ir«i ItÊL:34Ö VAN RIJN'S d'b"1!'MOSTERD APGEDELFTH14 X1IDDCLB3K ONS ZEELAND COMPLET no. 376. Een bizonder charmant zomercomplet van gebloemde crêpe de chine. De japon bestaat uit één stuk en is mouw loos. De rok is vanaf den taillenaad breed geplisseerd en het lijfje heeft een puntvormig paneel, d^,t onder de armen naar buiten verloopt. Het jasje is eenvou dig, recht van vorm en heeft zakjes in de zijden. De halsopening der ja pon en het jasje zijn om boord met zijde van de donkerste kleur van het drukpatroon der stof de strikken op de japon zijn met deze stof ge; voerd. EENTONIGHEID. Een ieder van ons kent die grauwe en sombere uren, waarin het leven door ons gezien wordt in een grijzen mist. We kunnen niet gelooven, dat die mist weer op zal trekken en we den blau wen hemel te zien zullen krijgen. Die oogenblik- ken zijn zwaar van moe deloosheid en de kleur loosheid van ons bestaan doordrenkt ons geheel, zoodat we zelf als het ware een en al triestig heid zijn. Voor sommi- gen van ons komen die j3 'f6 j oogenblikken gelukkig maar zelden en glijdt 't leven meest als een rim pelloos watertje, waarin de zomerzon schijnt, ver der. Voor velen onzer echter, zijn de uren van weemoed chronisch en tenslotte groeien ze aan tot één lange reeds van droeve dagen. Wanneer we aan zulke stemmingen, die in het begin maar zelden voorkomen, toegeven, dan krijgen we al heel spoedig een toestand van bewuste, innerlijke afmatting, vermengd met een kleine dosis zelfbeklag. Zuch ten en tobben wordt al gauw een gewoonte en kan op den duur even onuitroeibaar blijken als onkruid. We blijven ons beklemd gevoelen en gedrukt, ook al is er momenteel geen werkelijk-bestaande reden voor. Voor sommigen eischt het leven een bijna bovenmensche- lijke inspanning, die boven hun krachten gaat. Dan wordt het leven één inspanning, zonder de opwekking, die toch zoo noodig is om het leven wat fleur en vroolijkheid bij te brengen. Het levenspad kan een hobbelig, smal, afgetrapt paadje zijn, waarlangs we ons moeizaam voortbewegen, struikelend en strompelend. maar van tijd tot tijd afgewisseld door een vredig plekje frisch, groen gras, waarop we even mogen uitrusten. Het is aan ons, dat vredige, groene plekje te ont dekken. Velen strompelen morrend en zuchtend over den levensweg, dat ze in het geheel niet meer zien kunnen wat er hier en daar voor moois verborgen ligt. Ja „verborgen" ligt het goede wel, het klatert en schittert niet zóó luid, dat een ieder het zien en hooren moet. We moeten het zoeken, het ligt verborgen. Maar het is er, zelfs op den meest hobbeligen levensweg is er wel zoo'n opwekkend, frisch en fleurig plekje, waar het goed is om uit te rusten en kracht te verzamelen om verder te kunnen gaan. ANGELIGNE. PALING A LTTALIENNE. Neem een grooten paling, stroop hem, verwijder de inge wanden en kook hem in witte wijn met zout en peper. Doe in een pan een flink stuk boter, uitjes en champignons, die fijn gesneden zijn, zout en peper. Plaats dit op het vuur en voeg er, wanneer het begint te koken, twee lepels jus bij. Een poosje laten sudderen. Leg vervolgens den paling op een platten schotel en giet er de saus overheen. CELERIESCHOTEL MET KAAS. Maak de celeriestengels goed schoon, verwijder de harde schil en ongewenschte deelen en snijdt in stukken van eenige centimeters lengte. Doe ze tien minuten in een groote hoeveelheid kokend water, daarna uit laten lekken en overdoen in ko kende bouillon tot ze gaar zijn. Uit laten lekken, Bestrijk 'n vuurvaste scho tel met boter, rangschik er de celerie in en giet er een met melk aangemaakte botersaus, waarin geraspte oude Goudsche kaas geroerd is, overheen. Leg hier en daar kleine stukjes boter en zet den schotel eenige oogenblikken in den oven. VISCHRESTEN. Verwijder van overgeschoten visch de graat en de huid en hak haar, samen met wat vet spek, zeer fijn. Meng er verder gehakte petereselie bij en even in melk gedoopte broodkruimels. Verder zout en peper naar smaak, Maak van het mengsel ballen, rol die eerst door eigeel en ver volgens door wat bloem. In den oven braden tot ze mooi bruin zijn. Denken wat waar, voelen wat schoon, en willen wat goed is, daarin herkent de geest het doel van het leven. De ervaring is een pasmunt in het dagelijksch verkeer, welke de ouden den jongeren steeds aanbieden, doch die meestal door dezen niet als gangbaar wordt beschouwd. Foulard-Japonnen Mouselinen Japonnen Waschzijden Japonnen Voilen-Ja ponnen Kunstzijden Japonnen BP ZIET ONZE ETALAGES

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6