Huiduitslag Adverteeren doet verkoopen ONS ZEELAND 7 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat een Berlijnsche filmonderneming voornemens zou zijn een film in Zeeland op te nemen. Welke Zeeuwsche meisjes zullen als sterren ontdekt worden? dat twee marinesloepen, die van Vlissingen naar Breskens onderweg waren, op een zandplaat liepen. Een van de twee was spoedig weer vlot, doch om de andere vlot te maken, moesten de manschappen zich te water begeven om de sloep los te duwen. Daarna is men naar Breskens doorgevaren. dat te Middelburg de gemeentelijke zwemgelegenheid in het Kanaal aan den Havendijk geopend werd. -dat Dr.'W. S. Unger, gemeente-archivaris van Mid delburg, een beknopten gids voor bezoekers van het stadhuis samenstelde. dat met ingang van 1 Juli de vracht voor het vervoer van auto's en andere voertuigen met de provinciale booten met 5 cent per 100 K.G. verlaagd zal worden. dat de Minister van Waterstaat opdracht verstrekte om een ontwerp voor een nieuwe brug over het Kanaal door Walcheren te Middelburg te maken. Hopenlijk zal de nieuwe brug sneller „open" gaan dan de huidige. dat 100 honderd leden van de Middelburgsche ver- eeniging „Handelsbelang" een welgeslaagde excursie naar Dordrecht maakten. dat Prins Hendrik en Minister Kan te Goes de Land bouwtentoonstelling bezochten. dat, na herhaalde oproeping, zich thans vier sollici tanten hebben aangemeld voor de betrekking van hoofd der openbare lagere school te Oudelande. dat het Gothische huis aan de Kade te Goes, dat aan gekocht is voor gemeente-museum, inwendig reeds gerestau reerd is geworden. Spoedig zal het mooie pand als museum in gebruik worden genomen. dat te Wissenkerke gevallen van vlekziekte bij de varkens voorkomen. Reeds enkele dieren zijn gestorven. dat in onze hoofdstad de aanbouw van het Gasthuis in gebruik genomen is. dat de verbetering van den weg MiddelburgVeere 140.642 zal kosten. Hiervan zal drie kwart deel worden bestreden uit het provinciaal wegenfonds van Zeeland, zoo dat voor de gemeenten Middelburg en Veere ieder nog onge veer 17.580 overblijft. De gemeenteraad van Veere heeft de beslissing over den uitgaaf aangehouden totdat de Prov. Staten zullen beslist hebben over het voorstel van Ged. Staten om het onderhoud van wegen als deze bij de provincie te brengen. dat een poging van een raadslid van Oost- en West- Souburg om het dorp gedurende de kermis en andere volks feesten droog te leggen, mislukte. dat de gemeenteraad van Zierikzee besloot niet over te gaan tot bet maken van een keersluis met stormdeuren in de Nieuwe Haven, De kosten van de sluis met keerdeuren en schutbalken compleet werden geraamd op 95.000. terwijl de jaarlijks terugkeerende onkosten voor de gemeente veroorzaakt door de uitvoering van dit ontwerp J 4214. zouden bedragen. dat de regenbuien der vorige week het land veel deugd hebben gedaan. dat het comité der landbouwtentoonstelling in Goes in het begin van deze week dikwijls naar de lucht keek en dik aan weervoorspelling deed. dat het onweer der vorige week in onze provincie het einde van een drietal landbouwschuren op het geweten heeft. dat de Bevelandsche onderwijzers een excursie naar de electrische centrale te Vlissingen maakten, dat het toren-uurwerk van den St. Jacobstoren in Vlissingen eenige dagen rust gegund zal worden. dat in de Coosje Buskenstraat in de Scheldestad de eerste steen gelegd is van het nieuwe gebouw der Nuts- spaarbank. dat de permanente tentoonstelling van den Ned. Kunstkring „Het Zuiden" 6 Juli geopend wordt. dat de Stoomvaart Mij. „Zeeland" in het afgeloopen jaar ƒ365.523.80 verlies opleverde. In 1928 werden 63.881 reizigers vervoerd, tegen 54.254 in 1927. dat de gemeenteraad van Middelburg besloot een over eenkomst aan te gaan met de P. Z. E. M., waarbij de stroom- levering voor een deel rond Middelburg in een cirkel met een straal van 21 K.M. en een middelpunt in het midden der stad, aan de gemeente over te dragen. Bij het voorstel om een crediet van 160.000.te verleenen voor voortzetting der verbeteringswerken bij de prise d'eau der waterleiding, werd o.a. de noodzakelijkheid van een grondige verbetering van de waterleiding betoogd, vooral op hygiënische gronden, terwijl de mogelijkheid werd besproken, dat deze voor Mid delburg zelve noodzakelijke verbeteringen aan filters, voor filters, reinwaterkelder enz., zullen ten goede kunnen komen aan de levering van water naar andere gemeenten. dat Middelburg drinkwater wil leveren aan Domburg, Oostkapelle en Souburg. dat te Goes een 33-jarige man, die in zijn tuin bezig was, ineenzakte. Toen men hem opnam, bleek hij reeds over leden, dat de bekende meestoof „Reygersbergh" te Rilland Bath afgebroken is. De stoof heeft behalve als stoof dienst gedaan als tijdelijke Ned. Herv. Kerk en als huisvesting van Belgische vluchtelingen. dat de Ned. Spoorwegen den onbewaakten overweg bij Rilland geaccentueerd hebben door de waarschuwingsbor den en palen rood-wit te doen verven. Of het helpen zal dat tot commissaris van politie te Middelburg be noemd is de heer R. P. Brons, comm. v. politie te Zierikzee. dat Zondag a.s, in Middelburg een vrijzinnig-gods dienstige landdag gehouden zal worden. dat het aantal te Middelburg ingeschreven werkloo- zen in één week daalde van 126 tot 58. Men ga zoo voort Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep droog dan voorzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het naodig is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5