ÓNS ZEELAND 1 Verleden week Donderdag moest het militaire vliegtuig 540 op weg van Soesterberg naar Vlissingen, nabij Zierikzee een noodlanding maken, waarbij het over den kop sloeg. Gelukkig bleven de beide inzittenden ongedeerd. dat het Circus Hagenbeek van 3 tot en met 6 Juni in Middelburg voorstellingen zal geven. dat Donderdag een militair vliegtuig onder de ge meente Zierikzee een noodlanding moest maken. Het toe stel sloeg daarbij over den kop: de inzittenden bleven echter ongedeerd. dat het zonnetje op tweeden Pinksterdag tenminste veel aan ons heeft goed gemaakt. dat tal van touristen gedurende de korte Pinkster- vacantie een bezoek aan onze provincie brachten, dat de gasdirecteuren in Juni in Hotel „Britannia" te Vlissingen een jaarvergadering houden. 77 dat de Zeeuwsche motor-landstorm op de Vuchter- heide een aantal patronen ging verschieten. Het luid ruchtige feest vond 24 en 25 Mei plaats. dat de Koningin de Landbouwtentoonstelling te Goes niet zal bezoeken. Het tentoonstellingsbestuur heeft thans Prins Hendrik en Prinses Juliana tot een bezoek uitöe- noodigd. dat de Bevelandsche bezoekers van de markt te Oostburg enthousiast zijn over het vroege treintje Goes Vlissingen, dat 15 Mei j.l. voor het eerst reed, - dat dit treintje ook uitstekend geschikt is voor hen die dezen zomer een 1-dags uitstapje naar de Belgische badplaatsen willen maken. da^ te Noordwijk op 58-jarigen leeftijd overleed Jhr. W. C. van Panhuijs. De overledene was van 1897 tot 1901 burgemeester van Veere en Vrouwepolder en van 1901 tot 1908 burgemeester van Koudekerke. dat de advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechts hof bevestiging vroeg van het vonnis der Middelburgsche rechtbank waarbij de arbeider J. d. R. uit Waterlandkerkje is veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf wegens moord op een 17-jarig meisje met wie hij een ongeoorloofde be trekking had gehad. Hij had dit meisje met een scheermes den hals afgesneden. dat Goesche H.B.S.-jongelingen een onbewoonbaar verklaarde woning gedeeltelijk demonteerden. De eigenaar heeft tegen de ondernemende jongelui een eisch tot ƒ500.— schadevergoeding ingediend. dat dit seizoen wederom een partij Ierseksche oesters op de Zuiderzee uitgezaaid zullen worden, dat de Kamer van Koophandel van West-Noordbra- bant voor overproductie der oesters vreest. dat de gemeenteraad van Aardenburg, ondanks het protest van 700 kiezers, tot aansluiting van de gemeente bij de Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding besloot. Bravo dat op tweeden Pinksterdag weer veel muziek ge maakt is in onze contreien. dat de Commissaris der Koningin in Zeeland een bezoek bracht aan de sluiswerken te Schore. dat het bestuur van het Belgische Zeewezen twee nieuwe motor-loodsbooten zal aankoopen voor den dienst te Vlissingen. dat een aantal Zeeuwsche werkwilligen zich naar Zaandam hebben begeven, teneinde het werk te verrichten, door de stakers geweigerd. dat de bewoners van Borssele er langzamerhand ach ter komen hoe verkeerd het was destijds niet aan te sluiten bij de Zuid-Bevelandsche waterleiding. dat dc beide zoons van den Zeeuwschen schrijver P. Louwerse aan de Provinciale Bibliotheek van Zeeland de volledige verzameling van geschriften van hun vader ten geschenke hebben aangeboden. dM er zoovele Belgische loodsen van Vlissingen naar Ostende worden overgeplaatst, omdat het verblijf in het eigen land de Belgische schatkist minder kost. De bezui niging daardoor verkregen bedraagt per jaar 1.200 000 francs. 7^ dat L. en W. van Hulst aan Ged. Staten verzocht hebben de dienstregeling van den Stoombootdienst op de route WalzoordenHansweert met ingang van 15 Mei a.s. alsnog zoodanig te wijzigen, dat de daarop ingevoerde laat ste dienst komt te vervallen en daarvoor in de plaats komt een vervroegde ochtenddienst, b.v. vertrek Walzoorden om 530 uur. Alle gemeentebesturen in Oostelijk-Zeeuwsch- V laanderen zijn aangezocht een dergelijk request tot Ged. Staten te zenden, dan wel aan het desbetreffende verzoek schrift van B. en W. van Hulst adhaesie te willen betuigen. Wij sluiten nu tot volgende week Vriidaö Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5