WC H VAN RIJN S d'bVi'MOSTERD LAM6EDELFTJ114 Z0MER-0PRUIMIN6 xllDDELDütó !tËL:34Ö 8 ONS ZEELAND PIERPROMENADE. Zoo dood als de spreekwoordelijke pier is, zoo levendig is die welke zich hier in Scheveningen zeewaarts uitstrekt en z'n hooge stelten pootje-baadt bij regen en zonneschijn. Het seizoen is volop gaande van heinde en ver komen rei zigers om van de zee, lucht en water te genieten. of van de vele dancings die aan of achter den boulevard hun deuren wijd open houden voor hen die van foxtrott of tango houden op de maat van vermaarde jazz- of tangobands. Wie van de film houdt kan naar Seinpost gaan en cabaretkunst vindt men uitstekend vertegenwoordigd in de gezellige vroe gere Kurhausbar. In de groote zaal van het Kurhaus voeren Dr. Peter van Anrooy, Hans Weisbach en Neumarck het Residentie Orchest aan. De onsterfelijke symfonieën van klassieke en moderne meesters ruischen over de hoofden van een aandachtige menigte; buiten ziet men de eindelooze watervlakte in den rooden glans der in zee verzonken zon. De bekende zangeres Mia Peltenburg zong er met het or chest Mahlers „Lieder eines fahrenden Gesellen" en men kon er den grooten Kreisler op z'n vedel hooren spelen a raison van 5 gulden per plaats, zonder onderscheid van rang. Al deze genoegens hebben een bepaalden kring van aan hangers, maar al deze aanhangers hebben bovendien nog een enkel genoegen gemeen. Dat is de pierpromenade. De wandeling op de pier 's morgens om elf uur, half twaalf, op en neer, op en neer, met ondertusschen het genot van een kopje koffie op de terrassen van de rotonde, als het ware midden op zee. Het is zoo'n voldoening op een der vele banken te zitten en de menigte te zien voorbij trekken. Een meneer met een scheeven neus, een ander met een nieuwen hoed en een derde het een krant onder den eenen arm, een mooie vrouw aan den anderen. Mooie vrouwen, ja, die ziet men hier vele. En al zijn sommige, goed beschouwd ook heelemaa! niet mooi, zij lijken het althans doordat ze zich zoo flatteus mogelijk wisten te kleeden. Dat is een kunst die men hier leert verstaan, 's Morgens meer in de vroegte ziet men op de pier vooral sportieve pakjes dragen een gepliseerde rok van beige, blauwe, groe ne of roode wollen stof, waarop een aardige frissche jumper met lange mouwen, die niet zelden van een sjaal van dezelfde kleur vergezeld gaat. Velen loopen blootshoofds, maar de meesten dragen een klein stroo- hoedje met neergebogen randje. Een paar uur later echter, tegen den tijd van het kopje koffie, verandert het aspect der kleeding. Nu geen jumpers meer of wollen rokken, maar lichte japonnen van crêpe de chine, pongee of toile de soie. Ook komen nu de ge- noegelijke jasjes te voorschijn, nu eens geheel effen blauw, groen, rood of geel op een witte japon, dan weer als onderdeel van een complet, dus uit dezelfde stof als de rok en met blouse van contrasteerende kleur. Zoo ziet men bijvoorbeeld combinaties van een witte rok en jasje, waarbij een helder blauwe hemdblouse gedragen wordt. De meeste rokken zijn 's morgens nog recht, geheel geplisseerd of voorzien van een paar stolpplooien. Veel ge bloemde stoffen ziet men ook en jumpers en jasjes, afgezet met een kleurige bies en gegarneerd met een kraagje, in dezelfde kleur als deze bies. Dikwijls bewondert men elegante jonge figuren, die de kleurencombinaties tot zelfs in de schoenen en de parasol hebben doorgezet. Den geheelen voormiddag kan men zeer goed laaggehakte schoenen dragen. Sjaals ziet men veel, schouderdoeken erg weinig. Tot nu toe is de zomer zeer spaarzaam geweest met mooie dagen, maar als de zon er is, dan komen ook dadelijk de parasols voor den dag. Het is aardig al die feestelijke schermen voorbij te zien gaan, de een al mooier dan de ander. Natuurlijk zijn ze allen zeer klein, net als de parapluie. Er zijn vele gebloemde bij en andere overtrokken en vol kunstige bewerkin gen met voile of tulle. Over de balustrade geleund heeft men een heerlijk overzicht van het strand, met z'n spe lende kinderen, in strandstoelen soezende of met elkander babbelende moeders. Verderop ziet men het afgesloten ge deelte waar gebaad wordt. Dit is het luilekkerland der zwem- IN ONZE vindt U nog chique MANTELS en JAPONNETJES in alle genres en prijzen. W Prima modellen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6