10 ONS ZEELAND C3fe*-- 4 Hier is het draadloos uitzendstation de Scheldezender Vindt u het interessant, te hooren dat de Middelburgsche paardenmarkt, in verband met de landbouwtentoonstelling te Goes, uitgesteld is tot 27 dat op de ringrijderij, ter gelegenheid van de Goesche landbouwtentoonstelling te houden, de zilveren wisselbeker van de Koningin definitief verreden zal worden. dat de regenbuien, welke den vorigen Zaterdag mild uit den hemel vielen, door de bezitters van dorstend land en van droge regenwaterputten gezegend zijn. dat de pogingen, om te Axel een huishoudschool op te richten, faalden. dat de bouw van de nieuwe Geref. Kerk te Goes in den loop der volgende maand zal worden aanbesteed. dat de Goesche burgemeester, de heer G. A. Hajenius, 21 dezer 25 jaren ambtenaar van de plaats zijner inwoning zal zijn. 22 Juni wordt dit zilveren jubileum eenigszins fees telijk herdacht. dat de belastingschroef in de hoofdplaats van Zuid- Beveland ietsje vaster aangedraaid is door den raad. Het vermenigvuldigingscijfer werd n.l. van 1.03 tot 1.09 ver hoogd. Toch zijn er dit jaar geen dure plantsoenen aange legd dat de nieuwe brandspuit van Wissenkerke blijk heeft gegeven aan de gestelde verwachtingen te voldoen, dat de opleiding voor radiotelegrafist aan de Zeevaart school de De Ruyterschool te Vlissingen 1 September met twee cursussen wordt uitgebreid voor het beroep van tele grafist, speciaal bij de Maatschappij Radio-Holland. dat de Breskensche visschers voor de eerste maal op ansjovischvangst zijn uitgegaan, dat in Boschkapelle eenige jeugdige meisjes met een bietensnijmolen speelden. Een der kleinen bracht het werk tuig aan het draaien en sneed haar vriendinnetje den top van een der vingers. dat de directeuren der H. B. Scholen in Zierikzee en in Goes aansluiten tusschen lager- en middelbaar onderwijs be oogen. dat in 's Heer Arendskerke een onbekende den regen bak van een der dorpelingen met behulp van petroleum ver ontreinigde. In een droog jaargetijde een dubbel-leelijke streek, dat twee jongens aan den zeedijk te Ellewoutsdijk een flesch met een briefje vonden. Het briefje behelsde het af scheid van twee in nood verkeerende Belgische meisjes aan haar geliefden. Men vermoedt hier met een verliefd meisjes grapje te doen te hebben. dat de gemeenteraad van Wolphaartsdijk de plannen inzake den bouw van een nieuw raadhuis thans heeft goed gekeurd. Architect is de heer H. A. Polhove te Amersfoort. De kosten zijn geraamd op 23.000. dat te Bruinisse in de afgeloopen weken het drinkwater met een mosselvaartuig werd aangevoerd. De prijs van het water bedroeg 5 cent per 2 emmers. dat de Zeeuwsch-Vlaamsche tram veel geld verdiend heeft aan den waterdorst der Zeeuwsch-Vlamingen. dat het circus Hagenbeek te Middelburg zeer veel be langstellenden trok. De afgerichte mensch blijkt nog steeds van gedresseerde mede-aardbewoners te genieten. dat d"e Djiguiten-kozak welke bij de uitvoeringen in onze hoofdstad gewond werd, te Dordrecht wederom met z n paard in het zand beet. dat de prijs van het wittebrood in Sas van Gent met 1 cent verlaagd werd. Vermoedelijk zullen nu wel velen in het Zeeuwsch-Vlaamsche stadje hun wittebroodsweken wil len doorbrengen. dat de le schoolcompagnie van bet 14e regiment infan terie uit Middelburg van 17 tot 20 dezer te Bergen op Zoom wordt gedetacheerd tot het houden van voortgezette schiet oefeningen. dat de molen te Lamswaarde (gemeente Hontenisse) vermoedelijk in sloopershanden zal vallen. De vereeniging tot bescherming van molens zal weer eens in het geweer moeten komen. dat 1929 een zeer goed fruit jaar belooft te worden. dat de electrificatie van de middengroep uitstekend vordert. De kabel MiddelburgGoes ligt reeds voorbij 's-Heer Arendskerke. Vermoedelijk zal dit dorp het eerst aan het net worden aangesloten. dat de afdeeling Zeeland van het vrijwillig landstorm korps motordienst een Korpsvlag heeft gekregen, dat een Nederlandsch-Fransche combinatie te Sas van Gent bij het spoorwegstation een terrein aangekocht heeft en daar een textielfabriek wil stichten. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 20 Slechts door het lijden kunnen wij den waren ootmoed en het medelijden leeren kennen. Door loting viel ditmaal de prijs ten deel aan F. BOONE, Café „Duinoord", Biggekerke. O. Z.-Prijsvraag no. 22 Op een der groote veemarkten die onlangs te Lukraak gehou den werden, kwam een boer met een groot aantal koeien. Eerst verkocht hij V, van zijn koeien, daarna nog eens de helft van de overgebleven dieren. Van hetgeen hij nu overhield, verkocht hij weer de helft plus een halve koe, zonder echter één der beesten in tweeën te deelen. De volgende maal verkocht hij van de overgebleven koeien ook de helft en een half beest, weer zonder het mes te ge bruiken. Tenslotte verkocht hij 's avonds nogmaals de helft van de overgebleven koeien plus een halve koe, alweer zonder er een te dooden. De gelukkige boer had nu alle koeien verkocht. Hoeveel beesten bracht hij ter markt? Oplossingen uiterlijk Maandag 24 Juni ons bezit. Op de envelop vermelden O. Z.-Prijsvraag No. 22.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8