w |VÜ VAN RIJN S ob"1!. H0STERD AJJSEDELTTJ114 XllDDELDBtó !t£L:34ó Atelier voor maatwerk BRUIDSJAPONNEN in alle genres ROUWKLEEDING binnen 24 uur 8 ONS ZEELAND MIDDAG-W ANDELJAPON. No. 391. Advocaat zoo noemde de ont werper deze aardige japon van wege de gepliseerde rabat van witte crêpe de chine en de wijd uitloopende mouwen. Overigens kan opgemerkt worden, dat voor de japon een champagnekleuri- ge, met blauwe stippen bedrukt crêpe de chine genomen is. De rok is door godets verwijd van achteren gelijk als van voren. Een zeer fijn haakwerkje gar neert den zoom der mouwen en van het kraagje. Robe No. 392. Een uitstekende middagjapon van zwart crêpe de chine. Zij wordt verlevendigd door groote boogvormige incrustaties in het voorpand en een kraagje en man chetten met gepliseerde strookjes van witte lingerie. ANGORA WOLKONIJNEN. In ons vorig artikel over de angorawol beloofden we nog eens op het onderwerp terug te ko men om dan speciaal een over zicht te geven van de eigenlijke fokkerij der dieren, vooral omdat deze zoo veel door vrouwen be oefend wordt. Het angorakonijn, prachtig wit of rookkleurig, heeft een uiterst fijne wol, die gemakkelijk een lengte van twaalf centimeter kan halen. Elke drie maanden onge veer kan deze wol „geoogst" worden, hoewel men er dan slechts zes a zeven centimeter afhaalt, juist de lengte, welke door de spinnerijen van het materiaal het meest gevraagd wordt. Elk konijn levert tel kens 50 a 70 gram wol op, dat is dus per jaar 200 tot 300 gram. Berekend tegen den tegenwoordigen zeer lagen markt prijs van 15 gulden per pond, zou dat een waarde betee- kenen van 6 tot 9 gulden. Fokkers beweren, dat men een konijn voor anderhalven cent per dag kan voeren. Hieruit valt dus de conclu sie te trekken, dat in het gunstigste geval een winst van ongeveer 3 gulden per konijn te behalen zou zijn. Met het houden van eenige honderden konijnen komt men dus tot de mogelijkheid, in de fokkerij een klein bestaan of althans een goede bijver dienste te vinden. Maar er zijn maar-en bij. Er is heel wat met de lieve diertjes te doen. Zoo bijvoorbeeld moeten zij om den anderen dag gekamd en geborsteld worden om de klitten uit de wol te verwijderen. Dat is weliswaar een kwestie van twee minu ten, maar elk konijn is er één, zoodat honderd konijnen drie en een half uur in beslag nemen. Ook het voederen moet men niet te licht tellen. Drie of vier keer per dag op vast gestelde uren moeten de dieren hun voedsel hebben, dat tel kens verschillend moet zijn. klaver, hooi, groen voer, waar onder wortel- en koolraap, brood- brei, en een klein scheutje water, zijn de voornaamste voedings middelen. Dj dieren krijgen ha- ^er, broodbrei e.d. in steenen hak jes, die dagelijks gewasschen moeten worden. Dan is er nog de kwestie van de hokken. Elk dier heeft een eigen hok van ongeveer 60 hij 60 c.M. De hokken hebben dubbele bodems, in dien zin, dat de bo venste bodem uit een met fijn kippegaas bespannen raampje bestaat, dat door middel van ijze ren pennen ongeveer 7 c M. van den ondersten bodem verwijderd is. Alle vuil valt dan door het kippegaas, zoodat de dieren steeds op een schoonen bodem loopen, wat natuurlijk van be lang is om de wol zuiver wit te houden. Het spreekt echter van zelf, dat minstens eens per week de (met turfstrooisel belegde) onderste bodem goed gereinigd moet worden. En dat is een heel werk. De dieren zijn in den regel niet bijzonder sterk, zoodat ze niet buiten gehouden kunnen worden, maar in schuren, waar men de hokken, drie étages boven elkaar, in lange rijen zet. Men ziet: er is een en ander mee te doen. In gunstige tijden is er een belangrijke handel in jonge dieren, die zeven a acht weken oud, dan 7.50 opbren gen, en volwassen ten minste 20.mooie rammen doen soms 60.terwijl hoog be kroonde exemplaren het nog veel verder brengen. Elke voedster kan per jaar 25 tot 30 jongen werpen. Zooals reeds in den aanvang gezegd, wordt 't bedrijf veel door dames beoefend. Hel is geen zwaar werk, behalve het schoonmaken der hokken, weshalve men daar meestal een jongen voor neemt. Chique modellen - Prima afwerking BILLIJKE PRIJZEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6