WO 00 VAN RIJ N S MOSTERD HiDDEimre ItÊL:34Ö GROOTE OPRUIMING DAMES-CONFECTIE AilGEDELrTJTi 8 ONS ZEELAND KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK A n g 1 e. Styfefn en Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand en Smetten,verzacht en geneest men met '+C Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth Drogisten r-^sÖ? f* B»t4 Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG niet of ik iets had dan wel of ik iets mankeerde. Om de waarheid te zeggen wist ik het zelf ook niet. Het had mis schien beter geweest wanneer ik vandaag wat geregelder geleefd had. Maar ja, hoe gaat dat. Niet dat ik me zoo hevig interesseerde voor den uitslag, maar je wilt toch graag weten of 'n ander er belang in stelt. Vanavond half zeven kwam toch eindelijk het bevrijdend bericht, dat de kiezers geslaagd waren in de poging om honderd vertegenwoordigers in de Kamer te krijgen. Ik ben waarlijk trotsch daar ook aan meegewerkt te hebben. 5 Juli. Heel den dag hevige stortbuien. Dat gaj kamer arrest. Voor 'n nat pak ben ik doodsbenauwd en van mijn paraplu kon ik geen gebruik maken, daar ik weet hoe 'n hekel Liesbeth er aan heeft, wanneer ik met dat dure nieuwe ding in den regen loop. Vanmiddag mevr. van Vooren-Achterklap op visite gehad. Toen Jossie uit school kwam heb ik hem met den wandelstok gedwongen deze vriendelijke dame een hand ie geven. Hij presenteerde ein delijk de linksche. ,,Je mooie commandeerde Liesbeth. ,,M'n rechterhand is nog zwarter," zei Jossie. Hem uit de kamer verwijderd. 6 Juli. Den vrijen Zaterdagmiddag gebruikt voor eeu fietstochtje met de kinderen. Kwamen in Krabbendijke te recht. Was er in jaren niet geweest. Wat is dat dorp vooruit gegaan 'n Groot filiaal van Utermohlens verbandmiddelen, een winkelhuis vol boksartikelen, enz. Midden in het dorp waren ze aan 't graven en heien. Naar we vernamen zal, als de nationale inzameling gelukt, hier het monument wor den gebouwd, dat de herinnering levendig moet houden aan den schoolstrijd. Kopje thee gedronken in het Rusthuis voor onderwijzers die tijdens de les-uren gewond en invalide werden. Goede consumptie en niet duur. 7 Juli. Met Krimp van Duimen hoogloopende ruzie gehad. Die bespotte het Zeeuwsche dialect. Die verbeeldt zich heel wat sinds hij ontdekte dat wij „huus" tegen kin deren zeggen en ,,guus" schrijven. Nogal erg ook Als 'n Engelschman straat bedoelt, schrijft hij street en zegt hij striet, maar daar maakt niemand 'n aanmerking over. 8 Juli Bij griffier Dorias 'n klein intiem fuifje bijge woond. De zoon des huizes, die na gepromoveerd te zijn in de rechten, geen emplooi kon krijgen, heeft nu eindelijk 'n betrekking gevonden bij een leeraar in het schoonschrij ven. Reuze-baantje. Hij heeft alleen tegen de tafel te stoo- ten als 'n leerling bij het begin van den cursus in zijn oefenboek moet noteeren „Zoo slecht schreef ik, toen ik met mijn lessen bij mijnheer begon. 9 JUH Met den goedkoopen trein naar mijn zwager Bernard in Den Haag gereisd Alles wel aan boord. Eenige dag geweest. Ik houd van mijn familie En heb er alles voor over om ze één maal in het jaar te zien, maar ja, als er geen voordeelige reisgelegenheid is, dan kom je daar niet zoo toe. LEVENSVREUGDE. Ieder mensch heeft recht op levensvreugde. Zelfs het te verwachten kind mag men de blijdschap niet onthouden. Reeds vóór de geboorte van het kleintje moet de moeder de echte, gezonde levensvreugde in zich ontwikkelen en levend houden. Zeer zeker is het verklaarbaar, dat niet iede re moeder haar kindje met uitbundige vreugde kan verwach ten er kunnen omstandigheden zijn, waarin het onmogelijk is de geboorte van het kleintje met vreugde tegemoet te zien. Toch moet de moeder, rijk of arm, zichzelve in deze richting opvoeden, want ieder kind heeft recht om hartelijk begroet te worden wanneer het zijn intrede in de wereld begint. Een moede, afgetobde moeder zal daartoe minder in staat zijn dan een, die zich gemak en weelde kan permittee- ren, meent ge Ach neen, de wereld is onderstboven gekeerd. De arme moeder is veelal nog meer tevreden dan de rijke. Hoe meer luxe en comfort de-mensch-van-heden zich aangewend heeft, hoe minder hij zich opofferen kan en wil. Waar geen zelfverloochening is, kan geen echt geluk zijn. In een gezin, waar de ouders niet leven voor el kaar, om eikaars geluk uit te maken en elkanders hulp te zijn, ontbreekt de scha kel, die noodig is voor een gelukkig huwelijk en het kind zal er onder lijden, dat is niet uitgesloten. Wie geen afstand doet van aangeboren egoïsme, zal nooit de zoete vreugde smaken van een offer te mogen brengen. Wie wer kelijk lief heeft, wil offeren, maar wie zichzelf méér bemint, kan nooit uitstijgen boven de moeilijkheden en teleurstel lingen van 't leven. Het te verwachten kindje en het pasgeboren kindje is geheel afhankelijk van de moeder en het is aan haar, het kleine menschje levensvreugde of zwartgalligheid mede te deelen. Reeds van den eersten dag begint de opvoeding van het kind. Het kind moet direct wennen aan regelmaat in voeding en verzorging, in rust en slaaptijden. Ach, was de moderne, jonge aanstaande moeder zich toch meer bewust van de groote taak die haar wacht zeer zeker zou de vaste wil er zijn het kind gelukkig te maken, door zelf gelukkig te zijn. van alle nog voorradige tegen veel verminderde prijzen. Het is zeer pijnlijk een hart te willen veroveren waar er geen is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6