SOPLA ONS ZEELAND 19 Stella's hart klopte wild Had Cullen haar eenvoudig voorgelogen met zijn prachtig verhaal over die trap Maar u hoeft er zich niet ongerust over te maken, juffrouw, ging de onderbaas verder, ze hebben langs die trap een bad en een zwaren haard naar boven gedragen in plaats van langs de diensttrap misschien is daardoor dat scheurtje wel gekomen, maar het heeft niets te betee- kenen, hoor. Ze zou er met Cullen over spreken, nam Stella zich voor, en uit zijn eigen mond hooren of het waar was wat de onderbaas verteld had. Maar de dagen die nu volgden, gaven haar daar geen gelegenheid toe. Ze kreeg een briefje van Cullen, waarin hij haar mee deelde dat hij enkele dagen voor zaken op reis moest en niet voor den avond van het feest terug zou zijn. Tevens bood hij haar een beeld als geschenk voor den tuin aan. De inwijdingspartij in het karakteristieke oude huis was een schitterend succes geworden en heel laat, toen de gasten weg waren, kon ze zich pas losmaken van haar plichten als gastvrouw en een luchtje gaan scheppen in den tuin. Ze had besloten die geschiedenis van de trap zoo spoedig mogelijk met Tarrant te bespreken, voor ze den architect er naar vragen zou. Ze vond dit een juister standpunt tegen over haar advocaat, die tegelijk haar beste vriend was. Tarrant was er nog, Fanta was al naar haar kamer ge gaan en de bedienden waren al aan het opruimen. Toen Stella van haar tuinwandeling terug kwam, ging ze de hall binnen en vond Cullen daar. Ze zei hem goeden nacht en terwijl ze hem de hand toe stak, voegde ze er aan toe Morgen zullen we nog wel eens samen over het een en ander praten. Hij bukte zich over haar hand en drukte er een kus op en hij bleef haar nakijken, terwijl ze de trap naar de eerste verdieping opliep, voor hij naar de garderobe ging om zijn hoed en jas te halen. Tarrant, die in de open deur naar den tuin stond, beet zich op de lippen. Zou Stella hem heelemaal vergeten hebben Hij haastte zich de hall binnen, liep een eind de trap op en bood haar zijn arm aan om boven op het portaal van de eerste verdieping afscheid van haar te nemen. Tot zijn blijde verbazing vroeg zij hem nog even bij haar te blijven praten, en ze babbelde zenuwachtig over het suc ces van den avond. Opeens werd er een deur hard dichtgeslagen en ze schrok op. Dat is Cullen die weggaat, stelde Tarrant haar gerust. Neen, het was de tuindeur, mompelde ze. Ze liep de trap een paar treden af en keek over de leuning, In de hall heerschte een tastbare stilte. Er was maar één lamp aan, bij het schijnsel waarvan ze flauwtjes den glanzenden marmeren vloer en de bloemen bij de trap zag. Ze kwam weer naar boven. Dwaas, om zoo zenuwachtig te zijn, zei ze. Ik ge loof ten slotte ook dat het de voordeur was. Maar ik ge loof dat die geschiedenis van de trap me onrustig maakt. Wat bedoel je Dat verhaal van die verongelukte juffrouw, dat Cullen dien middag gedaan heeft Neen, het was wat anders. En Stella vertelde haar vriend en raadsman van haar droom, van de scheur dien ze ontdekt had en hetgeen ze van den onderbaas had gehoord. En heb je Cullen niet op den man af gevraagd of het waar was Neen, nog niet, ik had er nog geen gelegenheid voor. Ik zal er morgen met hem over spreken. Er was een gloed in Tarrant's oogen. Je zet geen voet meer op die trap tot hij behoorlijk |i Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak is onderzocht door een onpartijdig vakman. Gebruik de achtertrap zoo lang. Ik zal er een touw voor spannen ik sta er op dat die trap voorloopig niet gebruikt wordt. En laat ik je nu nog iets anders vertellen ik zou het niet gedaan hebben, als je zelf hier niet mee voor den dag gekomen was. Je was zoo enthousiast over je architect en zou me misschien van jaloezie hebben verdacht. Boven dien heb ik het zelf pas een paar dagen geleden gehoord. Ik weet namelijk dat Cullen die overigens anders heet niet bona fide is in zijn werk zijn reputatie als architect is niet eerste klas. Ze beduidde hem te zwijgen, zette een voet op de trap en deinsde toen weer met een huivering terug, Wat is er vroeg Tarrant verschrikt. Ik dacht dat ik iets hoorde bewegen of kraken. Die droom vervolgt me gewoon. Maar hoe bedoel je dat, dat Cullen eigenlijk anders heet Zijn echte naam is Griffith en jaren geleden heeft een vijfderangs aannemer een groot werk voor hem ge maakt. Het gebouw is verzakt, een vloer stortte in en daar bij werd een man gedood. De aannemer werd veroordeeld. Griffith wist den dans te ontspringen. Maar zijn reputatie was naar de maan en hij ging uit Engeland weg. Er is nog wel wat meer, maar laat ik dat maar voor me houden. Hij is in ieder geval een man met artistieken smaak en ik wil hem de kans om er weer bovenop te komen, niet ont nemen. Maar hij moet een flinke waarschuwing hebben en goed in de gaten gehouden worden en ik smeek je. Tarrent schrok bij het hooren van een plotselingen schreeuw die van beneden kwam. Cullen schoot als een verwoed dier uit de schaduw van de hall naar voren en rende de treden op. Jij.... jij.... stotterde hij. Hij stotterde even toen hij Stella zag en bleef staan. Toen barstte hij uit in een vloed van woorden. Luister niet naar hem, schreeuwde hij Stella toe, ter wijl hij zich aan de leuning vastgreep. Ik zal het goed maken. Ik geef toe dat het unfair van me was om niet te zeggen dat de trap uit een ander huis afkomstig was, maar ik zweer u dat ik er niets van wist, dat er iets niet in orde was met de plaatsing. Ik zal zorgen dat het her steld wordt, maar die man daar wil mij mijn kans ont nemen, juffrouw Studley. Hij liegt. Ik heb ellende uit gestaan en honger geleden en al mijn krachten ingespannen om er weer bovenop te komen en dat is ook de reden dat ik mijn toevlucht heb genomen tot onwaarheid over die trap. Maar ik zal toonen. Met vernieuwde woede vloog hij op Terrant af. Deze was voor Stella gaan staan en was een paar treden naar beneden gekomen. De beide mannen ontmoetten elkaar op de trap en er ontstond een vinnige worsteling. Tarrant riep het meisje toe dat ze naar haar boudoir zou gaan. Ze gehoorzaamde, maar kwam na een oogenblik weer terug het was haar onmogelijk om kalm te blijven zitten, terwijl vlak bij haar de twee mannen aan het vechten waren. Haar geroep van op te houden, gaf niets. Cullen trapte en schopte naar Tarrant in zijn wilde, wanhopige drift. De advocaat slaagde er ten slotte in zijn tegenstander beet te pakken en probeerde hem trede voor trede naar beneden te duwen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17