ONS ZEELAND 9 wijl eveneens belangeloos afgestane vrachtauto's zorgden voor het vervoer der loopers naar de startplaats en van de finish naar de melksalon „De Nieuwe Landbouw' het verzamelpunt van officials en loopers. Ondanks den stroomenden regen heerschte in dit concentra tiekamp der athletiek een opgewekte geest, toen we tegen vier uur ons mengden onder dit sportieve gezelschap, waarvan de E. M. M.-secretaris, de heer J. C. Everaars, met de reeds vroeger ondervonden voorkomendheid ons inlichtte en voorzag van de noodige bescheiden, die ons in staat stelden, ons met één oog opslag te oriënteeren omtrent de sportieve gebeurtenis, die te wachten stond. We ontmoetten er voorts den E. M. M.-praeses, den heer J. van de Plasse, die als algemeen leider, de laatste hand legde aan de verzorging van den singelloop en deszelfs entourage. We vonden er den luitenant-kolonel H. Bierman, die als starter zou fungeeren en die overigens nergens ontbreekt, waar sportbelangen in het geding zijn. We vonden er de jury leden-tijdopnemers K. de Vries, J. H. Koers, Jac. Overbeeke en C. Reijnierse en last not least - we vonden er een dertig tal jonge mannen, die, in hun pull-overs, over-all's, broeken en jassen, allerminst den indruk maakten van athletische figuren, maar die aanstonds, wanneer zij in hun kleurig shirt en korte broek hun gespierde beenen en stoere body aan de blikken der duizenden langs de singels geschaarde toeschouwers zouden prijsgeven, dezen indruk onmiskenbaar zouden logenstraffen. En zij hebben dit gedaan! Want uit de hiervoren genoemde kleedij kwamen acht-en-twintig sportfiguren te voorschijn, jonge man nen, die op vreedzame wijze elkaar den palm der zege gingen betwisten en die te zamen een levend brok propaganda vorm den voor de athletiek, die heilzaam werkt op de lichamelijke ontwikkeling en het weerstandsvermogen. Het deed prettig aan, te constateeren, dat deze singelloop geen uitsluitend Zeeuwsch karakter droeg. Van heinde en verre, vanuit Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Nispen en Breda waren prominente loopers naar Zeeland s hoofdstad gekomen om aan dezen sportieven kamp deel te nemen. Van de 37 inschrijvers verschenen er 28 aan den start, hoofdzakelijk tengevolge der omstandigheid, dat de Zeemacht te Vlissingen, die met zes loo pers inschreef, om dienstredenen niet volledig van de partij kon zijn, Pluvius was het sportgodje gunstig gezind, want terwijl het hemelnat vóór en na den loop neergutste, bleef het waterballet tijdens den loop beperkt tot slechts .enkele druppels. Politie, padvinders en publiek werkten voorbeeldig samen, zoodat het geheele parcours zonder hinder van voertuigen, rijwielen, auto's en voetgangers kon worden afgelegd. Op het startschot van overste Bierman vingen 28 loopers, die in hun bonte kleuren-mengeling een imposanten indruk maakten, hun race van 3400 meter aan. De start vond plaats op den Tramsingel, nabij de melkfabriek en de finish stond aan gegeven op den Veerschen Singel. Onder de loopers misten we den athleet A. Palmers, lid der Athletiek-vereeniging „1923" te Amsterdam, die vorig jaar den fraaien Miss Blanche-wisselfoeker won, maar door zijn vertrek inmiddels naar N. O. Indië, zijne kansen niet kon verdedigen. Maar we ontdekten een tweetal loopers, dat al heel wat lau weren oogstte en dat vrijwel onbedreigd den kop vormde van het looperspeloton. Want nauwelijks was de Tramsingel geloo- pen of de loopers A. A. W. de Wolf van „Vlug en Lenig" te Den Haag en D. van IJperen van „D. O. S." te Rotterdam, maakten zich van het veld los en wonnen zienderoogen ter rein op hunne rivalen. Halverwege den Langevielesingel had dit tweetal, dat in fraaien stijl op één lijn voorttippelde, reeds een voorsprong van 50 Meter. Op den Seissingel werd de af stand nog grooter, maar op den Noordsingel maakte ook A. Kambier van „E. M. M." te Middelburg zich los van het loo- persveld. De afstand was te kort, om het duo de Wolf—Van IJperen nog te bedreigen, maar niettemin leverde deze Zeeuw- sche looper een fraaie prestatie door zoo onweerstaanbaar uit te loopen, dat reeds een kilometer vóór de finish vaststond, dat hij zich onbedreigd als derde zou klasseeren. En zoo is 't ook gebeurd Tot op 100 M. voor het eindpunt bleven de Wolf Een kijkje op de start voor de singelloop die de vorige week Zaterdag in onze hoofdstad gehouden is. en van IJperen naast elkaar. Toen werd een formidabele eind spurt ingezet, die uitliep ten voordeele van den Hagenaar De Wolf, die over een stel lange beenen beschikt en dan ook den veel kleineren Van IJperen de baas bleef. In 10 minuten 74/s seconden legde De Wolf het bijna 3J K.M. lange parcours af, eene prestatie, die werkelijk bewondering afdwingt. Na hem volgde Van IJperen, die er 33/s seconden langer over deed, terwijl, onder daverend applaus van de talrijke menigte, die zich bij de finish had opgesteld, de E. M. M.'er A. Kambier als kranige derde de eindstreep passeerde, na 10 minuten en 30 seconden. Na dit drietal kwamen achtereenvolgens bin rn de loopers C. Sinke (Kon. Marechaussee, Vlissingen), P. Z.iidweg (E. M. M„ Middelburg), J. C. de Jonge (V.I.O.S., 't Zand, Kou- dekerke), P. Kambier (E. M. M„ Middelburg) en H. J. Vos 'Zee- landia, Middelburg). De overige twintig loopers arrivei den geleidelijk aan het eindpunt, zonder een enkelen uitvaller. Klokslag 5 uur had in „De Nieuwe Landbouw" de prijsuit reiking plaats bij monde von overste Bierman, die' in een keu rige rede, gekruid met de noodige geestigheid, den winnaars hunne tropheën overhandigde, na de voordeelen der athletiek- beoefening uiteengezet en de organiseerende vereeniging „E. M. M." voor haar initiatief gehuldigd te hebben. De eerste prijs, bestaande uit den zilveren Miss Blanche-beker, die 2 maal achtereen of 3 maal in het geheel door denzelfden looper moet worden veroverd, alvorens diens eigendom te mogen heeten, viel ten deel aan A. A. W. de Wolf van „Vlug en Lenig", Den' Haag. De looper D. van IJperen van „D. O. S." te Rotterdam verwierf den tweeden prijs en een extra-prijs als eerst-aange- komene niet-Zeeuwsche looper achter den winnaar. De extra- prijs voor den dito Zeeuwschen looper viel ten deel aan A. Kambier van E. M. ,M„ terwijl J. Vernave van het 14e Reg. Jpfanterie, als eerst-aankomend militair deelnemer van het gar nizoen te Middelburg, eveneens hiervoor een extra-prijs ont ving. Overigens werden de nummers 3 tot en met 8 in het bezit gesteld van een medaille. Nadat de heer J. v. d. Plasse, als voorzitter van E. M. M„ had dank gebracht aan officials, deelnemers, juryleden, pers en allen, die belangeloos medewerkten, om dezen tweeden Mid- delburgschen singelloop te doen slagen, behoorde dit sportfestijn weer tot het verleden. E. M. M. kan met genoegen op haar werk-terugzien. Deze tweede singelloop, ter herinnering waaraan alle deelnemers een herinneringsspeldje zullen ontvangen, is zoowel organisatorisch als technisch uitstekend geslaagd. Wij hebben reeds eerder in vorige artikelen voldoende gewezen op het nut der athletiek om ten deze thans in herhaling te vallen. Dat de verzorging van dezen, tak van sport bij „E. M. M." in goede handen is, wisten we reeds, maar deze wetenschap is op 8 Juni door nieuwe feiten bezegeld. Daarvoor onze hulde LUCTQR ET EMERGO.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7