bij Wielrijder! KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK 4 ONS ZEELAND Nu het reisaeizoen nadert Over water en over landmet de Zeeland" naar Engeland met „Mandaad" naar de Ardennen. Nu het reisseizcen in aantocht is, de blauwe luchten en de zon naar buiten lokken, willen we onze lezers, als reeds ook vroeger geschiedde, wijzen op enkele „mogelijk heden." Wellicht kunnen zij in de komende vacanties profijt trekken van eenige ervaringen, door schrijver dezer, nog niet zoo lang geleden, ondernomen. Vooreerst is er dan de reis over het water, de aardige trip met de „Zeeland" naar Londen. Daartoe behoeft men zich slechts naar Vlissingen te begeven, het voor de meesten onzer dichtbije Vlissingen. Tegen een bedrag dat de 30. niet overschrijdt, verschaft men zich een retour-kaart voor de reis HollandLonden. Met behulp van een der snelle en luxieus-ingerichte „Zeeland"-stoomers steekt men het Kanaal over. De zeereis, die circa 6 uren duurt, is op zich zelf al een genot. Men geniet van het fraaie wolkenspel, van de voorbij-varende schepen, van het comfort aan boord, van het gezelschap. Tegen 9 uur in den avond bereikt men Londen, de metropolis, waarover we hier niet kunnen uit wijden. Men heeft zeer vele dagen den tijd alvorens het retourbiljet ongeldig is en op z'n gemak kan men dus de onnoemelijk vele bezienswaardigheden van de hoofdstad van Engeland en (desnoods) de omliggende plaatsen in oogenschouw nemen. Den Hollander, die de Engelsche taal niet goed machtig is, verwijzen we naar het Bangor Hotel, waar de directie zoowel als de bedienden in onze eigen taal alle verlangde inlichtingen verstrekken. Over het algemeen ziet men tegen een reis naar Enge land op (ook al wegens de duurte daar te lande, die erg meevalt) doch naar aanleiding van eigen ervaringen kunnen we haar zonder eenige reserve aanbevelen. Engeland en de Engelschen zijn zoo geheel anders dan het continent en zijn bewoners een trip naar de „overzijde" brengt tal van ongedachte verrassingen. Daarom zal de bewoner van Zeeland, de meest nabije buur van Groot-Brittania, er goed aan doen, nu de vrije dagen in het overzichtelijke verschiet liggen, zijn gedachten aan dit rijk te wijden. De goedkoope reis houdt een trip over zee en over land in. Wat wil men meer X Van Engeland naar.... de Ardennen, Veel over het laatste gehoord, zegt u. Kan kloppen. De Ardennen vorm- Zonnebrand, Smetten en Stuk- loopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met ..jttzmG huio Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten Lange St Pieterstr. F 33, MIDDELBURG Het landelijke kerkje van Han-sur-Lesse, het middelpunt van het typisch-Waalsche dorpje, dat jaar in jaar uit duizenden bezoekers trekt. den steeds voor de Nederlanders een uitgezocht oord voor korte uitstapjes. De streek aanbevelen behoeven we niet meer. Iedereen heeft gehoord over Dinant en Namen, over het Maandal, over Han sur Lesse met z'n machtig interes sante grot. De gemiddelde Nederlander weet te vertellen van de grandiose vergezichten vanaf de boorden van de Meuse, van de bekoring die van dat gedeelte van België uitgaat. Geen reis-beschrijving dus dezen keer, doch slechts een wenk aan hen die veel willen genieten voor weinig geld en aan hen, die het prettiger vinden onder leiding van een bekwaam reis-bureau daar te vertoeven dan op eigen ge legenheid. Het reis-agentschap Mandaad, 38 Bouwenstraat, Bor- gerhout (bij Antwerpen) noodigde ons dezer dagen uit ons te overtuigen hoe het zijn cliëntèle de Ardennen laat zien. En. na afloop waren we meer dan verrukt. Als men zich naar Antwerpen begeeft, het reis-bureau bezoekt en daar 22 Hollandsche guldens stort, reist men in een van de prachtigste auto-cars van België twee dagen door een der schoonste streken van het continent. Men arriveert b.v. Vrijdagavond in Antwerpen, eet en logeert in hotel „Triton", stapt den anderen morgen in de car, rijdt over Namen naar Dinant (hier lunch), van Dinant naar Han (diner en logies in het voortreffelijke hotel „De la belle vue et de la Grotte), langs de onvergetelijke Maas, die diep onder u stroomt, retour naar Antwerpen. Hotels, maal tijden, reis, fooien inbegrepen, 2x11 guldens. Zooals gezegd we maakten deze trip zelve en we heb ben ons kunnen overtuigen dat reis- en verblijf-gelegenheid voldoen aan de hoogste eischen. Behalve deze trip onder neemt het reis-bureau Mandaad tochten naar andere deelen van België en ook naar het buitenland. Wil men een gezel- schaps-reis maken, dan kan men zich met vertrouwen tot den energieken leider wenden en men kan er verzekerd van zijn (mede dank zij den koers van den franc) het hoogst denkbare genot van z'n geld te verkrijgen. Den argwanenden lezer ruiken deze twee aanbevelingen wellicht een tikje naar reclame

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2