Machinefabriek „Venco", Utrecht 18 ONS ZEELAND Nieuwe Kade 24-25-26 B. J. BIJLEVELD, Segeerstr. H104, Middelburg DE BROERS ELSA KAISER. Hoofdvert. voor Zeeland heid kunnen de bakken aan den binnenkant met de menie- kwast worden bewerkt. Nu nog wat kurkschors aan de bui tenzijde en dan kunnen we gaan planten. Ten minste als we de afwateringsgaten voor verstopping hebben gevrijwaard door er wat potscherven over te leggen. Daarover komt een laagje aarde en als de planten er in staan wordt het geheel bijgevuld, zóó dat de aarde eenige centimeters onder den rand van den bak blijft. Dat is de z.g. gietrand die er voor waakt dat bij het toedienen van water alles er niet over heen loopt. De geraniums eigenlijk zijn het Pelangoniums, maar het zal wel nooit zoo ver komen, dat ze bij hun juisten naam worden genoemd zijn door hun frissche en heldere kleuren en groote bloemrijkheid voor gevelversiering bijzonder ge schikt. Bovendien kunnen we door het aanbrengen van eenige hanggeraniums het geheel een sierlijke zwierigheid geven, waardoor de samenstelling een bevallige gratie verkrijgt. Zeer eenvoudig maar vol fijne weelde van kleuren is een beplanting van staande en hangende roze geraniums met licht-kleurige petunia's en margueriten waartusschen het fijne groen van Asperagus Sprengeri, op bescheiden wijze aangebracht, 'n welkome afwisseling is. Scherper en warmer wordt het geheel wanneer men den bak vult met st. en h. roode geraniums, vlammende Salvia's, donker paarse Petu nia's en hemelsblauwe Lobelia's. Zoo zijn er tal van kleuren combinaties te vormen, meer dan we hier kunnen opsommen. Maar ook met één kleur kan men een schilderachtig geheel vormen, waarvan hier ter stede het huis met den gelen gevel in de Langeviele zeer zeker een voorbeeld mag worden ge noemd. Bij het vullen der bakken laten we zoo mogelijk de Gera niums en Margueriten in hun pot, de Lobelia's en Petunia's planten we bij voorkeur uit den pot. De verzorging der bak ken is een dankbare taak, want als wij het weinige dat er te doen is gieten, dor blad en vergane bloemen verwijderen, en af en toe wat vloeimest geven goed doen, zullen ze ons den geheelen zomer laten genieten van hun toomeloos- blijde bloemenpracht. Op het balkon kunnen we een weelderig bloementuintje scheppen door middel van grootere bakken of kuipen. Daar voor zijn Funkia's, Margueriten, Maagdepalm, Fuchsia's heel goed te gebruiken alsmede bonte Sedum ('n fraai hangertje) en Struikbegonia's, welke laatsten voor de andere bakken ook te pas komen. We willen het hierbij laten want al meermalen bleek dat de keuze moeilijker werd naarmate de verscheidenheid groot was. Nu is het tijd, en het wachten is op de daad, de daad waar door de eentonigheid der massa-huizenbouw een feestelijk tintje krijgt, waardoor de knusheid der oudere perceelen onder stralende belichting opleeft, de daad, waardoor in nabije toekomst een jury een moeilijke maar heerlijke taak te vervullen krijgt, waarvan vreemdeling en stadgenoot mede genieten omdat zij de huizen een cachet van vriendelijkheid schenkt dat op geen andere wijze zoo kan worden verkregen. G. BUDDE. door Mevrouw van Buren hield heel veel van haar man en mijnheer van Buren, op zijn beurt, droeg zijn vrouw op de handen. Het was dus voor mevrouw van Buren een vreeselijke slag, toen plotseling haar man stierf. Mijnheer van Buren had niet geklaagd, zelfs heelemaal nergens over gesproken. Ze waren nog den avond van te voren naar de comedie geweest. Mevrouw had 's nachts een vreemde diepe zucht gehoord, dat was alles. Den anderen morgen trachtte de ijlings geroepen dokter de weduwe te troosten en moed in te spreken, maar ze luis terde niet eens en mompelde voortdurend Ja, hoe is het nu mogelijk, hoe kun je zóó van me weggaan, dat is toch vreeselijk, hoe moet ik nu alles zonder jou doen? Ik begrijp het niet." En dan zat ze maar weer stil en schudde het hoofd. De dokter sprak over den troost van het Evangelie, maar het drong niet tot de weduwe door. Ze zei wel heel plicht matig „O, jawel, dank u dokter, ja, natuurlijk, ik zal ge troost worden." Maar ze begreep eigenlijk in 't geheel niet, wat hij zeide en waarom ze den dokter nog wel antwoorden zou. Boven in de vreemde stille kamer lag hij, die alles voor haar in dit leven beteekend had. Alles was veranderd, haar huis, dat nu haar eigendom was, de meubels, de kamers, de menschen, niets was meer echt. O, ze hield het niet uit, dat kon niet, het ging niet. En in gierende vlagen huilde ze zonder tranen. Ik zal uw broers waarschuwen," zeide de dokter en stond op. „Flink zijn, mevrouw, ik kom u nog eens bezoe ken". ,,Ja, ja, dank u," mompelde ze star, „dank u." 's Middags kwamen de broers. Ze gingen naar boven, keken neer op het doode gelaat van hun zwager en kwamen met plechtige gelegenheidsgezichten weer naar beneden. In de huiskamer ging de oudste in haar man's leuning stoel zitten. „Ach, wil je, asjeblieft?", verzocht zijn zuster ernstig, en schoof een anderen stoel aan. Hij merkte het niet en bleef zitten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16