ONS ZEELAND kèrels 17 COPYRIGHT P i p.. ftp* t. CQPENmaGE' Was het Adamson niet die riep Mieke, wier warm hart geen kommer duldt, tracht met gulle hand het leed te verzachten, wringt zich nu wer kelijk op eigen kracht, maar gepaard gaande met een lood- zwaren druk op het slachtoffer overeind, neemt spontaan een „sinaasappel" uit 'r reticule; welke door een reflex beweging in vloeienden toestand in handen van den ge- walsten, nu uit alle macht brullenden jongen overgaat „Smèrige dikke." „Maor 't is toch vrèèd manneke toch en snuivend van ingehouden lachen: „Gaf e kik ou een ei?.... zie 'ne keer, da' 's een scheunen appelsien, pakt em De jongen pakt, met beide handen, en deponeert, schijn baar onbewust, het grootste deel van dé nog in zijn handen zijnde slijmerige vloeistof op Mieke's worstvingers. „Wadde!.... gij vies manneke!.... 'k doch' da' gij contenter waort De huilbui drijft af. Het gezicht van den jongen ver raadt zelfvoldoening. Mieke ruimt met 'r zakdoek het kleverige vocht van 'r handen en een klodder dooier uit een wenkbrauw van het „vies manneke", dat, angstig, ge reed om op te springen, ziet hoe dat „zotte wijf" 'r zwaarte punt verplaatst en een steunpunt vindt, gelukkig nu naast hem op de bank. „Zóó ik daor sefkens al zee, Sjuul, ik em óók 'nen twèè- ling g' 'ad, maor met èène daorvan emme kik veul mee afgezien, vriend. Op 'nen achtermiddag geeft mijn vrouw ze melk met de flesch terwijl den 'ond achter 'eur ligt. Ik 'ad al lank in de gaoten dat diene loebas sjaloersch was. Plots springt diene nijdigaord op en bijt bij èèn de gróótste -een oor af." „Maor Fons toch „Jao Mieke, dat oor was er sefkens af, radicaol er af." „Maor, vrèèd, vrèèd zóó 'n erm schaopke Mieke's onderlip trilt de tranen wellen 'eur in d' oogen. De jongen gnuift heeft leedvermaak. „Ik geef dien 'ond 'ne trap tegen zijn vodden.dat ziede van 'ier. dat em veur dry daogen nikske nie' mèèr van doen 'et" en dan in het bijzonder tot Mie, wier gelaat nu wraakzucht uitdrukt „Maor 'et oor was er af en bleef er af." Het ontging den jongen niet dat Fons en Sjuul een knip oogje wisselden. „Om dul te worden van colère. daor motte nou moe der van zijn.zóó 'n erm wurmke „Jao, die keek zóó onnóózel as 'ne koebèèst." De jongen grinnikt. „Ik geleuf 'et, mijn braove mensch, 'k geleuf 'et, ge mot er compassie mee emme.... erm kinneke toch!" „Wadde Kinneke 't is nie' van een kinneke dat e kik klap.'k emme kik het over 'ne kalf, Mieke I,? 'ne kalf o, gij béésten van mans- „Ha, ha, ha oei, joei, joei Fons en Sjuul slaan zich op de knieën van plezier. De jongen lacht gelukkig. „Groenendam", roept de conducteur. Ontstemd kiest Mie den uitgang, en terwijl ze langzaam op den beganen grond wordt neergelaten, klinkt op het balcon een jongensstem „Attansiong veur da' wijfke „Val' de daor nou nie' steil Van achtereuver

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15