20 ONS ZEELAND denkelijk en Lucie hield haar schoonzuster de groote zilve ren bonbonmand voor, terwijl ze zeide „Ja, jij hebt geen idee wat kinderen kosten. Ze moesten nu alle twee weer nieu we schoenen hebben, ik kocht voor elk drie paar tegelijk, dan zitten ze er ineens goed in. De zaak hield opruiming, zoodat ik dus voor Alf en mij zelf ook maar een paar paren kocht, ja, ja het leven is duur". „Dus jij kocht twaalf paar schoenen tegelijk, omdat die zaak opruiming hield vroeg Marie verschrikt. „Zuinigheidsoverwegingen, hé", antwoordde Lucie lachend en vroolijk ging ze verder „Zeg, jij moet nu ook weer eens iets gekleurds gaan dragen, je man is nu bijna een jaar dood. Nu moet je eens een beetje moeite doen, dan krijg je wel een ander. Nog thee vroeg ze nonchalant in één adem. „Neen, o, neen, dank je", gaf Marie angstig ten antwoord. Ze praatten nog wat en Marie moest nog even de kinde ren zien. In het slaapkamertje van de kleinste stond een nieuw wit ameublementje. „Och, je moet tegenwoordig meedoen met den tijd", vond Lucie. Bij de straatdeur vroeg Marie aan Alfred, die haar uitliet, hoe het met die borgstelling stond. „Ja, dat is moeilijk, het is nog niet in orde, maar maak je vooral niet ongerust, hoor", gaf hij luchthartig te kennen. Met een doffen slag viel de deur achter haar dicht. In de eenzame, donkere straat liep ze en dacht wanhopig „Ja hoe is dit nu alles mogelijk en het gaat mis Drie maanden later kwam er een heer bij haar. Op de tafel in haar eenvoudige huiskamer legde hij uit zijn tasch een papier en zeide zakelijk „Ik kom even dit met u in orde maken. U is borg voor den heer Alfred van der Boom we staan nu voor het feit, dat u aan uw verplichting moet voldoen". Ze nam het papier. „Mijn God", zei ze verschrikt, „heb ik voor dertig duizend gulden geteekend, dat heeft mijn broer me niet gezegd De bankbeambte haalde de schouders op. „Daarvan weet ik niets", gaf hij kort ten antwoord. „U zult vandaag moeten storten". Ze verkocht haar effecten ervoor, doch deze stonden juist erg laag, dus beleende ze haar zilveren theeservies, huwe lijkscadeau van wijlen haar man. En ten slotte verhuurde ze de helft van haar woning en behield slechts een paar kamers voor haar zelf. In vier maanden had ze de som afbetaald, maar was nu slechts aangewezen op haar pensioen. Ze verhuurde nog een kamer van haar huis, om het thee servies in te kunnen lossen. Maar toen schreef ze een briefje aan Bernard en beklaagde zich daarin over de behandeling. Na twee weken kreeg ze antwoord „Beste Marie, het spijt me voor je, dat de zaken zoo ge- loopen zijn, maar je hebt tenminste nu een goede daad met je geld verricht. Wat dat onderverhuren van je huis betreft, wel, dat lijkt me niet zoo kwaad, het was voor jou alleen toch te groot en nu wordt het tenminste rendabel en je bent niet meer zoo alleen. Ik kon niet eerder antwoorden, want ik was met mijn vrouw en de kinderen in Brussel. Je broer Bernard." Ze vouwde het briefje zorgvuldig op en stak het in de en veloppe. Verwezen keek ze in de kamer rond „nu krijg ik er niets meer van terug", mompelde ze. Boven, op de eerste étage, werd gebeld. Ze liep langzaam de trap op. Haar huurster stond in de gang. „Wilt u er om denken, mevrouw, dat ik vanmiddag gasten krijg, dus twee couverts meer laten dekken „Ik zal er voor zorgen", zei ze moe en slofte zielig naar beneden. Zooals je weet was in het begin van deze week het Circus Hagenbeek in Middelburg. Natuurlijk moest ik er naar toe. Opeens kreeg ik een leuk idee, een van de vele paarden droeg het hier afgebeelde kleed. Wanneer je nu op de eerste rij ruiten (horizon taal) een jongensnaam zet, op de tweede een naam van een Indisch eiland, verder een keukengereedschap, iemand met donkere huid, een viervoetig dier, elkeen, iets wat de dienstbode gebruikt, en ten slotte iets wat beteekent vlijt, dan vormen de eerste letters tesamen de naam van een heel bekend leesboekje, dat je beslist wel op de lagere school hebt gelezen, terwijl de laatste letters allemaal gelijk zijn. VEREENIGINGSNIEUWS. Zeelandia, Amsterdam, besloot haar seizoen met een gezellige bijeenkomst in Maison Boer op Woensdag 29 Mei, des avonds ten 8 uur. Na de opening door den voorzitter, den heer W. J. Nobels, werd door het dubbel mannenkwartet „Kunstmin", directeur de heer B. Brouwer, zoowel voor als na de pauze een goed verzorgd en keurig uitgevoerd programma ten gehoore gebracht, terwijl de heer en mejuffrouw van der Wal ons weder deden genieten van hun declamatie, die evenals „Kunstmin", na afloop van elk nummer een daverend applaus in ontvangst hadden te nemen, en wat ruimschoots verdiend was. Na afloop van het eerste deel van het programma werd door den voor zitter op zeer waardeerende wijze een gelukwensch aangeboden aan den len secretaris, den heer J. J. Claassen, die op 28 Mei zijn 70en verjaardag en tegelijk daarmede zijn 45-jarige echt- vereeniging mocht vieren. Namens het bestuur was hem bij die gelegenheid aangeboden een zeer mooi brons-koperen rookstel en door de Vereeniging een groot prachtig bloemstuk, als een hulde aan vorengenoemde echtvereeniging. De secretaris daartoe met zijn echtgenoote ten tooneele verzocht, dankte den voorzitter voor diens hartelijke woorden en blijk van waardeering door het Bestuur, alsmede de aanwezigen voor hunne betoonde blijken van sympathie en belangstelling. Deze dankbetuiging werd met een luid applaus beantwoord. Hoovaardig is het bolle van het holle.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 18