vtczrmmiMG DAG tl WIND ló ONS ZEELAND In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen ve over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag 110. 17 De uitslag wordt, zooals reeds medegedeeld is, bekend gemaakt in het nummer van 1 Juni. O. Z.-Prijsvraag no. 19 Kruiswoordraadsel 33 34 13 32 Horizontaal 1 meisjesnaam. 2 R. K. Kerkdienst. 3 Qrieksche held. 4 voorstander van een patri- ciersregeering. 5 een water. 6 een autobusbedrijf. 7 een samengesteldbloemige plant. 8 een waterval. 9 een stad (Ned.) 10 een vrucht. 11 peulvrucht. 12 vervoermiddel. 13 Engelsch bier. 14 een muziekteeken. 15 spil van een wiel. 16 meisjesnaam. 17 bedekking. 18 achtervoegsel. 19 kameraad. 20 ruimte tusschen twee regels. 21 planten zoeken. Oplossingen uiterlijk Maandag Op de envelop vermelden O. Z.- Verticaal 22 meisjesnaam. 23 niet er op. 24 paradijs. 25 huishoudkunde. 26 kartetsgranaat. 27 het Fransche „en". 28 een dier. 29 rugzak. 30 naklinken. 31 werk. 32 een katachtig dier. 33 vochtig. 34 een emmertje. 35 jongensnaam. 36 voegwoord. 1 meisjesnaam. 3 een vaartutg. 5 een toon. 10 huldiging. 13 Javaansch gewicht. 3 Juni in ons bezit. ■Prijsvraag No. 19. 15 Mei. Begin Zomertijd. Dit is een dag van ingenieuse complicaties. Ik bedoel nog niet zoozeer de winterjassige temperatuur, dan wel de wonderlijke capriolen met den tijd, duidelijker met de uurwerken. Gisteravond adviseerde ik Liesbeth om de klok één uur vóór te zetten. Ze schamperde wat over mijn onwetendheid en zette dat instrument één uur achteruit, waarbij de groote wijzer brak. Dit zou alle maal nog niet zoo erg zijn geweest, wanneer ze bij Sientje haar oude lui eveneens zoo hadden gedaan, al of niet met hetzelfde ongeval, doch daar deden ze niets, namen een afwachtende houding aan, met 't gevolg, dat het goede kind inplaats van om acht uur, volgens onze tijdregeling, reeds om zeven uur naar dienzelfden maatstaf ons het bed pro beerde uit te bellen met heel veel heftigheid, omdat het volgens de torenklok negen uur was. Laat 'r bellen, zei Liesbeth. Die vergeetachtigheid van zulke menschen moet afgestraft worden. Aldus geschiedde. Onze leveranciers en der kinderen leermeesters hadden evenwel wel hun uur werken vooruit gebracht, zoodat er tegen acht uur een com pleet oploopje de huisbel bewerkte om ons aan 't verstand te brengen, dat het tien uur was. Wat 'n tooneelen zullen zich afspelen bij hen, die op zoo'n dag nog reizen moeten op een nieuwe dienstregeling van het spoor Waar gaan we heen 16 Mei. Niet veel nieuws onder de zon, Germania moede van het jeremieeren op de herstelbetalingsconferen tie, maakt voor afwisseling weer eens 'n Zeppelintochtje naar Amerika. Misschien geeft 't wat opluchting en allicht krijgt menheer Eckener kans om wat luchtkasteeltjes mee te nemen voor de lastige schuldeischers. In Zeeuwsch-Vlaanderen heerscht de onrust. Het bekam pen van den waterwolf zit onze provincie-genooten zoo diep in het bloed, dat ze, nu zee en Schelde hen niet veel meer te doen geven, als leeuwen op de waterleiding aanvallen. Dat moesten ze toch eigenlijk niet doen. Het leidt maar tot onprettige conclusies en tot onbehaaglijke situaties, want gelooft u niet, dat mijn Zeeuwsch hart bloedt, wanneer Breeduitstra op zijn hatelijkste manier vertelt van het en thousiasme waarmee ze in Suriname onzen goeden water dokter ontvangen hebben en hoe de Boschnegers zelfs reik halzend uitzien naar het moment, dat ze slechts 'n kraantje hebben om te draaien om verkwikkend nat te bekomen. Gelooft u niet, dat ik tril van ingehouden toorn, wanneer hij zoo heimelijk te kennen geeft, dat ze daar snuggerder zijn dan hier, O, ik zou een misdaad aan hem begaan, indien ik wist, dat de vrienden hem goed vastgrepen. 17 Mei. Mijn barbier was enthousiast. Die had in de courant gelezen, dat het dragen van polka-, bobbed- en ander kortgeknipt haar bevorderlijk is voor den baardgroei en de dons-ontwikkeling onder den neus. Nu de heeren der schepping langzamerhand zijn salon in den steek laten, verwachtte hij een voortgezette invasie van het schoone geslacht. Krimp van Duimen opperde de mogelijkheid, dat de dames eveneens toevlucht zouden nemen tot scheerzeep en veiligheidsmes, maar de kapper geloofde dit niet. De man is getrouwd en kon dus uit ervaring spreken, dat een vrouw liever een ander plukhaart dan haarzelve. Gelijk heeft-ie. Jossie kwam een uur te laat uit school. In de hoofdstraat werden manipulaties verricht met een groote nieuwe spie gelruit, waarom Jossie had staan te wachten, of het niet viel. De Zeppelin is teruggekeerd. Het waaide wat hard en daarom ging er 'n krukas kapot. Vervolg op bladz. 16

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8