20 ONS ZEELAND en dat was toen ik zingen moest, dus wat dat betreft. Samuel Hotchkiss, eigenaar van een groote fabriek in metaalwerken, was van heel onder-op omhoog geklommen en was daar zoo trotsch op, dat hij gaarne elke gelegenheid aangreep om de aandacht van zijn medemenschen op dit feit te vestigen. Maar het is onzin om te veronderstellen dat een man millionair kan worden zonder tegelijk met zijn geld een zekere beschaving te veroveren en niemand zou uit Samuel Hotchkiss' stem en manieren een zeer nederige afkomst afleiden. Zeg, vader, zei Thom dien avond na het diner, ik heb u iets te vertellen. Het verwonderde me ook al dat je thuis kwam eten, was het droge antwoord. Vooruit er mee Wel, vervolgde de zoon, die met groote zorgvuldig heid een sinaasappel schilde, ik. tenminste. hebt u er bezwaar tegen als ik ga trouwen De oogen van den heer Hotchkiss werden spleetjes, toen hij zijn zoon aankeek. Neen, zei hij langzaam, -heelemaal niet, tenminste als het een aardig en fatsoenlijk meisje is, rechtschapen, oprecht, een meisje dat flink de handen uit de mouwen kan steken. Tom aarzelde. Handen uit de mouw steken weet ik zoo niet, maar verder is het in orde. Wie is zij Lady Cynthia Bramble. Wie is dat vroeg de oude heer kortaf. De dochter van den Hertog van Loamshore. U hebt haar wel eens ontmoet. Ze herinnerde zich u tenminste nog wel. Dat is wel mogelijk. Ik ontmoette er zooveel van dat soort, maar het is mijn genre niet. Waarom wil je met haar trouwen Omdat ik van haar houd, dat is nogal natuurlijk. Zoo, zei zijn vader norsch en nadat hij een poos peinzend voor zich uit had zitten staren, viel hij uit Nu, als je het dan weten wil, ik moet niets van haar hebben ze is niet van jouw soort. U kent haar niet eens. Ik verlang haar niet te kennen. Ik keur een derge lijke verbintenis af om dezelfde reden als waarom haar vader het zou doen, als hij niet wist dat jij de erfgenaam van een paar millioen bent. Hij is trotsch op wat zijn familie was, ik ben het op wat mijn familie wordt. Als jij een zoon krijgt, zal hij moeten weten dat hij een groot vader had die met niets begonnen is en er trotsch op zijn. Als je met die Lady Cynthia Brambje trouwt, zal het hem alleen maar interesseeren cat hij de kleinzoon van een Hertog is. Dacht je dat ik zin had mijn goede geld na te laten aan kleinkinderen die zich geneeren voor een groot vader die zijn leven lang hard gewerkt heeft Neen hoor U wilt dus mij uw toestemming niet geven Geen kwestie van en als je het toch doet dan kun je vijf honderd pond per jaar krijgen zoolang je je werk er voor doet, en geen penny meer. En.... dank u, zei Tom. Geen dank, zei de vader sarcastisch. Tom Hotchkiss begroette den morgen meestal gapend. Op een morgen dat het meisje weer op zijn deur klopte, antwoordde hij als steeds, meer met een geeuw dan met een roep, waarop ze zacht de kamer binnenkwam met zijn thee. Ze zette die op een tafeltje naast zijn bed en trok toen de gordijnen open. Tom keek haar kwaadaardig aan. Wat haatte hij die meiden! lederen morgen, jaar in, jaar uit, kwam zoon wezen hem in zijn slaap storen Misselijke wezens Mooi weer meneer Tom staarde het meisje als verwezen aan. Goede hemel hijgte hij. Wat is er, meneer vroeg het meisje zedig. Voelt u zich niet goed Tom streek vlug met zijn hand door zijn haar en wenschte dat hij zich aangewend had om zich 's avonds te scheren in plaats van 's morgens. Cyn.... Cyn.... Cyn.... stotterde hij. Het is geen zonde om eerlijk zijn brood te verdienen, meneer. Cynthia, slaagde hij er ten slotte in te zeggen, wat doe jij hier in vredesnaam Lady Cynthia Bramble lachte jolig. Tom, beste jongen, ik heb dit baantje van jullie butler, Milligan gekregen ik ken hem van kind af het is een oude schat, vroeger was hij bij mijn oom George. Dus sedert gisterenavond ben ik Susie Sunthers en ik wil die trotsche vader van jou bewijzen dat er evengoed in Belgrave Spuare meisjes zijn die de handen uit de mouwen kunnen steken als in de arbeidersbuurten van Londen. Nu, dag lieveling, ik ga mijn aanstaanden schoonvader met zijn morgendrank verkwikken. Meneer Hotchkiss was in een beter humeur dan zijn zoon en met een krachtige frissche stem riep hij „Binnen", toen er dien morgen op zijn deur geklopt werd. Hij zat in bed op en las de krant. Zoo, zei hij, toen hij het nieuwe gezicht ontdekte, wie ben jij Susie Sunthers, meneer, zei Cynthia bedeesd, de moeder van Effie Wilson is ziek en meneer Milligan heeft mij voor zoolang aangenomen. O zei meneer Hotchkiss. Geef me de lucifers eens aan, ze liggen op den schoorsteenmantel. Hij liet zijn oogen met een goedkeurenden blik op het meisje rusten, terwijl ze door de kamer liep. Het was een heel verschil met die leelijke, plompe Wilson en hij bedacht dat hij Wilson ander werk in huis zou laten geven zijn thee zou hem beter smaken, als ze door dit frissche vriendelijke kind gebracht werd. Zal ik de pijp voor tl aansteken, meneer vroeg Cynthia. Meneer Hotchkiss gaf geen antwoord, maar stak de pijp in den mond en Cynthia hield de lucifer er boven tot haar een zware rookwolk in het gezicht geblazen werd. Ze ging, naar adem snakkend, een stap achteruit. Zoo, zei de heer des huizes, terwijl hij tevreden in de kussens achterover leunde. Geen rooken gewend Rookt je vader niet - Ja, meneer, maar niet zulke scherpe tabak. Wat doet hij Wat hij doet Wat is zijn vak, zijn werk Hij werkt toch zeker Neen, meneer, u zoudt het geen werk noemen, mom pelde ze verward. Hm Vindt het zeker gemakkelijker jou te laten werken Cynthia boog verlegen het hoofd. Dacht ik wel. Ook brieven voor mij Eén meneer, zei het meisje en ze gaf hem een rose enveloppe met een wapen op de achterzijde. Jakkes, wat is dat ding geparfumeerd Van wien zou die zijn Ik geloof van de Hertogin van Mortlake, meneer, liet Cynthia zich ontvallen en hield toen haar adem in van schrik. Waarom denk je dat vroeg meneer Hotchkiss, ter wijl hij haar scherp aankeek. Cynthia zocht wanhopend naar een antwoord. Ze kon

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 20