M IvIflD VERVERIJ ChemWasscherij cvAJGBIERENS Stoomen - Verven Plisseeren - Stoppage ONS ZEELAND DORDRECHT. 1 ii 16 No. 29A. 16—11 11X4 39X28 4—27 1 23 28X30 15X33 30X50 50X31 5 36X47 No. 29B. 38—32 47—42 39—34 40—35 27X49 37—48 48X30 49X40 35X24 5 6 45X1 20X29 Goede oplossingen werden ontvangen van W. Dommisse te Bergen op Zoom (No. 27a en b en L. J. Manni te Den Haag (No. 28a en b). De goede oplossingen van No. 29 kun nen niet meer vermeld worden. Ten slot te een woord van dank aan mijn trouwe lezers, in het bijzonder aan den heer Dommisse, die alle 30 problemen goed heeft opgelost. hfej I I Zendingen franco. Vraagt prijscourant. 17 Juli. Oef, wat is het warm! De druk van mijn zwaar lijvigheid perst het zweet uit alle poriën. Ik weet me geen raad. In huis vond ik geen koelte en in mijn tuintje evenmin. Breeduitstra ried me aan om het hekje bij den ingang open te laten, doch na daar proef mee genomen te hebben, bleek het niets te geven. In al mijn ellende dacht ik nog aan dien armen Ruys de Beerenbrouck, die bij deze temperatuur in Den Haag een kabinet moet samenstellen. De lijn loopt tusschen de naden uit, zou onze meubelmaker zeggen. Dezelfde man beweerde, dat wanneer de jonkheer maar naar Zeeland wilde komen, de crisis direct ten einde was. 't Boerenland zit nog vol kabinetten. Kon er van de warmte niet om lachen. 18 Juli. Nog steeds groote hitte, 't Is nu buitengewoon gemakkelijk om in het zweet des aanschijns je brood te verdienen, Liesbeth heeft bevroren vleesch bij den slager besteld om 't diner minder warm op te dienen. Jossie weet in 't leven te blijven door 't consumeeren van ijswafels. Vanavond pas mijn dagelijksche wandeling gedaan. Met Krimp van Duimen een bankje op den Singel bezeten en de buitenlandsche politiek afgehandeld. De Russen willen met alle geweld China binnendringen. Krimp kon zich dat wel indenken. Tijdens hun leven dienen de Sovjets wel in het Hemelsche Rijk te komen later zullen ze daar allicht geen kans op hebben. De Koning van Engeland, zoo hebben wij uitgemaakt, heeft het sterkste gestel van alle Europeanen. Van de week is hij door zeven dokters geopereerd en hij leeft nog 19 Juli. Temperatuur om te stikken. Gelukkig maakt de Oudheidkundige vereeniging vandaag 'n uitstapje naar Vlissingen, Aan 't strand vergaderd en de fossielen bekeken, die bij 't delven der sluisputten gevonden zijn. We kwamen tot de conclusie dat ze erg oud waren. Dit in onze annalen vastgelegd. Uit de kas der vereeniging een portie ijs gekre gen, Reuze-idee. Ik twijfel niet of deze tocht is weer een machtige propaganda voor ons "genootschap geworden. Lies beth ontdaan van de warmte. Telkens slapen haar voeten. Heb er twee wekkers naast probeeren te zetten. Wegge schopt 20 Juli. Temperatuur om te stikken. Op mijn boven- en werkkamer was 't 85 graden. M'n vulpenhouder is krom getrokken. Zal er wat gewapend beton in laten doen. Hoe lusteloos ik ook was, toch met groote blijdschap gelezen, dat ons gewest steeds vooruitgaat. De ex-ambachtsheer van Kloetinge heeft aan den gemeenteraad van die plaats negen stoelen met 'n tafel cadeau gedaan. Nu kunnen de vroede vaderen tenminste daar ook zitten. Vandaag tot overmaat van ramp nog kiespijn ook ik denk dat mijn kunstgebit vannacht op den tocht gelegen heeft. 21 Juli. 'n Hangmat voor Liesbeth gemaakt tusschen onze twee boomen dat is nu weer 'n genot van 'n eigen tuin in je kamer kom je er niet zoo gauw toe of je moet al erge sterke palmen hebben. Toen de geschiedenis gereed was, Liesbeth er met behulp van Sientje en de kinderen in geholpen. Ik heb met de vrienden ijskoud bier gedronken in „Het Varken met de Sirene". Mierick v. Peuteren wist het laatste nieuws uit Duitschland. De leiders van de voor naamste monarchistische organisaties zijn op kosten hunner vereeniging op jacht gegaan in Bengalen. Wanneer zij door koningstijgers worden opgegeten, zullen zij een Denkmahl in hun Heimat krijgen. 22 Juli. De tijd voor het groot-tourisme is aangebroken. Je hebt menschen die daar ook nu nog niets voor gevoelen of er wat van bemerken. Bij ons is dat gelukkig anders, zoo als ik Wybo vanmorgen liet opmerken. Het is nu al voor den tweeden keer, dat wij heden een ansichtkaart uit Zwit serland ontvingen, 'n Mooi land, 'n prachtig land, geweldige natuur, wat 'n verschil bij je eigen plattelandje. Je moet zooiets zelf op een vierkleurendrukje gezien hebben, voor je dat kunt beseffen. 23 Juli. Vandaag mijn vest uitgelaten en een Schiller kraagje van Wybo omgedaan. Heerlijk sportief. Liesbeth zegt, dat ik voor schandaal loop en is bang, dat ze mij voor minister Kan aankijken, wanneer ik mijn hoed af laat. Nu, dat doe ik niet, want je bent niet graag 't evenbeeld van 'n bijna afgedankten minister. Toch is het zielig in den grond moet het 'n goede man zijn. Wat geeft 't ook om er zoo haveloos bij te loopen. Z'n vrienden hebben hem genoeg gewaarschuwd, maar zonder resultaat. Er is dan ook geen mensch die zoo bezwaarlijk te behoeden is. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 26 Wanneer we eerst de vakjes bij elkaar voegen gemerkt met ver volgens die met daarna die met en tenslotte de vakjes met gemerkt, dan vinden we als oplossing de zin: „Wie geen rust

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 14