ONS ZEELAND 9 Voetbal en Athletiek, De belangstelling voor voetbal concentreert zich in de Zeeuw- sche kringen nog hoofdzakelijk tot de prestaties der Zeeuwsche kampioenclub ,,Vlissingen", die tot nog toe niet bijzonder for tuinlijk is in hare promotiecompetitie. Moest zij enkele weken geleden reeds met 52 het onderspit delven tegen de vereeni- ging „Staatsmijn Emma", ook „De Valk" is er Zondag 1.1. in geslaagd, den Vlissingers op eigen grond de beide punten afhan dig te maken. De positie der Zeeuwen is er hierdoor niet beter op geworden, hoewel, met nog twee wedstrijden tegen het Bos sche Wilhelmina en een tegenbezoek bij Staatsmijn Emma en De Valk in het zicht, alle kansen nog niet zijn verkeken. De recente overwinning met 2il van de Bosschenaars op Staats mijn Emma komt Vlissingipn, die hierdoor haar lot nog in eigen hand houdt, niet ongelegen. De momenteele stand luidt als volgt: Doclp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem. Wilhelmina 1 1 2 3-1 2.— Staatsmijn Emma 3 2 14 12—6 1.33 De Valk 2 1—12 3—7 1.— Vlissingen 2 2 0 3—7 0.00 Zondag a.s. gaan de Zeeuwen de verre reis ondernemen naar Treebeek. Voor hen zoowel als voor de tegenpartij hopen we, dat de temperatuur hun wat milder gestemd is dan op den laat- sten Mei-Zondag. Sportlievend Zeeland heeft intusschen Zondag 1.1. zijn hart kunnen ophalen, want terwijl het Scheldewater noodde tot een bad en de zwemmers hun seizoen konden openen in het zilte nat, vormde het fraai gelegen voetbalterrein der v. c. Vlissingen het strijdtooneel voor voetballers en athletiekers. De warmte heeft veel afbreuk gedaan aan het vertoonde, vooral wat betreft de voetbalprestaties, die vrijwel beneden elke verwachting zijn gebleven. Het snelle tempo, waarmede werd ingezet, kon door geen der beide elftallen worden volgehouden en reeds in het laatste half uur van den strijd deden zich zichtbaar de kentee- ken^n van vermoeidheid voor. Wij vinden dit verschijnsel niet onnatuurlijk, maar zijn toch van meening, dat deze twintig veld- spelers een grooter uithoudingsvermogen aan den dag zouden hebben gelegd, indien zij zich op athletischen grondslag hadden geoefend en hun lichaam een beter weerstandsvermogen had den bezorgd door eene geregelde athletiektraining. Athletiek verzorgt het uithoudingsvermogen en de snelheid in ruime mate en dat deze beide factoren een belangrijke rol spelen bij voet bal, is van voldoende bekendheid. We hebben Zondag 1.1. de kwaal, in den vorm van uithoudings gebrek, duidelijk kunnen waarnemen. Maar, alsof het zoo wezen moest, we hebben tevens ons kunnen overtuigen van de groote waarde van het geneesmiddel, dat aan voortwoekering van deze kwaal paal en perk stelt. Dit geneesmiddel luistert naar den naam athletiek. Gedurende de rustpooze van den voetbalwedstrijd had de 3 K.M. aflossingswedstrijd plaats, georganiseerd door de Middelb. Athletiekvereeniging „Eendracht maakt Macht", die de V. C. „Vlissingen" bereid heeft gevonden, het rust-kwartiertje en haar terrein dienstbaar te maken aan dit athletieknummer. Dit voor beeld verdient navolging om meer dan één reden. Eerstens wekt men belangstelling voor de athletiek, omdat men tijdens een door enkele duizenden toeschouwers bezochten voetbalwedstrijd de massa bereikt voorts wordt op aangename wijze de rustpoos gevuld en ten derde stelt men den athletieker in staat, in eene sportminnende entourage zijn sport te demonstreeren. Deze eer ste verbroedering tusschen voetbal en athletiek mag uitstekend geslaagd heeten. Dank zij het organiseerend talent van E. M. M. is deze aflossingswedstrijd uitstekend verloopen. De heeren K. de Vries en J. Everaars, onderscheidenlijk voorzitter en secreta ris van E. M. M„ hebben eer van hun werk. We hebben reeds vaak athletiekwedstrijden meegemaakt, waarbij het geduld der toeschouwers op zware proef werd gesteld. Van treuzelen of dralen hier geen sprake Nauwelijks was het eerste gedeelte van den voetbalwedstrijd ten einde of de Zeeuwsche athletiekkoppels verzamelden zich aan de start. In een oogwenk was door middel van vlaggetjes de athletiekbaan uitgezet en binnen de minuut stelde het ne- gfnhoofdige looperspeloton zich op. Van de tien ingeschreven koppels had een der koppels van „Zeelandia" (Middelburg) zich teruggetrokken, terwijl het tweede koppel der Kon. Marechaus see, dat zich tot één man zag teruggebracht, werd aangevuld door een E. M. M.-looper. De negen aanwezige koppels werden gevormd door Zeemacht Vlissingen (2), 14e Regiment Infanterie Middelburg (2), E. M. M. Middelburg (2), Kon. Marechaussee Vlissingen, U. D. I. Wolphaartsdijk en Zeelandia Middelburg. De deelname van het Zeelandia-koppel vooral is verblijdend, om dat dit het eenige specifieke voetbal-duo vormde. Achter de negen startende loopers stelden zich de negen duo-loopers op, die op elk willekeurig punt der baan hun kop- pelgenooten mochten aflossen, uitgezonderd in de laatste ronde, die dus door denzelfden looper moest worden afgelegd. Toen de heer J. P. van Bel, official van den Nederlandschen Voetbalbond, het startschot had gelost, ging het negental in goeden stijl de baan in. Weldra lag het loopersveld uit elkaar en waren de loopers over de geheele baanlengte verspreid. Het aflossen ge schiedde door zichtbaar aanstoot^n der koppelgenooten, zoodat de spanning geen oogenblik week. Ook in dezen wedstrijd bleek, dat gestadige en systematische oefening tot succes kan leiden, want in hoofdzaak ging de strijd tusschen E. M. M. en U. D. I., die zich regelmatig op athletiekbeoefening toeleggen en de an dere koppels, die zich nog slechts in het beginstadium van hun athletiekloopbaan bevinden, gemakkelijk de baas bleven. Nadat twaalf ronden waren geloopen, volgde de eindspurt van circa 100 M. De Oranje-shirt van E. M. M. passeerde het eerst de finish, waarna het koppel van U. D. I. volgde ?n het duo E. M. M.- Kon. Marechaussee zich als derde klasseerde. De officieele cijfers luiden als volgt No. 1, E. M. M. (Middelburg), vertegenwoordigd door A. Kam- bier en P. Kambier, in 10 min. 2s/5 sec. No. 2. U. D. I. (Wolphaartsdijk), vertegenwoordigd door v. d. Linde en De Jager in 10 min. 213/5 sec. No. 3. Kon. Marechaussée (Vlissingen), vertegenwoordigd door C. Sinke en den E. M. M.'er Maartense, in 10 min. 314/6 sec. De heeren R. Brysse, mr. P. Adriaanse en K. de Vries, welke de jury vormden, de heer Jac. Overbeeke, die de algemeene leiding had en de heer M. Molhoek, die, per megafoon 't publiek op de hoogte hield van den stand na elke ronde alsmede van d^n einduitslag, mogen, wat het organisatorisch gedeelte van dezen athletiekwedstrijd betreft, met genoegen hierop terugzien. Dit genoegen zal echter nog aanmerkelijk grooter worden, indien zij binnen afzienbaren tijd de vruchten van deze welgeslaagde propaganda mogen plukken door toelegging op de athletiek van de zijde der voetballers. Deze hebben Zondag aan den lijve on dervonden, dat men zijn spel niet onderhoudt met nu pn dan een wedstrijd te spelen. Die anderhalf uur van inspanning is te veel voor een ongeoefend lichaam, dat alleen weerstand krijgt door geregelde training. En hiervoor is athletiek het aangewezen middel. Voetbal en athletiek sluiten elkaar niet uit, doch be- hooren onafscheidenlijk aan elkaar te zijn verbonden. Een goed getrainde body is een eerste vereischte zelfs voor den technisch-onderlegden voetballer. De spelers van Vlissingen en De Valk hebben zich kunnen overtuigen van de heilzame wer king der remedie, die de ongeoefendheids-kwaal, waaraan zij la- boreeren, met succes bestrijdt, Maar ook de spelers, die in groo- ten getale zich rond de lijnen van het voetbalveld, waar ath letiek en voetbal elkaar afwisselden, hebban geschaard, zullen zich ernstig rekenschap hebben te geven van de eischen, die voetbal aan hun uithoudingsvermogen stelt en, met deze practi-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7