Wat is GLASMARMER Machinefabriek „Venco", Utrecht 18 ONS ZEELAND M. KLEIJNENBERG, Nieuwe Kade 24-25-26 B. J. BIJLEVELD, Segeerstr. H104, Middelburg GLASMARMER is bestand tegen: vrlle alcalië derstucadoor- specie, salpeterzouten, vorst, vocht en verkleuring. ..GLASMARMER" 4 tot 5 m/m dik wordt geleverd in 10 ver schillende kleuren met een handelsmaat van 45 x 75 cM. of elk onderdeel hiervan,zoodat demeestvariëerende bekleeding kan worden aangebracht GLASMARMER" geeft de meest decoratieve en tljnate wandbekleeding, die zich geheel aanpast aan de moderne architectuur en woningbouw van onzen tijd. ..GLASMARMER" is veel goedkooper, glansvoller en leven diger dan gewoon marmer en niet duurder dan een goede kwaliteit gebakken tegel. Vereischt verder geen onderhoud meor, omdat polijsten en in-de-was-zetten geheel overbodig is. ALLEEN VERKOOP voor Zeeland s Korte Heerengraelit M 282-284 - Middelburg. ii r "-ifi'oLv Hoofdvert. voor Zeeland u, of er ook tafelzilver van ons in zat. Ze verdween zoo plotseling. Er is een avondjapon bij van donker cerise georgette met een overkleed van zilvergaas. Cerise georgette met een overkleed van zilvergaas, echode miss Minifer. Toen stampvoette ze. Ik zou liever ik-weet-niet-wat dragen dan zooiets Enfin ik zal u den koffer laten boven brengen, dan kunt u zelf zien. En mevrouw Fleet verliet de kamer. Miss Minifer haalde de avondjapon van cerise georgette met zilvergaas uit den koffer, spreidde haar uit op het bed en keek er naar. Het eenvoudige en streng ouderwetsch opgevoede meisje rilde. O neen, riep ze ik zou het gewoonweg niet kun nen ik heb nog nooit in mijn leven zulke kleuren gedragen. Toen weifelde ze.en ze was verloren. Ze trok haastig haar gebreide pak uit, glipte in de cerise japon en liet haar tot haar knieën vallen. Dat wil zeggen zoo ver als zij vallen wou en dat was niet heel ver Ik geloof toch, dacht miss Minifer blozend, dat die ander een stuk kleiner geweest moet zijn dan ik. Ze ging voor den grooten spiegel staan en bestudeerde haar eigen beeld. Ze keek. Ze staarde. Ze blééf staren. Wel lieve deugd, overpeinsde ze. Dat zou ik nooit gedacht hebben. Ik geloof heusch dat ik er aardig uitzie, Heusch, ik vind warempel dat hij me staat. Als alleen maar. Het leek wel of de cerise japon zei Stel je niet aan, kind. Je ziet er tip-top uit Als je je altijd maar beter kleedde. Haar onderjurk kwam ongeveer zes centimeter onder den rand van de verrukkelijke avondjapon uit. En dan die hals.en geen mouwen, fluisterde miss Minifer. En toen keek ze weer in den spiegel. Hij staat me eigenlijk vreeselijk leuk, bekende ze zichzelf. Maar natuurlijk, ik zou niet kunnen. Toe, schei nou uit, zei de mooie japon weer. Je wilt me toch niet wijsmaken dat je naar beneden gaat om te dineeren in dat oude gebreide ding daar Miss Minifer was al voor driekwart in de macht van den duivel der vrouwelijke ij delheid. Maar die. onderrok, stribbelde ze nog tegen, Kijk maar eens in den koffer, verleidde het gewaad van cerise georgette. Er was een onderrok in den koffer, of beter gezegd, een onderjurk van een soort die in miss Minifer's degelijke garderobe niet vertegenwoordigd was. Maar hoe dan ook. na een paar minuten had ze den droom van cerise en zilver weer aan met het pronkjuweel van een onderjurk er onder. Oh zei ze, toen ze klaar was en blozend nog eens in den spiegel keek, ik zie er uit. ik zie er uit als een balletmeisje Ze ging naar beneden om te dineeren een beetje laat al. Ze kwam de eetzaal binnen, in bange vrees dat de oogen van haar medegasten alle op haar gericht zouden zijn. Het gaf een gevoel van onuitsprekelijke verlichting, toen ze merkte dat dit niet zoo was. Ze vren gebogen over hun soep. De dienster wees haar een plaats ..an een tafeltje voor twee personen. Met neergeslagen oogen liep miss Minifer er naar toe en met een gevoel van dankbaarheid stak ze haar beenen onder de tafel. Toen, nog steeds blozend, maar niet meer zoo angstig-beschaamd, waagde ze het op te kijken en. keek in het gebruind gezicht van den jongeman, met de jolige oogen, van den jongeman die geen „heer" was, die haar had uitgelachen en getracht had een gesprek met haar aan te knoopen en die er in zijn smoking nog aan merkelijk leuker uitzag dan vanmiddag. Hij keek naar haar met onverholen verrassing en even onverholen bewondering. Miss Minifer in cerise en zilver was een heel ander wezen dan miss Minifer in grijze wol. Miss Minifer zag den blik van haar overbuurman en voelde iets van een niet onprettige, koude rilling over haar rug. Nog nooit had een man haar op die manier aangekeken en ze had een vaag gevoel dat ze zich behoorde te verzetten tegen een zoo openhartige bewondering van een volkomen vreemde. In haar grijs--wollen pakje zou ze het zeker gedaan hebben, maar in het cerise-en-zilver van een andere vrouw kwam ze er eenvoudig niet toe. En ze deed het dan ook niet. Is uw bagage nog boven water gekomen?, informeerde haar tafelbuur vrijpostig. Of had u dit in uw handkof fertje? Toen was hij zoo kiesch om te blozen, Neemt u mij niet kwalijk, zei hij nederig. Dat had ik niet moeten zeggen. Maar het is nu eenmaal gebeurd. Ik flap er altijd alles uit wat me voor den mond komt. Hij keek zóó schuldig, dat miss Minifer, met al haar gevoel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16