ONS ZEELAND 15 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat zekere M. uit Goes den Ellewoutsdijkschen aan nemer Wolse, toen deze zich Zaterdagmorgen naar een dijk werk te Kattendijke begaf, aanviel, mishandelde en van een portefeuille met 600.beroofde. De aangevallene moest naar het Gasthuis worden gebracht. M. werd denzelfden dag reeds in Wemeldinge gearresteerd. Hij bekende na een lang durig verhoor het hem ten laste gelegde. Bij de arrestatie vond de politie J 50.op hem. De rest werd later in den grond tusschen Wemeldinge en Kapelle opgediept. dat in Goes een aangeteekende brief voor den Haag ten postkantore werd bezorgd. Het waardevolle epistel heeft tot nu toe zijn bestemming niet bereikt. dat tot burgemeester van Zierikzee is benoemd de heer J. C. A. Bannink te s Gravenhage. De heer Bannink is oud hoofdofficier van het leger in Ned.-Indië, de liberale begin selen toegedaan, en 51 jaar oud. dat op den onbewaakten overweg bij Rilland-Bath Za terdag j.l. wederom een Belgische auto door een trein ge grepen werd. De inzittenden werden gewond. De schrijver der „Zeeuwsche Week" zegt wellicht in dit nummer ook nog wel een en ander over dit drama. (,,En of." De betref fende!}. dat het Zuid-Bevelandsche a cappella-koor onder lei ding van den heer Tamminga en de leerlingen van den heer Mazure in de hoofdstad van Zuid-Beveland voor de spre kende film optraden. dat een Belgische pleizierboot, van Vlissingen op den terugweg naar Antwerpen, in de Schelde omhoog voer. Het duurde vrijwel den geheelen nacht voordat het schip weer vrij kwam. De circa 200 dagjes-reizigers zullen dit avontuur niet spoedig vergeten. - dat bij het met Blitz pulver fotografeeren na de re ceptie ten stadhuize te Zierikzee, ter eere van de jubileeren- de H. B. S., zóó'n lichteffect bereikt werd, dat een agent van politie, Leiden indachtig, van een bluschapparaat voor zien, de trappen van het stadhuis oprende. dat evenwel in het middernachtelijk uur de brand op- aaide in de hoofden en harten van autoriteiten en reünisten er.... sooze. Hetgeen, figuurlijk gesproken, voor rekening van een onzer correspondenten, dat een onzer lezers de voorstelling van de vechtpartij .usschen 2 onderwijzers in Stavenisse erg overdreven noem de. Volgens onzen zegsman waren de betrokkenen 2 jeugdige leerkrachten, die een onschuldig stoeipartijtje organiseerden. ran deze uitlegging wordt hier gaarne gewag gemaakt, daar de hedendaagsche paedagogen al genoeg op de schouders hebben. dat bij Hansweert een motorschip in de diepte ver dween. De waterige is later door twee bootpompjes droog gelegd. dat de Koningin mr. R. R. J. Lambooy, advocaat en procureur te Hulst, beoemde tot burgemeester van Honte- nisse. dat de heer J, P. van Krieken dezer dagen 10 jaren chef van het gemeentelijk badbedrijf in Vlissingen was. Ter eere van het jubileum werden allerlei feestelijkheden op het strand georganiseerd. Nooit tevoren is een 10-jarig jubileum zoo luchtig opgevat. dat men in Tholen bevreesd is, dat de ontwaterings plannen in West-Noord-Brabant niet zonder invloed zullen zijn op de Thoolsche oesterteelt. dat in Domburg een oude vrouw uit een rijdende tram stapte. Zij werd door de tram overreden en een harer beenen werd verbrijzeld. Later is zij aan de gevolgen overleden. dat België 1 Sept. in Hansweert een controlepost vestigt, die belast zal worden met het toezicht op de Rijn schepen, die met lading uit Antwerpen komen en die uit dien hoofde in aanmerking komen voor de toekenning van een premie van fr. 2.50 per ton voor granen en van fr. 1,50 per ton voor andere ladingen. - dat volgens enkele nieuwsbladen de Commissaris der Koningin in Zeeland met zijn gezin naar het buitenland vertrokken is. Hopenlijk toch met vacantie dat V. V. V. in Axel een tentoonstelling voor huis vlijt en industrie organiseerde. Men moet in dezen tijd al wat doen om touristen te trekken. In de buitenlandsche cou ranten zagen we het feit overigens nog niet vermeld. dat vele personen in de middengroep bevreesd zijn voor kortsluitingen en daarom geen electriciteit wenschen. P. Z. E. M., hakt het kortsluiting-sprookje den kop af. dat de storm de vorige week in Vlissingen eenige boomen en dakpannen en het dak van een directiekeet deed verhuizen. dat Poortvliet 15 Augustus a.s. ter gelegenheid van het festival zal worden drooggelegd. Staan muzikanten in dit dorp als zeer dorstend bekend dat in Vlissingen dezer dagen bij notarieele acte is opgericht de vereeniging van slagerspatroons, ten doel heb bende te geraken tot een coöperatief abattoir. Het bestuur zal dezer dagen een verzoek tot aankoop aan den gemeenteraad richten en in de periode welke dient om den grond bouwrijp te maken, zullen de voorbereidende werkzaamheden en plannen voor de aanbesteding in gereed heid worden gebracht. dat een 8-jarige knaap aan een hek langs de Goesche haven eenige gymnastische toeren verrichtte. Het s'ct was een natte knaap en een dito schipper. Welke laatste een jeugdig menschenleven op het water veroverde. dat in Hulst een oudheidskamer geopend werd door den oudheidkundigen kring ,,De Vier Ambachten". Mr P. Dieleman hield daarbij een smeuige historische voordracht. dat de gemeenteraad van Zierikzee besloot over te gaan tot het oprichten van een gemeentelijk museum op den zolder van het oude stadhuis. Men zal trachten de klokken van het oude klokkenspel hierin een plaats te geven. dat te Zijpe een heer uit Rotterdam met zijn auto van de veerboot in het water reed. De matrozen wisten den drenkeling na het inslaan van de achterruit te redden. De auto volgde zijn eigenaar eenige uren later op het droge. dat te Aardenburg overleed de heer L. J. de Smet, sedert 1909 burgemeester van St. Kruis. dat volgens het gemeenteverslag van Middelburg in het afgeloopen jaar in het bouwbedrijf geen bijzondere drukte te constateeren viel, dat de politie daar ter plaatse in 1928 totaal 739 processen-verbaal heeft opgemaakt tegen 1498 in 1927. dat de openbare scholen aldaar in het afgeloopen jaar 1255 leerlingen telden tegen 1257 in 1927. Voor de bijzon dere scholen waren de cijfers 1370 en 1335.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 13