H) VAN RIJN'S ocB"htc MOSTERD AM6EDËLrTt114 6R00TE OPRUIMING MIDDELEN TËL:34Ö DAMES-CONFECTIE 8 ONS ZEELAND No. 305. Een lange mantel van grijsgroene kasha in redingote model. Hij is voldoende ruim om er zich gemakkelijk in te kunnen bewegen. Het kraagje is van een donkerder kleur fluweel Als men dezen mantel over een gewone rechte sportrobe draagt,, van ongeveer dezelfde of een harmonieerende tint, heeft men de illuzie van een volkomen reis- uitrusting. DE ZOMERHOED. Nu is dan toch de groo- tere hoed algemeen ,,en vogue" en voorloopig blijft hij zich handhaven. Het clockmodel is domi- neerend en wij vrouwen zijn dit model zéér toe gedaan, om de eenvou dige reden, dat het ons flatteert. Een clockhoed kleedt iedere vrouw en bijna elk gezicht wordt er interessanter door. De grootst mogelijke va riaties zien we in deze modellen en ook de gar neering is uiteenloopend. Lint- of strikgarneering is wel de meest toege paste, doch altijd zóó, dat de hoofdvorm van den hoed niet op djen achtergrond raakt. Mo del is hoofdzaak zoowel bij hoed als toiletje, zon der al te veel pretentie wordt de garneering aangebracht, maar deze mag nooit het idee van het model wegnemen of veranderen. Goud-geel, zandkleur, korenblauw en licht groen zijn ,,de" kleuren van dit seizoen. Nog altijd bestaat er voorliefde voor kleuren-eenheid en wordt hoed, mantel en japon in bijkomende tint gedragen. Contrasten zijn alleen dan geoorloofd, wanneer de tegenstelling in de geheele garderobe terug gevonden wordt. OP REIS. Volop zomer en de vacanties in 't zicht. Als kind ver langden we een vol jaar naar die verrukkelijke groote vacantie, waarin je een maand lang geen sommen en taal oefeningen behoefde te maken, kon doen en laten wat je wilde, terwijl er voor velen reeds de mogelijkheid van een grootefe of kleinere reis aan verbonden was. Maar toen we eindelijk met een zucht van verlichting het schoolhek voor t laatst achter ons hadden dicht getrokken, waren meteen ook de vacanties afgeloopen. Want in de meeste werkkringen was toen het begrip vacantie nog niet door gedrongen en eerst in de laatste jaren begint het gewoonte te worden dat iedereen z'n jaarlijksche vacantie neemt, al is die voor velen dan ook nog erg kort. We hebben dat noodig, omdat we meer inspannenden arbeid verrichten en vele bedrijven zoodanig gespecialiseerd zijn, dat elke mede werker zonder eenige afwisseling slechts een klein onder deel van een bepaald werkstuk voor zijn rekening neemt. En dat is niet zelden zeer geestdoodend. Vandaar het alge meen verlangen naar vacantie, Het gevolg is, dat we veel meer reizen dan vroeger. Ook is het maken van buitenlandsche reizen volstrekt niet alleen meer voor beter gesitueer den weggelegd. Grootere reizen scheppen nieuwe be hoeften, onder andere het gebruik van speciale reis- kleeding, omdat we leerden inzien, dat het toch wel wat erg jammer is een „mooie" japon in den trein z'n frisch- heid te laten benemen door het lange zitten, binnen waaiencj, vuil enz. Modehuizen komen natuurlijk graag tegemoet aan deze moeilijkheid en zoo zien we tegenwoor dig heel wat aardige kleedingstukken, bestemd om in den trein gedragen te worden. De ontwerpers gaan van het principe uit, dat een reis- costuum in de eerste plaats geen teere kleur mag hebben en er verder min of meer zakelijk moet uitzien. Geen rompslomp van losse strookjes, wapperende strikjes of knoopjes en andere sluitingen, die stuk of los springen als men zich bukt of een koffer uit het bagagenet wil halen. Ook geen losse bonten (die maar extra bagage zijn), noch bontkragen, die beiden verzamelnesten voor binnenvliegend vuil zijn, terwijl allerminst een hoed met breeden rand uw medereizigers of u zelf mag hinderen. Wel ziet men, bij elk reiscostuum bijna, een losse sjaal, CHOCOLADERIJST. Doe in een stoompan 2 theekoppen melk en een halve kop rijst die vooraf goed gewasschen is, benevens een weinig zout. Zoodra de rijstkorrels week zijn, bijvoegen 3 tafel lepels suiker, vermengd met twee lepels cacao en een weinig kaneel. Daarna nog anderhalve kop melk. Even laten door koken en dan overdoen in een vuurvaste schotel of bakvorm en een half uur in een middelmatig warmen oven zetten. Opdienen met geslagen room. In het rijk van de liefde voelt de vrouw zich volkomen thuis de man daarentegen blijft er steeds gast. Het wederzijdsche recht om elkaar ernstig, hartelijk en bescheiden, maar tevens onbewimpeld, de waarheid te zeg gen, moet de eerste voorwaarde zijn waarop het verbond der vriendschap gesloten wordt. van alle nog voorradige tegen veel verminderde prijzen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6