breskens gratis te slapen en te eten, door de politie in een inrichting is ondergebracht, waar men dat alles om niet kan verkrijgen. dat een aanvang is gemaakt met den bouw van de ammoniakfabriek te Sluiskil. Als de fabriek in 1931 in wer king gebracht wordt, zullen honderden inwoners van Z. Vlaanderen een ammoniak-boterham verdienen. - dat de proef, welke een firma uit Noordwijkerhout in de omgeving van Aardenburg nam met bloembollenteelt, goed is uitgevallen. Een aanzienlijke uitbreiding van deze teelt wordt aan den overkant verwacht. dat 40 mannelijke menschen directeur van de water leidingmaatschappij „Schouwen-Duiveland" willen worden. dat morgen de tweede Ariel-motorrit door Zeeland plaats vindt. dat in verband met de Pinksterdrukte door de Ned. Spoorwegen een extra-trein naar Zeeland ingelegd is. dat een onbekende Goesenaar in de Oostvest te Goefc een koppel ganzen deponeerde. Thans zijn er dus 2 gan zen in de ganzenstad. dat het badstoelenterrein op het strand te Vlissingen de vorige week geopend werd. Het regende op den openings dag niet, hetgeen wellicht een gunstig voorteeken. dat het gemeentebestuur van Arnemuiden onderhan delingen voert over het betrekken van water van de Zuid- Bevelandsche waterleiding. dat op het noodlamdingsterrein onder Zierikzee een vliegtuig van de K. L. M. landde, teneinde terreinopnemin gen te doen in verband met de plannen, onlangs besproken, om te komen tot een geregelde verbinding tusschen Rotter dam en Zierikzee, dat Sluiskil binnenkort een klein villapark rijk zal zijn. Er zullen 22 woningen voor ingenieurs e. a. der nieuwe fabriek gebouwd worden. dat de rijksadvocaat voor de rechtbank te Middelburg wegens frauduleuzen invoer van 1760 L. spiritus tegen den schipper P. J. F. 55.873.55 eischte. De officier van justitie vroeg een gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. dat B. en W. van Middelburg den gemeenteraad voor stelden een leening van 160.000.aan te gaan voor ver betering van de prise d'eau der waterleiding. dat de secretaris van V. V. V. te Goes voor de A.V.R.O. een lezing hield over „Mooi Zeeland als touristenland". dat te Stoppeldijk de arbeider C. P. door onbekende oorzaak in een waterput geraakte en verdronk. dat de Zeeuwsche afdeelingen van den centralen bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel op Hemelvaarts dag te Goes het 10-jarig bestaan van den bond herdachten. De Vlissingsche postfanfare gaf een concert op de markt. dat B. en W. van onze hoofdstad een nieuw repertoire voor het speelwerk van den Langen Jan hebben uitgezocht. dat de Vlissingsche politie iemand arresteerde omdat hij de sterkte van een bierglas op een menschelijk hoofd had onderzocht. dat er in Arnemuiden veel animo bestaat voor de electrificatie. dat de Minister van Justitie besloot met ingang van 1 Juni de brigade-standplaats van de brigade rijksveldwacht Brouwershaven te verleggen naar Haamstede en ip verband daarmede te bepalen, dat te Brouwershaven voortaan zal zijn gestationneerd een rijksveldwachter en te Haamstede 'n rijksveldwachter brigadier-maj oor. dat in Oostburg van gemeentewege een muziektent op de markt zal worden geplaatst. dat op Hemelvaartsdag-morgen brand uitbrak in een garage in de St. Janstraat te Middelburg. Een dokters-auto ging in de vlammen op, 17 andere wagens ontsnapten aan den vuurdood.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16