5T00MEH-VERVEH DORDRECHT De Ververij voor Zeeland is ONS ZEELAND 7 STOOMEN - VERVEN - PLISSEEREN - ST0PPA6E aan te pas moest komen om den knaap van zijn vreemdsoor tig hoofddeksel te bevrijden. dat de oudste inwoner van Terneuzen in den ouder dom van 97a jaar overleed. De plaats heeft inmiddels een nieuwen „oudsten", dat een landbouwer te Sas van Gent van zes gemeten aardbeien niet minder dan 36.000 K.G. vruchten haalde. De partij leverde 80 plukkers 4è week werk. lp dat de gemeente-secretarie te Terneuzen en het onder de secretarie liggend kantoor van den gemeentebouwmeester van centrale verwarming zullen worden voorzien, in ver band met het voorkomen van brand. dat het bestuur van de coöperatieve suikerfabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom een motie-Castel overnam. De motie heeft de bedoeling een commissie samen te stellen, die zal onderzoeken hoe op de voordeeligste wijze de fabriek van de hand kan worden gedaan. Deze motie zal in behande ling komen op eene op 30 Augs. te houden ledenvergadering der coöperatie. dat in de jongste gemeenteraadsvergadering van Mid delburg geklaagd is over het gevaar van jongens die fietsen met doozen en andere vrachten en dan maar met één hand kunnen sturen, waardoor reeds meermalen ongelukken voor kwamen. Van andere zijde werd aangedrongen, voor bepaal de straten een maximum-snelheid vast te stellen. O. i. leveren de fietsende jongens meer gevaar op dan de auto's. Het verkeer der peddelaars en voetgangers laat in onze hoofdstad te wenschen over. dat in Rilland een Belgische auto in een sloot geraakte. Verschillende personen brachten het vehikel op het droge. De bestuurder schonk in dank voor de hulp een gift voor het Burgerlijk Armbestuur. Onze voorvaderen hebben nooit van zulk een bron van inkomsten voor het B. A. kunnen droomen. dat in de raadsvergadering te Middelburg aan de orde kwam een voorstel van B. en W, om accoord te gaan met de aanbieding van den Minister van Onderwijs van een bedrag van 55.415.94 als te veel betaald door de gemeente aan bijdrage voor de R. H. B. S, gedurende het tijdsverloop van 1 September 1922 tot 31 December 1927 en vervolgens elk jaar ongeveer 9000.minder dan vroeger, omdat nader gebleken is, dat de gemeente in 1864 het gebouw gratis af stond en aan de verbouwkosten belangrijk medebetaalde. Na eenige discussie werd besloten de beslissing aan te houden en nog inlichtingen aan den Minister te vragen. dat men zich in Zeeuwsch-Vlaanderen ongerust maakt over het lot van de spoorlijn Ter NeuzenGent. Naar het schijnt zou de Nationale Maatschappij in België binnen korten tijd de exploitatie ter hand nemen van Gent Selzaete, doch zich over de rest niet kunnen of willen be kommeren, Zelfs acht men de mogelijkheid niet uitgesloten onverwachts voor het feit te staan, dat het Hollandsch ge deelte stop wordt gezet en men derhalve geen geregelde j verbinding meer heeft met België of Nederland per trein. dat in Vlissingen binnenkort de ponton voor de sche- V pen van de „Zeeland" in gebruik genomen zal worden. De provinciale booten en de „Zeeland"-booten zullen dan elk over een eigen aanlegplaats beschikken. dat het tweede gedeele van het kreeften-seizoen in Ierseke aanmerkelijk beter is geweest dan het eerste. Daar toe heeft de warmte bijgedragen. dat de Eerste Zeeuwsche Klompenbeurs in Clinge een succes belooft te worden. Het aantal inzendingen uit het geheele land overtreft verre de verwachtingen. dat bij graafwerk ten behoeve van de haven van Vlis singen een 25 c.M. lange en 9 c.M. breede kies opgedolven is. Voor een tandarts om te watertanden. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs- vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 27 Wanneer we beginnen met het eerste vakje links bovenaan, ver volgens nemen het vakje daaronder, dan het vakje hiernaast dan weer naar boven vervolgens naar rechts en weer naar beneden enzoovoort dan blijkt spoedig dat de gevraagde volzin luidt: „Wij meenen zelden de helft van wat wij in boosheid zeggen daarom is het goed om de kunst van vergeten te beoefenen." Door loting kreeg BILA LUX, Oude Haven 344a, Zierikzee, de prijs O. Z.-Prijsvraag no. 29 n.us, w. ,h- 'k wae. b.k. Lvo. .te. .r. .t. g. ,.d 't Z...t .ek. vrhAp..t.. d.s H..r..! Ru. .i.r .n wij. b. 't f.stl.k g.n.t N..., i. ,oe. h..n, ,k g. d. ,ae Lt... ,s .rb..! Tracht bovenstaand gedicht van P. A. de Genestet te vol tooien. Oplossingen uiterlijk Maandag 12 Augustus in ons bezit. Op de adreszijde vermelden O. Z.-Prijsvraag no. 29. BILLIJKE PRIJZEN VRAAQT PRIJSCOURANT ZENDINGEN VRACHTVRIJ

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5