DEIOZIPGUSVEMG m ILEFIWi1ÜGEWM) ONS ZEELAND f 16 In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 19 Horizontaal Verticaal 1 ada 22 do 2 lof 23 af 3 hercules of heracles 24 eldorado 4 oligarch 25 economie 5 lek 26 schrapnel 6 ato 27 et 7 dragon 28 koe 8 niagara 29 ransel 9 den Haag 30 nagalmen 10 ananas 31 arbeid 11 doperwt 32 los 12 omnibus 33 nat 13 ale 34 aker 14 mol 35 arie 15 as. 36 als 16 ina. 1 ali 17 dak. 3 hoogaars 18 te 5 la 19 maat lo adoratie 20 interlinie 13 amat 21 botaniseeren i J. P. ROSENDAAL, Langedelft I 28, Middelburg, den prijs O. Z.-Prijsvraag no. 21 Van de volgende som, a b c, c d e, e f g is gegeven dat er absoluut geen cijfer voorkomt hooger dan 6, verder dat in elk getal geen tweemaal hetzelfde cijfer voorkomt, terwijl tenslotte het getal a in zijn geheel en van de overige getallen alleen het cijfer 2 gegeven is. Hoe is nu de som a 4303 b 2 c 2 d 2 2 2 Oplossingen uiterlijk Maandag 17 Juni ons bezit. Op de envelop vermelden O. Z.-Prijsvraag No. 21. miV 11 29 Mei. Reuze verandering vanmorgen Gister hingen van de hitte de schaduwen slap langs de huizen en vanmor gen dwong de koude wind mij om den kraag van mijn col bertje tegen m'n nekharen te zetten. Dat is de vatbaarste plek van m'n lichaam, moet u weten. Vroeger ben ik er her haaldelijk gegrepen. Overigens 'n geluk voor de politieke welsprekendheid, dat het wat koeler werd, want, geloof maar, dat het verschrikkelijk was voor de Kamerleden, die nu den boer optrekken, om in het zweet huns aanschijns den kost te verdienen geloof maar dat het een hel wordt voor zulke ongelukkigen, indien zij bij een zaaltemperatuur van 85 graden, den kiezers moeten beloven altijd warm voor hun belangen op te komen. In de Haagsche hofkringen, vertelde Breeduitstra, is on- gemeene beroering verwekt, door de wetenschappelijke ver klaring van prof. Visscher, dat de nieuwe maatjesharing niet vóór Juli gevangen kan worden. Hieruit blijkt onomstoote- lijk, dat het met de onlangs der Koningin aangeboden „eerste Hollandsche" een onfrissche geschiedenis moet geweest zijn. Algemeen wint de overtuiging veld, dat de royale schipper zijn buit in een koelhuis opgehengeld heeft, en zijn cadeau per vliegmachine deed vervoeren, omdat hij bang was, dat er nog meer luchtjes aan zouden komen. Zoo is het alweer niet te verwonderen, dat de Vorstelijke familie-leden, na het consumeeren van dat zeebanket, dringend behoefte hadden aan de zuivere atmosfeer in de Zwitsersche bergstreken. 30 Mei. Heel Nederland ziet groote branden. Waren huizen, fabrieken, bosch, heide en veen, alles doet mee. In Drente worden ze er zoo nonchalant mee, dat ze de ben- zineblikken en petroleumvodden niet eens meer opruimen. Als ik assurantie-maatschappij had, zei Krimp van Duimen gister terecht, dan sloot ik alleen polissen op vischwaters af. Liesbeth heeft schoentjes van slangenhuid gekocht die passen zoo goed bij haar costuum, zei ze. Breeduitstra wist er 'n grapje op. Waarom loopen ze dan niet blootvoets, indien ze daar behoefte aan hebben, grijnsde hij. Aardig bedacht. Als ik durfde, zou ik het Liesbeth eens over ver tellen, 31 Mei. Jhr. Poetspanne Verboendere tegen het lijf geloopen en hem op kiesche wijze mijn deelneming betoond met het feit, dat de adel tegenwoordig in1 Duitschland zoo raar doet. Heb gezegd, dat ik mij zoo best kon indenken, hoe vervelend hij 't moest vinden dat die jonge barones voor 'n honderdduizend mark juweelen achterover drukte. De jonker wuifde luchtig met z'n hand. 't Had niets te betee- kenen, zei hij. De hoogwelgeboren jonkvrouwe genoot reeds wederom haar vrijheid, 'n Klein ondeugendheidje. Als ze burgerlijk was geweest zou ze een paar knikkers hebben weggenomen en was dan toch ook ongestraft gebleven. Ik wou dat ik een neringdoende middenstander was. Alle winkeliers die ik ken mochten een reclameplaat van de Dji- guitenkozakken voor hun ramen hangen en hebben daarom vanavond vrij entrée. Veel moeite gedaan om den reclame chef van die heeren op den kop te tikken, doch zonder resul taat. Het is jammer, want onze woning is riant gelegen voor aanplakbiljetten en indien ze mij den toegang hadden moge lijk gemaakt, zou een persoon van mijn standing toch zeker veel decorum aan de voorstelling hehben geschonken. 1 Juni. Sientje was verhinderd te komen. Ik heb den dag met huiselijke zaken bezig gehouden. 2 Juni. Met de vrienden de moeilijkheden van Rotter dam's gemeentebestuur besproken. Een wandschildering van mijnheer Prikker, in de burgerzaal van het stadhuis, vloekt met de meubelen en de aankleeding die de ingezetenen schonken. Men staat nu in beraad of men de wandschildering zal verdonkeremanen of dat men de meubileering zal ver wijderen. In den hoogsten nood is reeds een commissie be noemd, die adviezen zal fabriceeren. Breeduitstra meende dat er wel 'n middenweg was. Wanneer men bijvoorbeeld eerst flink met witsel morste en men gooide dan hier en daar 'n pot met inkt tegen op, dan zou er al eenige harmonie ontstaan. Het ideaal zou bereikt kunnen worden als men onder iederen stoel 'n paar pooten wegsloeg, het aardewerk liet walsen en 'n bewaker aanstelde met 'n hazelip en 'n houten been. Groot is het volk dat zijn kunstemakers eert.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 14