EtlKMGPL/m ONS ZEELAND 17 Toen Adamson te vroeg het voorjaar in den bol kreeg! dat 12 Goesche winkeliers een proces-verbaal opliepen omdat zij, in strijd met de gemeente-verordening, hun win kels op Hemelvaartsdag voor den verkoop geopend hadden. dat een 2-jarig kind in Heinkenszand, hetwelk aan het bloemenplukken was, in een put viel en verdronk. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu jjf-qr~;- •Jm t'/'Uea JStzu MAGNOLIA'S. Wanneer er gesproken wordt over den Tulpenboom", dan zijn er maar weinig menschen die daarmee Liriodendron tulipifera bedoelen, die toch door de wetenschap als zoo danig wordt gekend, in tegenstelling met wat het groote publiek daaronder verstaat, n.l. de Magnolia. Dat is hün Tulpenboom en ontegenzeggelijk heeft die naam recht van bestaan, wanneer alleen op den vorm der bloemen wordt gelet, in het bijzonder wanneer deze nog half gesloten zijn. Ze geven dan een juist beeld van 'n reusachtige tulp, naar houding, vorm en kleur, en wanneer men bedenkt dat ze veelal gelijktijdig met de tulpen bloeien, dan is het ontstaan van hun naam niet raadselachtig. Wel is het raadselachtig, dat deze om de grootte van hun bloemen zoo goed bekende Tulpenboom" nog maar zoo weinig in tuinen wordt aan getroffen. Waarschijnlijk is dit 'n gevolg van de verkeerde voorstelling die men zich van de Magnolia's vormt, als ze in volle bloemenpracht de plantsoenen der steden sieren, of met de grootheid van hun majestueuze verschijning als alleenstaande boom, op de buitenplaatsen hoogtij viert. Het is alles zoo groot, en men beschikt maar over een kleinen tuin, daar is voor zoo'n reus geen plaats. Maar men vergeet de jaren die voorbij zijn gegaan voordat ze zoo groot waren, en dat in al de jaren van hun jeugd iedere Lente hun bloemenpracht warmte schonk aan de nog huiverig-naakte omgeving. Ten minste als we de uit het verre Oosten komende soorten die alle bloeien vóór de ontwikkeling van hun bladen bezitten want de Noord-Amerikaansche soorten bloeien na de bladontwik keling en bloeien dus later. Maar de meest bekende Magnolia's zijn toch die welke bloeien als in den tuin 'n teer weefsel hangt van doorzichtig zacht groen. Hoe heerlijk glanzen de malsch-blanke bloe men, blank van buiten en binnen als rein-witte ballonnetjes, die, hoe de takken ook gebogen zijn, recht-op staan. De pracht van zoo'n bloeiende Magnolia leeren we eerst recht kennen, als zij zich als alleenstaande plant ongedwongen heeft kunnen ontwikkelen. En als er dan geen kwade nacht vorst komt, die haar blanke bloemen besmeurt met vies- bruine randen, zien we haar stralend-schoon, vol jeugdigen overmoed bloeiend, elke bloem glanzend met stillen luister. Die pracht in eigen tuin te hebben, is 'n kostelijk bezit,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17