DAG 0 CM WIND m SOPbA D.J.VAN DER HAVE - Kapelle bij Goes Voor StoppelzaaiWikken, Stoppelknollen- en Incarnaatklaverzaad. Voor Weide-aanlegKlaver- en Graszaden, 't geheele seizoen uit voorraad. ZAADTEELT EN ZAADHANDEL SINDS 1879 gp* WETENSCHAPPELIJK SELECTIE BEDRIJF VAN VOEDERBIETENZADEN Prijzen en inlichtingen op aanvraag. 11 10 ONS ZEELAND Hofleverancier In enkele afdeelingen kon de competitie niet worden beëin digd wegens terreingebrek, verloop van spelers, terugtrekking e. d. De beslissingswedstrijd voor 2A, waarin Hansweert en Zeeuwsche Boys een gelijk puntental bemachtigden, bracht Hansweert eene 10 overwinning. LUCTOR ET EMERGO. APRIli 24 Juli. Liesbeth wilde dat ik vanmorgen met een spade wat in den tuin ging werken. Heb dat niet gedaan. Vroeger circuleerde in onze familie het aangrijpende verhaal van een oud-oom, die op zekeren dag het spit in zijn rug had gekregen en in veertien dagen niet loopen kon zonder zijn twee handen in zijn heupen te houden. Veronderstel dat mij dat eens overkwam. Mijn prestige was voorgoed in deze stad geknakt en waar zou je bovendien je wandelstok laten. Rusland schijnt zich toch niet erg te haasten om binnen China te komen. Gelijk hebben ze, die Sovjets, zou de post directeur zeggen. Er is weinig meer te halen dan ongemak en dat bezitten ze zelf reeds overvloedig. Ze moe ten maar weer gauw goede maatjes met Engeland zien te worden daar is meer achterover te drukken. 25 Juli. Met griffier Dorias en jhr. Poetspanne Ver- boendere ter vergadering geweest van Maatschappelijk Hulpbetoon. Hoofdbestuur had onze meening gevraagd over een ingekomen stuk van de Liga tot verdediging der men- schenrechten, waarin de aandacht werd gevestigd op het droeve lot der gemeentelijke watersproeiers, die alleen 'n vrijen dag kunnen krijgen wanneer 't regent. Lang en breed daarover gediscusseerd. Na rijp beraad tot de conclusie ge komen, dat het gratis in bruikleen afstaan van een parapluie ons de eenigste zaak lijkt, waarmee deze verschrikkelijk ongelukkigen zijn te helpen. Heb mij daarmee vereenigd, onder het voorbehoud, dat ik de mijne niet behoef af te staan. Uit de kas der vereeniging gratis consumptie genoten. 26 Juli. Met de kinderen naar Goes ter tentoonstelling gegaan. Eenige eindjes geloopen en vele eindjes meegere den met automobilisten. De entree-prijs viel eerst niet mee, maar toen wij later de gratis kopjes thee, koffie en chocola en de dito biscuitjes, bruidsuikers met de vijf kilo drukwerk verdisconteerden, bleek het er toch veel voordeeliger dan in een luchroom te zijn geweest. We hadden er nog wel langer gebleven, wanneer Jossie niet in een stand, die even ver laten was, twee electrische apparaten en 'n radio-toestel had omgegooid. Daar we niet graag zagen, dat een verkeerde de schuld zou krijgen, hebben we ons schielijk verwijderd. 27 Juli. Zonnelooze dag. Veel koeler Ook de hitte ten departemente is geweken. Op Defensie wordt 's middags ook weer gewerkt. Papkerels toch, nietwaar 't Is te wenschen dat we hier nooit mot krijgen. Ze waren jandorie in staat een bordje voor hun ramen te hangen Wegens oorlogs gevaar gesloten. Ze hadden een voorbeeld moeten nemen aan ex-minister Ruys, die ondanks de temperatuur als een kastenmaker gezwoegd heeft aan zijn kabinet. Toch schijnt hij er niet mee klaar te kunnen komen. Krimp van Duimen zegt, dat het materiaal niet deugt van het triplexhout springt telkens een laagje los. 28 Juli. Liesbeth met de kinderen fietstochtje gemaakt. Ik had eerst ook mee mogen gaan omdat Beppie haar ket ting er telkens afloopt, doch op 't laatste moment kon ze de fiets leenen van juffrouw Verzuuren, die dat vehikel graag wilde afstaan, omdat ze verplichting als naaister aan ons heeft en 't daarom niet durfde weigeren. Ik heb met Breeduitstra een partijtje gebiljart in taveerne „Storte- beeker". De postdirecteur raakte in debat met een vreem deling die het niet goed vond dat de herstelconferentie in den Haag werd gehouden Brussel was er zijns inziens beter voor geschikt. Breeduitstra gaf den vreemdeling tot mijn verontwaardiging gelijk. De reparatie- en herstelkunst was nergens grooter dan in Brussel, zei-ie. Ze konden er van echt, valsch maken en omgekeerd. 29 Juli. Vereerende onderscheiding gehad. Ben lid ge worden van de commissie voor Beroepskeuze. Dadelijk ge- installeerd omdat er vanmiddag reeds een zitting werd ge houden. Heb een schitterend debuut gemaakt. Het eenigst jongmensch dat om advies kwam, was zeer onhandig bij de verschillende toetsingen alleen was hij buitengewoon vaar dig in het open en toe doen van drukknoopjes. Terwijl de meeningen zeer verdeeld waren, ried ik plotseling typografie aan. Groot enthousiasme. Onmiddellijk eenstemmigheid. Ben door den voorzitter thuis gebracht 30 Juli. Hittegolf in Italië. De mannen die bij het meer van Nemi spijkers op laag water zoeken, kregen warmte- verlof. De kracht van de zon is zoo groot, dat in het paleis Chigi, de strooien hoed van Mussolini vlam vatte op den kapstok in de veranda. Wanneer 't 's nachts was gebeurd, zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8