Kruiswoordraadsel ONS ZEALAND 17 in zichzelf heeft doet vergeefsche moeite als hij ze elders zoekt." Het lot wees Mej. H. A. J. GRIEP, Zacharias Jansenslraat 114 Middelburg, als prijswinster aan. O. Z.-Prijsvraag no. 28 Horizontaal Verticaal 1. moed. 1. traanoog. 2. hulde. 5. een viervoetig dier. 3. tijdrekening. 8. witte sluier (0.1.) 4. zwarte kleverige stof. 18. een Oud-IJslandsch 5. reeks. prozawerk. 6. uitroep. 19. God van den handel. 7. fijn! 23. een bal. 8. wereldtaal. 27. daad van eerherstel 9. zielsvermogen. (R. K.) 10. het Engelsche kunst". 28. heerenrok. 11. Spaansche paardje. 29. eschdoorn. 12. gehechtheid. 30. afval van stroo. 13. aangezicht. 31. uitvoerende machten. 14. saluut! 32. ontdaan van ingewan 15. papegaaisoort. den. 16. krop bij vogels. 33. koraal-eiland. 17. zeevogel uit het Noor 34. aandoening. den. 35. peulvruchten. 18. drie klinkers. 36. Godin der eeuwige 19. een blinde uit de Ger- jeugd. maansche mythologie. 37. gevangenis (Bar- 20. zeelt. goensch). 21. een bewoner van Ier 38. spoorstaaf. land. 39. bekend bouwwerk in 22. vlaktemaat. Middelburg. 23. bekend Vlaamsch ac 40. figuur van 3 noten tivist. (muziek). 24. uitgedorschte halmen. 41. een soort hoen. 25. God van de wind. 42. bekende plaats in 26. bepaalde musici. Drenthe. 43. achting. 44. dwaas. 45. ontginning. 46. kring om zon of maan. Oplossingen uiterlijk Maandag 5 Augustus in ons bezit. Op de adreszijde het nummer der prijsvraag vermelden s.v.p. ZIJ LACHTE... door JAN R. TH. CAMPERT. Baby Astor zat in haar boudoir. alléén. Dit op zich zelf was al een buitengemeen merkwaardig feit. Primo was zij op dit gezegend uur van den dag, vijf uur in den namiddag, bijna nooit in haar boudoir, maar ging zich te buiten aan acrobatische oefeningen, dewelke de menschen tegenwoordig dansen gelieven te noemen of had zij haar dagelijksch twistgesprek met den regisseur van het tooneelgezelschap, waaraan zij verbonden was tot voordeel van Mr. Vernon, den directeur, wiens bank-saldo iedere maand met een aanzienlijk bedrag steeg, tot wanhoop harer collega s, die na elke première haar minder welwillend aan keken en tot verdriet van voornoemden regisseur, die lede ren dag een nieuwe geestelijke nederlaag boekte bij hun weinig beminnelijke schermutselingen. Secundo als zij bij uitzondering wel in haar boudoir zat, was Baby Astor er toch nooit alleen, maar vormde zij het middelpunt van een meestal luidruchtig gezelschap, dat of haar jongste creatie prees of die van haar coupeuse. Maar nu zat zij er alleen. Fifi, het kamerkatje, had de strengste instructies gekregen om niemand toe te laten tot het heilige der heiligen op straffe van ontslag, hetwelk Fifi niet wenschte te risqueeren, gezien het goede salaris en de tallooze japonnen, die haar meesteres haar schonk, wan neer ze haar verveelden en dat duurde meestal niet lang. Maar dit alles kon er nog mee door. Ieder mensch wil wel eens alleen zijn. Het merkwaardigste was echter Baby Astor dacht. Zij dacht zichtbaar. Voor iemand, die niet gewend is te denken, blijkt het een meer dan vermoeien de bezigheid. Baby Astor dacht met diepe rimpels in haar voorhoofd en een peinzende uitdrukking in haar wonderlijke, amandelvormige oogen. Ik geloof nietstérker ik ben ervan overtuigd dat er geen mensch ter wereld rondloopt, die er zich op beroemen kan Baby Astor te hebben zien denken. Voor iedereen was zij de personificatie van vreugde en genot. Alleen haar naam al was voldoende om de ise- grimmigste, oudste, gepensionneerde kolonel bij de genie te doen lachen en voorzeker was het uitspreken of lezen van deze bezwerende woorden Baby Astor, de lachende Astor, voldoende om hem tot de conclusie te doen komen, dat er in dit leven aangenamere zaken zijn dan berekeningen over het samenstellen van bruggen in oorlogstijd en diergelijke onderhoudende ficties. Ik wil maar zeggen, dat hetgeen plaats vond op dien herfstigen namiddag van het jaar onzes Heeren 1928 een gebeurtenis was, die opgeteekend verdiend te worden in alle geschiedenissen der menschheid ooit ge schreven Dan en dan, zóó en zóó laat, dacht Baby Astor, de lachende Astor had voor een korte pooze het lachen ver leerd Het moest iets wereld-schokkends zijn, dat bij machte was om de sinds haar kinderjaren ongebruikte en dies ver roeste denk-machine van Baby Astor in beweging te brengen. Het knarsen der raderen was hoorbaar zij zuchtte Baby Astor zuchtte Nu ik dit neerschrijf ben ik er mij van be wust welk een immense verantwoording ik hiermee op mijn schouders laad. Want ik geef u de heilige verzekering, dat deze twee simpele woordenzij zuchttede grootste catastrophes met zich kunnen sleepen. Ik geloof dat er Ie-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15