VAN RIJN S DutB"lc MOSTERD Ij 'JCDLUTI 1h Waschzijden xlIDDELBütó Japonnen ONS ZEELAND Als we in ons huis een kleine gast heb ben ondergebracht, een vriendje of vrien dinnetje onzer kinde ren, moeten we heel voorzichtig zijn, die kleine dreumissen niet verkeerd te behan 8 JAPON no. 383. 's Zomers is een ge bloemde japon na tuurlijk wel erg mo dieus, maar wie zich van 't modieuse niets aantrekt en meer ge steld is op iets origi neels, zal niet bedro gen uitkomen, zoo lang de originaliteit binnen het kader der mode blijft. Men zie bijvoorbeeld deze zo mer japon zij is ge heel van lichtgroene toile de soie en slechts gegarneerd met een wit biesje langs de schulpranden, die de verschillende zoomen vormen. Een eenvou dige witte stroohoed met groene veergar- neering completeert 't aardige model op deugdelijke wijze. Wat wil men eigen lijk nog meer van een goede japon ONZE KLEINE GASTEN. delen. Wat we bij „groote" gasten behooren te doen, en waartoe de wellevendheid ons dadelijk brengt, het inwilli gen en voorkomen van iedere wensch, daar mogen we bij de „kleine" gast niet al te grif toe overgaan. We moeten veel voor ze over hebben en veel van ze kunnen verdragen, maar we mogen niet méér voor ze over hebben en niet méér van ze kunnen velen, dan van onze eigen kinderen. We behandelen ze eenvoudig op dezelfde wijze als onze kinderen, want uit angst de logéetjes niet te kort te doen of achter te stellen bij hun eigen kleinen, gaan sommigen zoover, dat ze de logéetjes steeds vóór- trekken En niets is er wat het kinderhart zoo grieft als onredelijkheid. Eigen kinderen moeten dan altijd maar toegeven, omdat het logéetje gespaard moet worden. Voor gezamenlijke ondeugendheden wordt al leen het eigen kind gestraft en dat verbittert, maakt ja- loersch en doet de kleintjes gelooven, dat vader en moeder meer van 't vreem- de kind houden, dan van hen Waar we bij volwassenen een plicht van beleefdheid hebben in acht te nemen, welke ons soms dwingt tot niet geheele oprechtheid, daar die oprechtheid soms kan kwet- sen, behoeven we bij kinderen niet te veinzen. Strikte recht vaardigheid vóór alles, dat kan het kind verdragen, zelfs al moet het een flinke straf ondergaan. Maar dan ook een verdiende straf en niet de straf, die evenzeer bestemd was voor den ander, maar die haar dood-eenvoudig ontloopt, alleen omdat men „vreemde" kinderen schijnt te sparen IRIS. Hoe menigmaal droomt de mensch van een toekomstig geluk, zoodanig, dat hij het tegenwoordige verslaapt. Het gezond menschenverstand is voor den geest, wat het geweten voor het hart is. Wij ontvingen een nieuwe zending rrir!| ~Z BH met handwerk i ILLIOHÖ R5Ü8 De groote NOUVEAUTÉ van dit seizoen Singelloop. Als onderdeel der athletiek gaat de z.g. Singelloop langzamer hand een voorname plaats innemen. Speciaal in steden, die rijk gezegend zijn met singels en grachten, komt hij meer en meer in zwang. Plaatsen als Utrecht, Breda, Middelburg e.d. leenen zich dan ook bij uitstek voor deze sportieve krachtmeting, die men „singelloop" noemt en welke dan ook het middelpunt vor men voor de afstandloopers, die in zoo'n trip langs den publie- ken weg een welkome afwisseling zien in hun reeks wedstrijden op sintel- en grasbanen. Natuurlijk was het weer de energieke Middelburgsche Athle- tiek-vereeniging „Eendracht Maakt Macht", die het bezit van de fraaie, lange, stedelijke singels dienstbaar wist te maken aan de beoefening van en de propaganda voor de athletiek. Vorig jaar organiseerde „E. M. M". den Middelburgschen singelloop0 voor het eerst hij werd een groot succes, zoowel voor deelnemers als organiseerende vereeniging en de bij dezen loop opgedane ervaringen zijn zoodanig benut, dat de tweede singelloop, die op Zaterdag 8 Juni 1.1, plaats vond, een volslagen succes is geworden. Met medewerking der plaatselijke autoriteiten en politie, had E. M. M. voor eene uitstekende regeling zorg gedragen, zoodat zich nóch bij den start, nóch gedurende het parcours, nóch bij de finish eenig hiaat voordeed. Diverse autobezitters hadden hun auto ter beschikking gesteld van pers, jury en leiders, ter-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6