10 ONS ZEELAND Athletiek. Verschillende omstandigheden waren oorzaak, dat we in het vorige nummer van „Ons Zeeland" geen gewag konden maken van de op Zaterdag 6 Juli j 1. te Middelburg gehouden atle tiekwedstrijden, georganiseerd door de Athletiekvereeniging ,,E, M. M." aldaar. Maar wij zouden deze energieke vereeniging te kort doen, indien we niet thans nog een en ander over deize welgeslaagde wedstrijden boekstaafden. Dat ,,E. M. M." zich in toenemende populariteit mag verheugen vindt zijn bewijs in de groote deelname aan hare wedstrijden. Niet minder dan 76 dames en heeren, afkofnstig uit Amsterdam, Breda, Nispen, Ber gen op Zoom, Goes, Wolphaartsdijk, Vlissingen en Middelburg, hebben aan deze athletische kampen deelgenomen. Ondanks den regenval des morgens leverden de wedstrijden in verschillende nummers uitstekende sport en kon het helaas niet in over- grooten getale opgekomen publiek genieten van spannende mo menten en van staaltjes van bewonderenswaardig uithoudings vermogen. We willen hieronder de namen der personen, c.q. vereeni- gingen, die hun werk met een eersten prijs zagen bekroond, aan de vergetelheid ontrukken Driekamp Dames: Mej. W. Bosman (Achilles, Middelburg). Driekamp Adspiranten W. Vreeken (E. M. M., Middelburg). 4 maal 80 meter Estafette Adspr.E. M. M. (Middelburg). Tijd 433/5 sec. 100 M. hardloopen heeren F. v. Gelderen (E. M. M.) Tijd 121/io sec. 400 M. hardloopen heeren C. Sinke (Kon. Marechaussée, Vlissingen). Tijd 593/i0 sec. 1500 M. hardloopen heeren P. Zuidweg (E. M. M.) Tijd 4 min. 466/io sec. 5000 M. hardloopen heerenL. W. v. d. Linde (U. D. I., Wolphaartsdijk). Tijd 17 min. 284/io sec. Kogelstooten J. J. Schipper (E. M. M.) Prestatie 11.57 M. Speerwerpen J. J. Schipper (E. M. M.) Prestatie 43.35 M. Discuswerpen J. H. Koers (Wilhelmina, Middelburg). Pres tatie 33.32 M. Hoogspringen met aanloopM. B. Schipper (Volharding, Goes). Prestatie 1.55M. Verspringen met aanloop J. H. Koers (Wilhelmina, Middel burg). Prestatie 5.96 M. 4 maal 100 M. Estafette heeren Wilhelmina (Middelburg). Tijd 50 sec. Alzoo heeft ,,E. M. M." voor de zooveelste maal bewezen, dat de verzorging der athletiek bij haar in uitstekende handen is en weten we, dat Zeeland op gebied van athletiek bezig is, zich een goeden naam te bezorgen zoowel binnen als buiten de provincie. Die wetenschap vormt een gulden bladzijde in de geschiedenis van onze Zeeuwsche sportgemeenschap LUCTOR ET EMERGO. lÉSÉSlli 10 Juli. 'n Sportblad geleend bij Krimp van Duimen en met zwellende borst gelezen van het geweldige succes, dat onze landgenoot Gunther in Henley behaalde, Eén me ter eerder bij de eindstreep dan die saaie Wright. Gunther lachte en de neef uit Canada zat in zijn wigwam tranen met tuiten te schreien. De jongeling kon niet tegen zijn ver lies, maar dat zal wel leeren, wanneer hij roeien blijft tot zijn tachtigste jaar. 's Jonge, 's jonge, wat is die Gunther overigens befuifd in Amsterdam, Vier paarden voor zijn wagen en twee brieven van ministers in zijn portefeuille. Liesbeth voelt er nu veel voor om Wybo scullen te laten leeren, maar ik ben er nog niet enthousiast over. Herinner me nog goed, dat een neef van me, die een mooie carrière was begonnen aan een departement, op zeer onfraaie wijze maatschappelijk kapseisde en dat men als reden opgaf hij was lid van de roei- en zeilvereeniging geworden. U zal dus moeten toegeven, dat in deze mijn positie als echtgenoot en vader zeer precair is. Intusschen heb ik aan Maatschappelijk Hulpbetoon ver zocht om aan Wright een doosje met twaalf zakdoekjes te zenden. De stumper heeft wel een troostprijs verdiend. 11 Juli. Nauwelijks zijn de Tweede Kamerverkiezin gen achter den rug of de voorbereidingen worden gemaakt voor de Eerste Kamer stembus. Ik droomde vannacht, dat de Nederlandsche maagd met haar hoofd in een kiespijndoek liep dat was waarachtig niet zonder reden. Overigens valt het op hoe voorzichtig men met de Eerste Kamer omgaat. Eerst wordt de eene helft gereinigd en na enkele jaren de andere en dat terwijl men de Tweede in één dag omkeert. Gerust de Nederlandsche natie is nog niet zoo beroerd voor de ouwe heertjes. Alle vijftig hebben vrij reizen met gratis hoestballetjes en wanneer ze gedurende de zitting iets te veel kuchen, worden ze door den bode met consideratie op hun rug geklopt. Vanavond mr. Gunther voor den micro foon. Kan beter roeien dan boomen, zei hij hoorde ik da delijk al. 12 Juli. Sinds drie dagen hebben we weer zomer. Drie- en-tachtig graadjes in de schaduw. Vanmiddag met Liesbeth gewandeld. Weinig er aan gehad. Ik kreeg 'n vliegje in m'n oog bij 't café van v. Bommel en Liesbeth 'n stofje bij 'n confectie-firma, die uitverkoop hield. Winkel vol anderhalf uur gewacht voor we aan de beurt waren. Bij ons plaatselijk blad stond in den vooravond een bulletin aan, dat er geen een militaire vlieger vandaag gevallen was toen ik op de soos kwam vernam ik van Breeduitstra, dat de autoriteiten dit succes bereikt hadden, door vandaag alle aviateurs va- cantie te geven. Zoo moet het gaan 13 Juli. Eenige lichte werkzaamheden in tuin en huis verricht, vervolgens met den hamer op mijn vingers geslagen en heerlijke wandeling met Krimp van Duimen gemaakt. Nieuw kerkje bezichtigd van een of ander genootschap en 'n paar critische opmerkingen tegen den bouwheer gemaakt. We vonden het nog al klein. Toen fluisterde de architect ons in het oor Als ze er allemaal in gingen, gingen ze er niet allemaal in, maar nu ze er niet allemaal ingaan, gaan ze er wel allemaal in. Puzzle kreeg er hoofdpijn van. Vanavond brachten onze plaatselijke fanfaristen, vereenigd in „Trom- mele tamboers" een welluidende serenade aan hun directeur, die bij Koninklijk Besluit verheven was tot de waardigheid van voorzitter der commissie tot veredeling van hoornvee. 14 Juli. Tante Louise is gekomen. Praatrecord verbe terd geen bijzonderheden. 15 Juli. Liesbeth was in wrevele stemming tegen den kapper, omdat ze na twee dagen haar golf reeds kwijt was. Woordenvloed. Ontkwam de bui Op weg naar „Taveerne Stortebecker" bespeurd, dat de vergelijkingen die men tus- schen radio denk aan den hatelijken luidspreker en vrouwen treft, lang niet opgaan. Als Hilversum of Huizen hun golf kwijtraken zijn ze sprakeloos. Moet je bij vrouwen komen. Conclusie aan vrienden meegedeeld. Daverende toe juichingen. Gedronken op de emancipatie van alle huis vaders. 16 Juli. Kleine oneenigheid met tante Louise. Toen ze haar correspondentie afwerkte, schreef ze in een brief „Ik zou U wel meer willen vertellen, wanneer mijn neef Phile mon niet achter mijn rug op mijn vingers keek." Zoo'n crea tuur Ik had naar geen letter van haar geschrijf gekeken. En dat geloofde ze niet eens, toen ik het op mijn eere-woord verzekerde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8