CANADA LANDBOUWERS naar HOLLAND-AMERIKA LIJN Afdeeling Canada Wilhelminakade ROTTERDAM 10 ONS ZEELAND pelijk leven den heilzamen invloed ondervinde van bad en zwempartij, de sport bij uitnemendheid voor elk inwoner van ons waterland, maar in het bijzonder voor Zeeland's bewoners, wier wapen ons zegt, dat hunne provincie aan het water ontrukt en uit de zee geboren is. LUCTOR ET EMERGO. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzend-station de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat de gemeenteraad van Domburg een voorstel van B. en W„ om in principe te besluiten tot het leveren van electrischen stroom op Zondagmiddagen, na eenige discus sie goedkeurde. dat op Noord-Beveland dezer dagen een dubbeltje voor een emmer leidingwater betaald werd. dat onder de gemeente Axel, uit het Sassingkanaal herhaaldelijk palingfuiken verdwijnen zonder achterlating van adres. dat 558 inwoners van Zierikzee bij Ged. Staten van Zeeland protesteerden tegen het heffen van dijkgeschot voor de bebouwde eigendommen, waartoe het waterschap Schou wen heeft besloten. dat de leden van de Oudheidkundige Vereeniging voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen „De Vier Ambach ten" te Hulst, de vorige week een excursie naar Antwerpen maakten. Zij werden daar ten stadhuize door burgemeester Van Cauwelaert en het college van wethouders ontvangen. dat Prins Hendrik 21 Juni de landbouwtentoonstel ling te Goes zal bezoeken. dat deze tentoonstelling zich in een flink aantal in schrijvingen kan verheugen. dat dezer dagen in de omgeving van Vlissingen in een laag laagveen een Romeinsche amphora gevonden is, welke uit de tweede eeuw na Chr. dateert. Het gave exemplaar is voor het Vlissingsche museum aangekocht. dat in Goes een klein schoolgebouw zal worden ge sticht om er den cursus voor waterbouwkundig opzichter onder te brengen, dat men op het Vlissingsche strand nog wel eens glas deponeert. Enkele strandbezoekers bemerkten'het aan de voeten. dat de onbewaakte overweg bij Rilland eenige dagen na het Pinkster-drama bijna weer twee menschenlevens eischte. Gelukkig wisten eenige mannen door schreeuwen het gevaar af te wenden. dat blijkens een interview in het „Handelsblad de dircetie der spoorwegen niet tot het weder doen bewaken van dezen overweg zal overgaan. dat het Haagsche Hof J. de R. te Waterlandkerkje wegens moord op een 17-jarig meisje tot 15 jaar gevange- nisstraf veroordeeld heeft. De Middelburgsche rechtbank had 12 jaar voldoende geacht. dat in Den Haag mevr. J. E. Slegt, een Zeeuwsche van geboorte, de vorige week haar honderdsten jaardag vierde. dat alleen de stoomtram Walcheren van 1 Juni af de autobusdiensten tusschen Middelburg en Domburg onder- Indien U zich in Canada wenscht te vestigen, kunnen wij U in alles behulpzaam zijn. Schrijft slechts aan de Bijkantoor: Damrak 75, Amsterdam Agenten over het geheele land houdt. De tram nam de autobussen van „De Nieuwe Onder neming" over. dat de Middelburgsche politie aan de justitie een man overleverde, die zonder middelen van bestaan in onze hoofd stad rondzwierf. dat de jaarlijkscbe Middelburgsche paardenmarkt dit jaar samen valt met de Goesche landbouwtentoonstelling. Verstandig lijkt ons dit niet. dat in verschillende V/olphaartsdijksche perceelen suikerbieten in erge mate de gevreesde bietenvlieg werd waargenomen. dat de gemeente Borssele, die in Middelburg geen lei dingwater meer kan verkrijgen, thans Vlissingen in den arm genomen heeft. De Borsselaars zullen het thans wel betreu- ren destijds niet tot de N.V. Waterleiding Mij. ,,Zuid-Beve- land" te zijn toegetreden. dat mevr. J. D. Willink, directrice van het Middel burgsche Gasthuis, die met pensioen gaat, de vorige week afscheid nam van bestuur, personeel en doktoren. Zij werd toegesproken door den voorzitter van regenten, door een der zusters, verder namens den Bond voor ziekenverpleging en ten slotte door dr. Schoute, vroeger chirurg aan het gast huis, die van het begin af met mevrouw Willink heeft samen gewerkt. Er zijn der scheidende directrice eenige geschenken aangeboden. dat de Bevelandsche onderwijzers Vrijdag 14 Juni in Goes vergaderen en een excursie maken naar de Vlissing sche electrische centrale. dat mevrouw J. Gatacre-de Stuers te Ruurlo een gift van 1000.schonk voor de stichting van een archief voor Zeeuwsch-Vlaanderen (W. D.) dat in Goes een aanvang is gemaakt met den bouw der transformator-huisjes der P .Z.E.M. De electriciteit na dert dat de in aanbouw zijnde zwemschool van de Vlis singsche zwemclub waarschijnlijk tegen Juli gereed en geopend zal zijn. dat men in Dreischor binnenkort een bazar zal houden ten bate van ,,'t Groene Kruis en dat allen die daarvoor iets kunnen missen, dit kunnen zenden aan t bestuur. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8