Ut NIDDELBJP6 TÈL:34Ö VAN RIJN'S rA"MOSTERD AiieEDHFTJtli Waschzijden Japonnen ONS ZEELAND EENVOUDIGE JAPON, No. 365. Een bijzonder aardig modelletje voor de zonnige dagen. Als stof kan een der bedrukte inousselines of crêpe de chine dienen, waaraan de mode op het oogenblik zoo rijk is. Het front wordt wegge knipt (de randen met een donker biesje omboord) en vervangen door effen stof in kleur gelijk aan de licht ste tint in de bedrukte stof. De mouweinden wor den tot strikjes verwerkt en de heupen krijgen een smal en bijpassend cein tuurtje. SPORTCOSTUUM No. 382. Van oudsher gaven de Engelschen den toon aan in sportkleeding en hoewel Parijs deze bezigheid lang zamerhand begint over te nemen, kan toch nog altijd gezegd worden, dat Enge land 'n zeer eigen en apar- ten stijl heeft. We zien dat weer aan dit model voor een sport-mantelcostuum. Zooiets corrects kunnen de Franschen nog niet maken. Als stof diende een grijze tv/eed. Geen andere fanta sie zien we aangebracht dan een rij van zes knoo- pen, een belegstuk je op de zakken en een paar plooien in het voorpand van den rok. Het donkerblauw crê pe de chine voor de swea ter, afgezet met grijze bies jes, is al zeer origineel. |NS3£T( ANGORA-WOL. We hebben allen wel eens gehoord van de Angora-geit of de Angora-poes. De meesten onzer stellen er weinig belang in. De laatste jaren echter heeft nog een ander dier met den Angora-titel om onze aandacht gevraagd en wel het Angora konijn, en sinds eenigen tijd is het er in geslaagd zich in het middelpunt van veler belangstelling te plaatsen. Het Angora-konijn heeft namelijk zeer lang en zeer zijig haar met groot warm- tegevend vermogen. Dit haar laat zich verder goed spinnen en weven en in Frankrijk bijv. was reeds lang bekend, dat van zulk weefsel gemaakt ondergoed bij zondere kwaliteiten bezat voor reumathieklijders. Het voelt zoo mollig-zacht aan, dat fabrikanten besloten het ook eens voor mo- dieuse kleeding aan te wenden, welke proef uitstekend gelukte, ondanks het aan den dag getre den bezwaar, dat het goed in de eerste dagen van het dragen erg verhaarde, en ondanks het feit ook, dat Angora-kleeding buiten gewoon duur bleek te moeten zijn. Zoo kwam er een markt voor Angora-wol en konden de weini ge fokkers van Angora-konijnen de vraag der fabrieken naar wol nauwelijks bevredigen. Er werd gaarne twintig tot twee en twin tig gulden voor een pond eerste soort dezer grondstof betaald, een prijs waarop 'n behoorlijke winst door de fokkers te maken viel. Het gevolg was, dat velen, vooral ook vrouwen van gegoeden stand, zich op het fokken van Angora's gingen toeleggen, zoodat er op 't oogenblik in ons land reeds meer dan honderd fokkers zijn, die ge zamenlijk over acht a negen dui zend dieren beschikken. Zonder twijfel is een dergelijk bedrijf zeer goed door 'n vrouw ter hand te nemen, omdat bijna alle er aan verbonden werkzaamheden zeer licht zijn, terwijl als voorna me factor ten gunste beschouwd moet worden het feit, dat de die ren niet gedood behoeven te wor den. In een volgend artikel wil len we nog een en ander van het bedrijf zelf vertellen. EEN HEERLIJKE ZOMERSCHOTEL. Met warme da gen kan een koude schotel verrukkelijk zijn. Men probeere eens de combinatie van gebakken aardappelen met koude ham en salade met majonaise. De ham wordt in groote, niet al te dunne plakken op een schotel gerangschikt en gegar neerd met stukjes augurk. De salade kan men op de ge wone wijze aanmaken, liefst met in stukjes gesneden hard gekookt ei en desgewenscht gemengd met dunne schijfjes rauwe komkommer. De majonaise wordt over de sla ge geven. De ouderdom is niet droevig, omdat daarin onze ver maken, maar omdat onze verwachtingen en illusiën op houden. Wij ontvingen een nieuwe zending met handwerk De groote NOUVEAUTÉ van dit seizoen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6