mm1) EN POEDEL4) ONS ZEELAND 7 VECHTPARTIJTJE. Transpirerende Voeten KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK Op de jaarlijksche paardenmarkt in Middelburg. dat het loodspersoneel voortaan geen fooien meer mag aannemen van kapiteins, kantoren of sleepbootmaatschap pijen. Aldus een circulaire van den inspecteur-generaal van het loodswezen. -dat in de week van 22 tot en met 28 Juni 260 dames en 237 heeren in het gewone bad te Vlissingen een bad na men. In het volksbad baadden 126 dames en 164 heeren. Gezien de koude dagen zullen we deze getallen niet aan kri tiek onderwerpen. - dat de leden van een letterkundige vereeniging uit Antwerpen een krans gelegd hebben aan de voeten van het standbeeld van Marnix van St. Aldegonde te Souburg. dat dit jaar de leerlingen van vele Belgische scholen een uitstapje door Zeeland maken. dat onze provincie op 31 Dec. 1927 totaal 249.463 inwoners had en op 31 Dec. 1928 nog maar 248.592. In een jaar verminderde de bevolking dus met 871 zielen. dat de Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee deze maand haar 60sten jaardag zal vieren. Op 17 en 18 Juli worden in de hoofdplaats van Schouwen-Duiveland, naar aanleiding van dezenjaardag zeer aantrekkelijke feesten georganiseerd. - dat de gemeenteraad van Krabbendijke 70.000, gaat leenen om de straten in het dorp te kunnen verbeteren. Slechts 1 lid van den raad noemde deze uitgave overbodig. Zich zeker nooit snel in Krabbendijke verplaatst dat we dezer dagen dag-werk hebben met het geluk- wenschen van alle geslaagde nichtjes en neefjes, dochter tjes en zoontjes van buurlui en kennissen. De examen- golf hangt weer boven Nederland. dat de muziek van de Hongaarsche zigeunerskapel, welke dit seizoen in hotel „Britannia" te Vlissingen de gasten prettig bezig houdt, draadloos (niet door den Schel- de-Zender) uitgezonden zal worden. dat een boer in Kloetinge een uitzondering maakte op de veel geprezen gastvrijheid, tijdens de landbouwtentoon stelling te Goes, door de Zuid-Bevelandsche landbouwers aan den dag gelegd. Gemelde ongenaamde presenteerde een paardenknecht uit Noord-Brabant voor logies en 2 koppen koffie een nota ad 5. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Te Krabbendijke zijn twee onderwijzers in de school handgemeen geworden. 't Allerlaatste noevooteetje in de wereld van de klas, 'n paedagogisch intermezzo, o, wat zijn ze in hun sas Kinders, jullie moet goed kijken hoe de meester zooiets doet, jullie meesters gaan je leeren hoe je praktisch vechten moet. Kom maar op, kollega-frikkie, raak me als je durft maar aan. (Jantje, als je nu niet stil zit moet je in den hoek gaan staan De kollega geeft een linksche, maar ontvangt er twee terug, and're fik is vuil en geeft hem een „gemeene" in z'n rug. (Keesje, jij mag Piet niet plagen, anders stuur ik je er uit frikkie-twee ontvangt een „zware", die zijn linker-oog toesluit. Da's gemeen roept frik-de-tweede, geeft de eerste dan een trap Au roept één en revancheert met een be-liniaalden klap. Doe-tat-noggis brult Van Frikken, 'k zal je wel'reis leeren, man De repliek komt met een passer op des frikken hersenpan. (Kinders, als jelui niet stilzit krijgt ge allen strafwerk mee Frikkie-één ligt zwaar te hijgen, glad knocked-out door frikkie-twee. Eén twee drie vier vijf zes zeuven roept klein Wimpie achteraan. Acht negen tien kraait Frik-de-tweede 't Is met Frikkie-één gedaan. Huilend gaan de kleinen huistoe na het brute-klappenfeest. Kind, wat scheelt je? vraagt de Moeder. Moeder.... 't is zoo erg geweest.... WILLEM TELL II. en andere transpireerendelichaams- deelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet,- Toilet- en Kinder poeder in Bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5