PURöL 10 ONS ZEELAND KON. DRUKKERIJ G. W. DEN GOER Levert alle soorten DRUKWERK Ik vertrouw, dat onze stoere Zeeuwen in bovenstaande regelen aanleiding mogen vinden, van het natuurschoon en de wonder lijk-mooie plekjes, die onze provincie bezit, te genieten door in het thans-ingetreden zomertijdperk hun maatschappelijk terrein even af te wisselen met een kampeerterrein, opdat ook Zee land, waarin velen een jong hart in zich voelen kloppen, over tuigd wordt van de zekerheid, dat kampeeren doet genieten en herleven LUCTOR ET EMERGO. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzend-station de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat tot burgemeester van Ierseke benoemd is de heer H C. J. Gunning. Deze is 40 jaar en aangesloten bij de Chr. Hist, partij. Voorheen was de heer Gunning ambtenaar bij het binnenlandsch bestuur in Ned. Indië. Ierseke maakt zich op om den nieuwen burgemeester feestelijk te ontvangen. dat de politie in Middelburg een jongeman arresteer de, omdat deze uit de brandkast van zijn patroon 1300. had ontvreemd. dat Zondag in onze hoofdstad de vierde provinciale landdag van vrijz. godsdienstigen in Zeeland gehouden is. dat aan den duiktoren op het terrein van de baden in Vlissingen veerende duikplanken aangebracht zijn. Hetgeen een belangrijke verbetering. dat men in Goes als maar lezingen organiseert in ver band met de op handen zijnde electrificatie. Alsof aan het gebruik van electriciteit wie weet wat al moeilijkheden ver bonden zijn. dat burgemeester G. A. Hajenius, de flinke, sympathie ke en geestige leider van diezelfde stad, ter gelegenheid van zijn 25-jarigen staat van dienst in de ganzestad, Zaterdag j.l. zeer spontaan en zeer hartelijk door de geheele burgerij ge huldigd is geworden. Gemeenteraad en ambtenaren boden den jubilaris een radio-toestel met luidspreker en een sche merlamp aan. dat het nieuwe gebouw van de coöperatieve veilings- vereeniging „Walcheren" te Middelburg de vorige week in gebruik genomen is. dat de vergadering van het Roode Kruis in onze hoofd stad, alsmede de demonstratie, aan de vergadering verbon den, veel belangstelling had. Ook Prins Hendrik was van de partij. dat het Tweede Kamerlid Kortenhorst den Minister van Waterstaat gevraagd heeft of Z. Exc. in staat en bereid is mede te deelen, in welk stadium de voorbereiding van de plannen tot het graven van het kanaal Axel-Hulst zich be vindt en welke beslissing de minister daaromtrent heeft ge nomen. Als Ministers een nachtmerrie hebben droomen ze ver moedelijk van vragenstellende Kamerleden. dat er in onze provincie van de komende verkiezingen nog niet veel te bemerken valt. De wandaden van kwast en kalk bleven ons gelukkig gespaard. dat men, indien men eenigszins een indruk van krank zinnig-zijn wil krijgen, eens van alle politieke partijen, zoo veel mogelijk achter elkaar, een vergadering moet bijwonen. dat de plannen tot verbouwing en verbetering der am bachtsschool te Goes eindelijk door den Minister zijn goed gekeurd. Te vroeg kwam deze goedkeuring zeer zeker niet af. dat een aantal inwoners van Axel zich erg naar voel den na het gebruik van hoofdkaas. Gelukkig had de smul partij geen erge gevolgen. dat op den weg Veere-Middelburg iemand dezer dagen een schot loste op enkele personen, met wie hij in enkele opzichten van meening verschilde. De politie leverde den nachtelijken schutter aan de justitie over. dat de „Goesche Courant" een actie op touw heeft gezet om de tegenwoordige muziektent op de markt aldaar te vervangen door een betere of door een bloemperk. dat op verzoek van de familieleden de auto van de slachtoffers, die met Pinksteren op den onbewaakten over weg te Rilland den dood vonden, verkocht is. De opbrengst is ter beschikking gesteld van het burgerlijk armbestuur te Rilland Bath. dat de steenen voor verbetering van den weg Belgische grens-Terneuzen al gearriveerd zijn. Spoedig zal men dus in 2. Vlaanderen over een behoorlijke verbinding beschikken. dat te Schore wederom een belangrijke grondver schuiving plaats had bij de werken voor den sluisbouw ten behoeve van het waterschap „De Breede Watering bewesten Ierseke". De eerste verschuiving kostte een onvoorziene uit gave van 25.000, deze zal wellicht 1 ton kosten. dat de reddingsboot van Burghsluis hulp verleende aan een marine-vliegtuig dat wegens een defect tegen het strand te Westerschouwen was geslagen. dat het in ons vorig nummer genoemde verliescijfer van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" geen juist beeld geeft van de exploitatie over het vorig jaar. De Mij. had finantiëel een goed jaar met een exploitatiewinst van 831.878.16. Met de groote afschrijving op de schepen van 600.590.68, staan deze nu te boek voor een vrijwel normale boekwaarde. In de eerstkomende jaren zal de afschrijving op de schepen noodwendig een einde moeten nemen, of tot zeer matige proportie moeten worden teruggebracht. Zelfs voor den bouw van eventueel een nieuw schip zijn voldoende kasmiddelen aanwezig. Het nog resteerende nadeelig saldo in de balans is dan ook ruim gedekt, en verdwijnt zoodra in 1930 of '31 de buitengewone afschrijvingen op de schepen hebben opge houden. Onze Zeeland staat er dus uitnemend voor en weldra zullen de aandeelhouders gaan profiteeren van de gunstige resultaten, die vooreerst te verwachten zijn. De Zeeland is ook finantiëel voor Zeeland behouden, alle pessimisme ten spijt. dat de gemeenteraad van Zierikzee de Koningin en den Minister van Justitie zal verzoeken de ter stede open gekomen plaats van commissaris van politie, uit bezuinigings overwegingen niet meer te doen vervullen. dat een gemeenteraadslid van Zoutelande voor ieder café in het dorp een veldwachter wilde plaatsen teneinde op Zondag cafébezoek tegen te gaan. Andere gemeenteraads leden plus de voorzitter, vonden dit middel te duur. dat een Koudekerksche hond in een nacht 7 tamme konijnen verscheurde. De politie zoekt den wreedaard Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Lange St Pieterstr. F 33, MIDDELBURG Door Zon Verbrande Huid, Doorzitten bij Wielrijden en Stuk- loopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8