M SOPbA ONS ZEALAND 17 COqjTRiGMT PI 0, QOX 6 COPENHAGEN Adamson, Eva en de verboden vrucht. Zoo brengt b.v. de zang van het winterkoninkje, velen die het hooren in vroolijke stemming, om de grappige wijze waarop hij zn helder gefloten liedje kan afbreken. Altijd door is hij in blijde stemming, zelfs midden in den winter. De mij onbekende dichter heeft „Klein Jantje" zoo aardig en raak gekenschetst, toen hij hem zingen liet „Heisse wohl König, Hab' aber wenig Hab' wohl ein sichres Haus, Bin aber lieber draus, Schweifend in Feldern, Jubelnd in Waldern Lustig ohn' Unterlass Scheu' ich nicht kalt noch nass Froh und gesellig, Flink und anstellig, Treib' ich die Jagerei Sommer und Winter frei. Bleibe fein hübsch ins Land G'nüg mich in meinem Stand, Heiss' ich gleich König, Hab' ich gleich wenig, Wisst, dass in meinem Sinn, Ich doch ein König bin Wat heeft dat kleine, parmantige, koninklijke heggeslui- pertje een dapper hartje vol heerlijken levensdurf, om, in den goeden zin jaloersch op te worden. Breek met het gewoonte-leven, dat elke diepte mist, en in zijn dagelijksche sleur alle levenslust doodt, dat is de klankbodem van ieder vogellied. Daarom is hun zang zoo krachtig opwekkend, want geen enkele toon kan verklin ken. Al zijn het niet allemaal meester-zangers, zelfs geen zan gers, ook het minst klankrijke zangertje vertolkt levensblijd schap. Dat moeten we gaan hooren en altijd meer zullen we ons verkwikken, aan de opwekkende kracht van hun zang. Zij doen dat niet om de leegte van hun bestaan te vullen, want altijd door zijn ze bezig ze doen het te midden van hun immer drukke, en dikwijls zwaar-drukkende levens omstandigheden, met een blijde, grenzelooze opgewektheid, die in haar kinderlijke vroolijkheid, alle zorgen overwint. Eerst toen de avond zich overgaf aan den nacht, zijn we huiswaarts gegaan, traag trok de maan zich op boven de duinen maar in ons bleef de juichtoon van het bruisende vrijheidslied der zangertjes en zangers, die daarvoor in tij den van nood een extra toelage krijgen. G. BUDDE. Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15