turnt ONS ZEALAND 17 3 Juni. -Vanavond naar een politieke vergadering ge gaan van de sociaal-economische-oprechte-bezuinigingspartij. Ik was de eenigste toehoorder. De spreker trad op me toe en smeekte me hem een grooten dienst te bewijzen. Ik behoefde niet te beloven hem te stemmen, maar hij zou reeds tevreden zijn, wanneer ik direct wilde vertrekken dan was zijn partij ontslagen om de zaalhuur te betalen. Ik was bereid. Potje bier en 'n sigaar veroverd 4 Juni. Late spinazie in mijn tuintje gezaaid. De vroege is mislukt. Overigens geeft zoo'n lapje grond toch wel voor deel. Liesbeth wilde bijv. vandaag 'n ons aardbeien koopen, doch bij nadere beschouwing werd besloten om te wachten tot wij ze zelf konden plukken. BALKON- EN VENSTERVERSIERING. Het gebeurt niet dikwijls dat er onder de circulaires en andere drukwerken, die af en toe met ontstemmende mild heid wordeg rondgebracht, een werkelijke verrassing schuilt. Meestal worden ze slechts half of in het geheel niet ge lezen, maar wat de Middelburgers dezer dagen door het werkzame bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk" thuis gestuurd kregen was 'n verrassing van de beste soort. Het is werkelijk bij lange na nog geen gewoonte geworden om door middel van balkon- of vensterbeplanting de buitenzijde onzer woning gezelliger en fraaier te maken, en een opwekking daartoe in den vorm van een wedstrijd verdient algemeenen bijval. Mogen er velen zijn die zich voor deelname opgeven tot eigen vreugde en genoegen van anderen die voorbijgaan, en ten slotte „lest best" moet u maar denken, opdat het wak kere bestuur in een ongedacht groot succes de voldoening van haar arbeid moge vinden die het zoo volkomen verdient. De vraag of het niet reeds te laat is om nu nog een der- gelijken wedstrijd te organiseeren, behoeft gelukkig slechts gedeeltelijk bevestigend te werden beantwoord. Want hoe wel het zeker voorkeur verdient daarmede vroeg in het voor jaar te beginnen we denken daarbij aan de eenjarige plan ten, waarvan de zaaitijd nu voorbij is hebben we nu volop keuze uit verschillende potplanten. Dat is wel wat duurder, maar daar staat tegenover dat de bakken dan ineens een fraai geheel vormen, dat bij goede verzorging aan bloemrijk heid en dus aan schoonheid wint. Maar zoo ver zijn we nog niet, want in de allereerste plaats dienen we toch bakken te hebben waarin de planten een krachtige en voedzame grond soort vinden en voldoende ruimte hebben. Bepaalde maten zijn voor de bakken moeilijk op te geven omdat die natuurlijk afhankelijk zijn van de plaats waarvoor ze bestemd zijn. Hoewel de lengte van weinig invloed is op de breedtemaat, moeten we een bak van 1 M. lengte minstens 20 c.M. breed en 15 c.M. diep maken. Hoe langer de bak hoe breeder hij moet zijn want bij te smalle bakken kan de lucht slechts on voldoende in den grond dringen. Voor goede afwaterings gaten moet worden gezorgd en ter verlenging der duurzaam- Adamson maakt tegen wil en dank reclame voor geheelonthouding. COPYRIGHT RIB. BOX 6. COPENHAGEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15