DAG I WND ON Machinefabriek „Venco", Utrecht ONS ZEELAND B. BIJLEVELD, Segeerstr. H104, Middelburg 10 Terneuzen heeft althans één overwinning geïncasseerd, maar is ondanks den Zondag a.s. te spelen wedstrijd M.E.V.O. Terneuzen reeds uitgeschakeld, zooals uit den momenteelen stand volgt, n.l. M.E.V.O. Terneuzen Alliance Gesp. 3 3 4 Gew. 3 1 1 Gelijk 0 0 0 Verl. O 2 3 Doelp. Pnt. Voor Tegen Gem 11—6 2.— 6—9 0.66 10—12 0.50 Alzoo blijft Vlissingen tweede- en Terneuzen derde-klasser. Jammer LUCTOR ET EMERGO. MAPRtl 12 Juni. Vanmorgen naar Vlissingen gefietst en met fiere blikken gekeken in de richting van de koers waarop de „Kortenaer" vaart. We zullen ze leeren, die leelijkerds, die ons zoo te pakken hebben gehad in Willemstad. Als ik hoor dat men de bandieten ontwapend heeft, zou ik best in staat wezen om ze persoonlijk te beleedigen. Momenteel kunnen we niets anders doen dan uit sympathie de Curapaosche nij verheid zoo goed mogelijk steunen. Na conferentie met Lies- beth heb ik besloten dat we na iederen warmen maaltijd, voorloopig een half pond apcnnootjes zullen consumeeren. Het vaderland mag zijn koloniën niet in den steek laten. Op de soos dit standpunt vurig verdedigd. Ben onder algemeene instemming getracteerd op een Curapaotje. 13 Juni. Vanmorgen weer naar Vlissingen gefietst. Nu om te wuiven naar het pantserdekschip „Prins Hendrik", eveneens op weg naar Willemstad. De afvaart moest zóó snel geschieden, dat er geen tijd was om soldaten mee te nemen, die zullen nu per stoomschip volgen, als tenminste de oude heer Schuttevaer zijn onzinkbare reddingboot niet ter be schikking stelt. Van de vrienden gehoord, dat er in Italië groote vreugde heerscht. Het Nemi-meer is bijna leeggepompt en de oudheid kundigen hebben rondom de galeien van Caligula driedui zend roestige draadnagels gevonden. In drieduizend speciaal daarvoor vervaardigde fluweelen étui s zullen deze voorwer pen per extra treinen naar Rome vervoerd worden om daar in plechtigen optocht rondgedragen te worden, Mussolini heeft bij voorbaat de eerlijke vinders omhelsd, Wat 'n harte lijk land toch Als ik zooiets op de Schelde had gedaan, zou iedereen me hier verweten hebben, dat ik spijkers op laag water zocht. 14 Juni. In mijn analen komt zoo'n saaien verkiezings strijd als dezen keer, nog niet voor. Laatst zat ik als eenigst toehoorder in de zaal, die afgehuurd was door en voor n politiek spreker en vanmorgen kreeg ik een telegram uit Zuid-Laren, namens het bureau voor Statistiek, dat mijn record gisteravond verbeterd is. In opgemelde plaats waren twee sprekers voor één belangstellende. Volgens de laatste berichten was deze politieke belangstellende bovendien nie mand anders dan de kastelein, die bang was, dat de ver pachters van gouden bergen er zonder het betalen van zaal- huur vandoor zouden gaan. Wat 'n verschil toch bij vroeger. Toen werden er uit be ginsel zelfs klappen uitgedeeld en ontvangen. Ik was altijd bij de laatste categorie, maar iedere schram en kwetsuur verhoogde mijn eigenwaarde. Vol trots toon ik nog vaak aan mijn kennissen de herinneringsmedaille, die ik van „Hou en trou" ontving, wijl ik zonder een spier te vertrekken, een golf bloed vergoten had, toen 'n tegenstander mij tegen de maag stompte. Ik voor mij geloof nog altijd dat het de aal bessen geweest zijn, die ik 's middags wel wat onmatig ge consumeerd had, maar zooiets hou je natuurlijk voor je. 15 Juni. Reuze-pech. Met de oudheidkundige vereeni- ging uit geweest om pootje te baden op het verdronken iand bij Reimerswaal. Nog nooit zoo n kou geleden. Mijn bloed stolde in de aderen. De voorzitter had 's morgens nog de Gezondheidscommissie gesmeekt om uitstel, wegens het ruwe weer, doch toen de doktoren van eenige leden de voeten hadden bekeken, waren zij niet te vermurwen. Het was dan ook al ruim zes maanden geleden, dat wij op excur sie waren geweest. Vanavond eenige nieuwe leden geïnstalleerd, o. w. de stadsomroeper. Van bestuurszijde werd s mans oudheid kunde betwijfeld, doch de candidaat wist dit schitterend te weerleggen hij heeft niet minder dan vier ooms en tantes boven de 85 jaar. Dat zegt genoeg I Op de soos verkiezing in Zuid-Afrika besproken. Interes seerde mij niet Hoe of de uitslag ook is, zal men toch kun nen zingen, dat de Boeren het overwonnen hebben. 16 Juni. Bedlegerig. Krampen in mijn kuiten. Zal van het koude waterbad komen. Enfin, mijn voeten zijn schoon. Dat is weer 'n geruststelling voor n paar maanden. 17 Juni. Jossie vindt het leven zwaar, zei hij me. Wan neer hij dwingt om wat lekker smaakt, dan zegt men hem, dat hij te klein is, om alles te eten en indien hij het dan op een schreeuwen zet, wordt hem toegebeten dat hij te oud is om te schreien. Heb hem de aardbei gegeven, die ik van morgen geplukt had 18 Juni. Op de soos groote debatten over het huwe lijk, Verdeelde meeningen Breeduitstra wilde geen kwaad van de vrouwen hooren. Sinds hij getrouwd is, ondervindt hij 't gemak, dat hij aan twee kanten in zijn sokken kan komen. Reuze practisch De spotvogel Liesbeth houdt heelemaal niet van zulke dingen. Sokkenstoppen was het eerste wat ze mij leerde in mijn trouwdag. Nieuwe Kade 24-25-26 Hoofdvert. voor Zeeland

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8