ONS ZEELAND 9 Athletiek. Wanneer we des Maandags de dagbladen opslaan en de aan sport gewijde rubriek aan eene speciale beschouwing onder werpen, dan treft het ons, dat in het thans hoogtij-vierende athletiek-seizoen overal in den lande athletiek-wedstrijden plaats vinden, doch Zeeland van deze sport zoo goed als ver stoken blijft. De Middelburgsche Athletiek-Vereeniging Een dracht maakt Macht" heeft Zeeland weliswaar op enkele inte ressante wedstrijden vergast, maar daar is het dan ook (bij gebleven. De oorzaak van deze stiefmoederlijke bedeeling in onze provincie schuilt hoofdzakelijk in een tekort aan specifieke athletiek-vereenigingen, die leiding kunnen geven, wedstrijden organiseeren en deze voor de lichaamsontwikkeling zoo bij uit stek nuttige sport propageeren. Gelukkig hebben zich echter sedert enkele weken perspec tieven geopend, die op verbetering wijzen. Terloops haalden we in ons artikel der vorige week, getiteld „Voetbal-training", reeds aan de oprichting eener Vlissingsche Athletiek-Vereeni ging. Dit nieuws achtten we voldoende verblijdend en interes sant om er wat meer van te willen vernemen, opdat we ander maal de Zeeuwsche sport-gemeenschap zouden kunnen voor lichten ten belange van haar streven, de sport zoo goed mo gelijk te dienen. Wij hebben ons licht opgestoken bij den heer J. C. Everaars, waarnemend Secretaris der nieuwe Vereeniging, die luistert naar den naam van Vlissingsche Athletiek-Vereeni ging „Marathon". De heer Everaars, die als athletiek-organisator zijne sporen reeds heeft verdiend als Secretaris der Middelburgsche Athle tiek-Vereeniging „E. M. M.", welke sinds enkele weken zijne diensten als zoodanig moet missen, wist ons mede te deelen, dat de heer C. A. van Woelderen, burgemeester der gemeente Vlissingen, het eere-voorzitterschap der nieuwe vereeniging op zich heeft genomen en dat ZijnEdelAchtbare reeds eigener be weging toezegde, den arbeid en de propaganda der Vereeniging zoo veel mogelijk te zullen steunen. De Vereeniging heeft tot Voorzitter den heer A. Everaars te Vlissingen, terwijl als leider zal fungeeren de heer C. Sinke, die momenteel is verbonden aan de gymnastiek- en sportschool te Breda. De heer Sinke, die zoowel theoretisch als practisch volkomen vertrouwd is met de athletiek, en deze sport, als actief athletieker, nog steeds beoefent, beschikt over de eigen schappen, die hem bij voorbaat reeds tot een kundig leider stempelen, waarmede we slechts willen zeggen, dat deskundige leiding gewaarborgd is. Indien de Vlissingsche sportlieden het initiatief van de op richters der nieuwe Vereeniging maar weten te apprecieeren en zich in grooten getale aanmelden als lid of adspirant-lid, dan zal Vlissingen weldra een krachtige sport-organisatie rijker zijn. Eene opwekking aan de Vlissingsche jongelui om in dit nieuwe athletiek-verband te treden, achter wij nauwelijks noodig, daar de heilzame werking op lichaam en geest van oordeelkundig- beoefende athletiek deze op natuurlijke wijze reeds propageert en aan onze Zeeuwsche mannen en jongelingen, die zich sportief willen ontwikkelen, eene welkome gelegenheid hiertoe thans is geboden. De heeren A. Everaars, Boulevard de Ruijter 16 en G. H. ter Meulen, Chef van het filiaal „Hillen", Walstraat, beiden te Vlissingen, hebben zich bereid verklaard aanmeldingen voor het lidmaatschap in ontvangst te nemen en eventueel verlangde inlichtingen te verschaffen. De Vereeniging „Marathon" is voornemens nog dit jaar een z.g. Boulevard-loop (synoniem van den Middelburgschen Singel loop) te organiseeren en dezen open te stellen voor leden en niet-leden der Kon. Ned. Athletiek Unie, zoowel van in als buiten Zeeland. Wij moeten vooruit in Zeeland Wat elders kan, kan ook bij ons De Zeeuwen zijn een sportief-aangelegd volk en zij verdienen de gelegenheden, die hunne sport-aspiraties kunnen bevredigen. Daarom roepen wij de nieuwe Athletiek-Vereeni ging „Marathon" een hartelijk welkom toe in de Zeeuwsche sport-gemeenschap en spreken wij den wensch uit, dat de pro paganda voor athletiek vanuit Middelburg, via Vlissingen, zich over onze geheele provincie zal weten voort te planten, opdat Zeeland niet langer een isolement, maar een brandpunt in de athletiek-beweging gaat vormen. Zeeuwsch Voetbal. We zijn den leizer nog steeds eene slot-beschouwing schuldig nopens den stand van zaken van het Zeeuwsche voetbal. Den Zeeuwschen kampioen „Vlissingen" is het helaas niet mogen gelukken, het kampioenschap door promotie te doen volgen, want de promotie-competitie heeft den Vlissingers geen enkel punt opgeleverd. Niettemin hebben zij in de zware en span nende competitie uitstekend partij gegeven, maar de geluks factor, onontbeerlijk voor het behalen van successen, heeft hun den rug toegekeerd. Niet alleen verloren zij enkele wedstrijden, o. a. beide malen tegen „De Valk" en eenmaal tegen „Wilhel- mina", met slechts één doelpunt verschil, maar met een grijntje geluk zouden deze wedstrijden ongetwijfeld op Vlissingsche over winningen zijn uitgeloopen. Dan laboreerden de kampioenen nog aan tegenslag met spelers, die, vanwege blessures of om andere redenen, enkele wedstrijden moesten verzuimen en ove rigens paste het harde tempo niet in het kader der Zeeuwen, die dit zij te hunner eer gezegd een fair en ingetogen speeltrant huldigen. De eindstand dezer promotie-competitie luidt als volgt Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem. Staatsmijn Emma 6 4 2 8 20—10 1.33 Wilhelmina 6 3—18 14-8 1.33 De Valk 6 3 2 1 8 7—9 1.33 Vlissingen 6 6 0 9—23 0.00 De drie hoogst-geplaatsten, welke met gelijk punten-tal ein digden, zijn weer met frisschen moet opnieuw begonnen in een enkele competitie. Reeds hebben De Valk en Staatsmijn Emma elkaar ontmoet met resultaat, dat de Mijnbewoners met 10 wonnen, zoodat De Valk nu ook is uitgeschakeld,daar zij hoog stens met Staatsmijn Emma in puntental gelijk kan komen, in welk geval het hierboven geboekstaafde doelsaldo beslist ten gunste van de Limburgers. De wedstrijden De ValkWilhelmina (14 Juli) en WilhelminaStaatsmijn Emma (21 Juli) zullen hier de finale beslissing moeten geven. Onze tweede Zeeuwsche kampioen, genaamd „Terneuzen", heeft het er niet beter afgebracht zij heeft, na het kampioen schap der 3e klasse te hebben behaald, alleen eene overwinning op het Roosendaalsche „Alliance" kunnen bevechten en heeft, in de promotie-competitie naar de 2e klasse, den volgenden eindstand bereikt M.E.V.O. Alliance Terneuzen Gesp. Gew. 4 4 4 1 4 1 Gelijk Verl. Doelp. Pnt. Voor Tegen Gem 8 16—9 2.— 2 10—12 0.50 2 9—14 0.50 De derde Zeeuwsche kampioen, n.l. de Vlissingsche V. V. j,De Zeeuwen", die als no. één uit de competitie van den Zeeuw schen Voetbalbond te voorschijn kwam, zal in het nieuwe seizoen in de 3e klasse N.V.B. uitkomen, indien althans de ter reinmoeilijkheden, waarmede deze vereeniging heeft te kam pen, tijdig zijn opgelost. Alzoo blijft „Vlissingen" in de 2e en „Terneuzen" in de 3e klasse en hopen we „De Zeeuwen" weldra als aanwinst in het N.V.B.-verband te begroeten. Er wordt flink geoefend de V. V. „Middelburg" gaat zelfs een eigen cluborgaan uitgeven, vriendschappelijke wedstrijden worden op diverse Zeeuwsche terreinen georganiseerd en alles

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7