REFf ER5 EK POEDELS ONS ZEELAND dat in dezelfde stad een man de scherpte van een bijtel op z n aanstaanden schocnzoon beproefde. Het slacht offer moest naar het ziekenhuis worden overgebrbacht, Som mige introducties eischen wel zware toets-proeven. de Vereeniging vcor Vreemdelingenverkeer in Terneuzen voornemens is op 31 Augustus ter plaatse een groote sport-demonstratie te organiseeren. Mogen we de aandacht van V.V.V. vestigen op verschillende gemeente raadsleden in Z.-VL, die in hun strijd tegen de waterleiding bewezen hebben buitengewoon lenig te zijn dat de Nijverheidstentoonstelling in Goes door de P.Z.E.M, van electrisch licht werd voorzien. De eerste aan- sluiting in de Middengroep had dus reeds plaats. Jammer dat dit historische feit niet feestelijk herdacht werd. dat de Groote Kerk in Goes dit jaar geheel geres taureerd zal zijn en aan het einde van '29 in gebruik ge nomen zal worden. Ter herdenking van de restauratie zul len in de Kerk eenige geschilderde glazen worden aange bracht. dat de weduwe van den vroegeren ambachtsheer van Kloetinge de gemeente een volledig ameublement voor de raadszaal geschonken heeft, bestaande uit een groote ovale eikenhouten tafel met passend kleed en negen zware eiken- houten fauteuils met lederbekleeding. De raad heeft het geschenk, zoo schreven de bladen, in dank aanvaard. Het geen overigens geen verwondering wekt. dat de motorveerboot den vorigen Donderdag op één ™s 2®, passagiers en 25 auto's naar Walcheren overzette. De Middelburgers mogen de te weinig geprezen Ferry ('t kan een lievelings-naampje zijn) dankbaar zijn. dat in VAstkapelle de melk weer 2 cent duurder ge worden is. Hopenlijk heeft deze prijs-verhooging niets met water-gebrek uitstaande. dat de Middelburgsche politie de hand legde op een koopman, die in een schuur in Serooskerke met een partijtje zakken het spelletje „Ga ;e weg of ik neem je weg", had gespeeld. dat vreemdelingen-seizoen in W,-Schouwen hoogtij viert. De menschen van elders hebben hun landhuizen in en aan de duinen betrokken, en de pensions en herbergen zitten tjok en tjok dat het 60-jarig bestaan der Zierikzeesche H.B.S. zeer feestelijk en erg prettig herdacht is geworden. Uit een her denkingsrede van den Directeur der school bleek, dat in 1890 de eerste vrouwelijke leerling werd ingeschreven. De school begon 2 Sept. 1869 met 48 leerlingen en in den aan- vang kon herhaaldelijk geen 5e klasse gevormd worden. Het aantal leerlingen is in den laatsten tijd het driedubbele daarvan en het aantal abiturianten bedraagt nu gemiddeld 14 per jaar. dat in Middelburg een postzegeltentoonstelling de belangstelling der verzamelaars van deze voorwerpen trok dat gedurende het volksfeest, dat in 's Heerenhoek de afgeschafte kermis vervangt, de burgemeester van het dorp veel ontstemming verwekte met het doen sluiten van de café s. dat van 13 tot en met 19 Juli in Vlissingen 2681 ge wone baden genomen zijn, en wel 1294 door dames en 1387 door heeren. dat het Goesche Sas, de badplaats van Goes, Zondag j.I. veel op het stille strand in Scheveningen geleek. Zelfs de apenootjes en ijsco's ontbraken niet. Zure haring werd evenwel nog niet gesignaleerd. ^at het boksen de Zeeuwsche paedagogen in het bloed is gevaren. Na het gevecht tusschen 2 onderwijzers in Krab- bendijke, zijn de vorige week in Stavenisse 2 leerkrachten onder het oog der jeugd slaags geraakt. Gelukkig dat de vacanties op handen zijn om de eventueel geschokte zenu wen van onze overige opvoeders van het kind te herstellen. u T~ i jj Mlddelburé vPor de R' H. B. S. steeds meer heeft betaald dan Goes en Vlissingen. De Minister heeft naar aan- eiding van een klacht van B. en W. thans echter medege deeld, dat Middelburg 55.415.94 terug krijgt. Een lekker meevallertje voor onze hoofdstad. dat de inwoners van Ierseke pogingen aanwenden om het telegraaf- en telefoonkantoor gedurende den zomer den geheelen dag geopend te krijgen. Voor den handel is deze opening van veel belang. dat te Oostburg opgericht is de N.V. Maatschappij tot Exploitatie voor het Beursgebouw aldaar. Doel is, het doen geven van concerten, tooneeluitvoeringen, voordracht avonden e. d. Het bestuur bestaat uit 9 directeuren, waarvan drie belast met het dagelijksch bestuur, en 7 commissarissen, waarvan een te benoemen door burgemeester en wethouders. Er zijn ruim 200 aandeelen geplaatst. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu MEESTERS IN 'T VECHTEN. Tusschen twee onderwijzers te Stavenisse ontstond dezer dagen even vóór het aan gaan der school ten aanschouwe van de leerlingen een vechtpartij, waarbij een der vechtenden een blauw oog opliep. Dit is de tweede vechtpartij van dien aard binnen korten tijd. Gij heeren, die vol wetenschap langs Zeeland's banen gaat, gij, wier talent door dik en dun niets meer te wenschen laat. Gij, die zoo deftig en bepaald uw schreden dirigeert, gij, die een hoofd ten hemel houdt, van wijsheid volgeleerd. Gij, die een bril draagt met een koord, waarin 't prestige woont, gij, die welhaast uw leven lang op een katheder troont, naar wie de oogen van het kind omhoog geslagen zijn, als naar een godheid, hoog omhoog, al zijt ge nog zoo klein. Gij, die een arm vol boeken draagt en fouten corrigeert, gij neusje van een goeden zalm, zoo daverend geleerd, wat valt ge leelijk uit uw rol, wat doet ge zielig dom, wat wondt ge menig kinderhart, of gééft ge daar niet om? Waar blijft uw gang, uw deftigheid, uw boekenwetenschap? Of zijt ge, ondanks bril-met-koord au fond geheel niet knap? En toen uw domme wraakgevoel zich aldus had gekoeld, hebt gij u toen niet, kindervorst, laag-bij-den-grond gevoeld? Weerstaat ge na uw machtsvertoon dien reinen blik van 't kind, al zit gij op een hoogen troon in wolken en in wind? WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5