Trampireerenê voeten 16 ONS ZEELAND DE VERLOREN KOFFER FRANK MAXWELL. KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK Eh, zei opeens een prettige, diepe stem, een stem die ze wel pas kort, maar toch al heel goed kende, de stem van haar reisgenoot met de heldere oogen. U schijnt moeilijk heden te hebben. Kan ik iets voor u doen? Bent u uw bagage kwijt? (Naar het Engelsch) van De kleine miss Minifer leunde uit het geopende portier raampje en vroeg den stationskruier of hij zeker, heel zeker wist dat haar bagage in de goederenwagen was, waarin ze zijn moest. Maakt u zich maar niet ongerust juffie, was het ge ruststellende antwoord. Dank je wel, hoor. Miss Minifer haalde een beursje voor den dag, nam er een sixpence uit en drukte die in de knoestige, behaarde hand van den kruier. De locomotief gaf op hetzelfde moment het puffende teeken, dat zij zich in beweging ging zetten en met een schokje kwam miss Minifer op haar plaats te recht. Ze zette haar kleinen, grijzen hoed recht voor zoo ver een moderne dameshoed ooit „recht" zit die haar linkeroog vrijwel onzichtbaar maakte en fronste haar zicht bare wenkbrauw tegen de rest van haar coupé. Die „rest" was overigens niet groot een groote heer met bruin haar en een tweed-pak aan, die gedeeltelijk ver borgen was achter een courant. Miss Minifer slaakte een zucht van verlichting waarschijnlijk had haar medereiziger niet gezien op wat voor weinig elegante wijze ze haar zit plaats had ingenomen. Want voor niets ter wereld zou miss Minifer willen dat aan haar waardigheid werd te kort gedaan, vooral niet in tegenwoordigheid van een man. Toen drong het tot haar door dat de krant een onderdeel van een centimeter gezakt was en dat de oogen van den man haar aankeken over den rand. Grijze oogen waren het, merk waardig helder in een zon-gebruind gezicht, oogen met een jolige tinteling er in. Miss Minifer bloosde. Dus hij had het gezien. En hij lachte haar uit Ze haatte hem uit den grond van haar hart. Haar kleine, spitse kin wipte omhoog. Haar kleine, rechte neus ging in de lucht. Ze keek het verachtelijke creatuur met een vernietigenden blik aan en draaide toen haar hoofd om. Ze stond op, nam haar kleinen handkoffer van de bank, en, op de teenen staande, poogde ze hem in het bagagenet te zetten. Achter haar ritselde de krant, toen volgde het geluid van iemand die zich bewoog en een diepe, heel prettige stem zei Neemt u me niet kwalijk. Kan ik u misschien helpen? Er volgde niet onmiddellijk antwoord. Met een Simsons- verzuchting duwde ze een hoek van den koffer over den rand van het net, tilde hem nog wat op, duwde en wist hem tegen de achterzijde te murwen. Als om haar werk te be kronen, legde ze haar parapluie er boven op en draaide zich triomfantelijk om. Dank u, zei ze en haar toon was zoo koud en zoo op een afstand, als de ijsbergen uit de Noordelijke IJszee. Over het gezicht van den man gleed een vluchtigen glim lach, die in de verte familie was van een grijns. Ze zag dat hij een jeugdig man was, en onder andere omstandigheden zou ze hem verre van onsympathiek gevonden hebben. Maar blijkbaar was hij geen „heer", want ten eerste had hij haar uitgelachen en in de tweede plaats had hij een aanleiding gezocht om een gesprek te beginnen, zonder zich voorgesteld te hebben. Dit waren dingen, die, naar miss Minifer's, door een degelijke en ouderwetsche opvoeding geschoolde mee ning, een „heer" niet deed. De jeugdige man stond midden in het compartiment, maar de jongedame negeerde hem volkomen, ging zitten en keek uit het raampje, Eh, zei de jongeman aarzelend, mag ik u misschien wat lectuur aanbieden Dank u, klonk het koud. Hm, hm, zei de jonge man en zette zich weer. Miss Minifer ging voort met hem te negeeren. Het land schap waardoor de trein heendaverde, scheen haar uitermate te boeien. Barsea riepen de schorre schreeuwstemmen van de conducteurs, toen de trein stopte. Miss Minifer veerde overeind en keek naar den jongen man. Hij was bezig zijn kranten bij elkaar te pakken. Ze stapte onverschrokken boven op de bank, het was de minst- belachelijke manier om haar eigendommen op te visschen, vond ze greep haar parapluie en haar handkoffer, stapte van de bank af en. botste tegen haar medereiziger met het jeugdige gezicht aan. Eh. begon deze. Maar voor hij iets meer kon uitbrengen, dan dit ongearti culeerde keelgeluid, glipte ze langs hem heen en liep met resolute pasjes naar den bagagewagen. Zooals de lezer al wel begrepen zal hebben, had de Lon- densche stationskruier, ondanks zijn geruststellende ver zekeringen, de bagage van miss Minifer natuurlijk toch in den verkeerden wagen gedeponeerd. Een gebergte van kof fers, handtasschen, suit-cases, tasschen met golfstokken, manden, kinderwagens en fietsen verrees op het perron, maar miss Minifer's keurige groote koffer en haar niet minder keurige bruine suite-case bevonden zich er niet bij. Lieve hemel zuchtte miss Minifer. Miss Minifer keek naar de perronoverkapping. Ja, maar de kruiers zullen me wel helpen. Dank u. Maarhield hij aan. Miss Minifer keek noch luisterde. Ze zag een koffer die eenige familiegelijkenis vertoonde met de hare en wijdde er haar belangstelling aan. De jonge man haalde de schou ders op, nam zijn hoed af en verdween. Het resultaat van een gesprek met den stationschef was dat deze waardigheidsbekleeder verklaarde „dat het wel in orde zou komen." Dat geloof ik ook wel, erkende miss Minifer, de vraag is maar, wanneer? Zou ik de bagage vanavond nog kunnen krijgen? O neen, juffrouw, op z'n vroegst morgen. Ik zal mijn en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behan delen met Purolpoeder, als het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet - Toilet- en Kinder poeder in Bussen 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 14